НАДС ініціює відмову від терміну «чиновник»: чому це важливо для України?
НАДС ініціювали другий етап інформаційно-просвітницької кампанії «Чиновники під забороною» – із гаслом «Територія вільна від чиновників».
– Ціннісні орієнтири нашої «території» – доброчесність, емпатія, гендерна рівність, інклюзивність та безбар’єрність. Для нас важливо відмовитися від ментально чужих понять і позбутися явищ, які суспільство вважає недоречними для публічного службовця. Ми відповідним чином позначили вхід до будівлі НАДС. Вдячні колегам із десятків обласних і районних державних адміністрацій, які активно підтримують нас. Закликаємо колег з інших органів державної влади долучитися до ініціативи і маркувати свої офіси. Готові і надалі ділитися ілюстративними матеріалами, бренд-буком та меседж-боксом, – зазначила голова НАДС Наталія Алюшина.
За словами голови НАДС, упродовж тижня, за даними пошукової статистики, українські медіа вжили поняття «чиновник» і його похідні в середньому 5350 разів. Ця активність ілюструє живучість міфу про засилля «чиновників», значною мірою вкоріненого у суспільній свідомості.
– Наша історія не має «чиновницького» підґрунтя. Згадане поняття було закріплене Петром І у «Табелі про ранги» – документі, що став чинником знищення української еліти. Використання цього імперського штампа інфікує суспільство хейтом щодо публічної служби. Ним таврують суспільне поле усі: журналісти, народні депутати, урядовці та експерти. І цим зміцнюють у суспільстві чужу історичну традицію, – наголосила очільниця Агентства.
– Боляче спостерігати, що після 33 років Незалежності й 10 років війни Україна живе у чужих наративах. Закликаємо суспільні кола припинити вживати поняття «чиновник» як ментально, історично і політично чуже для українців. Пропонуємо національні відповідники: «державний» та «публічний» службовець. Українці пов’язані із «чинами» виключно через примусове утримання в московській імперії. Нашими цінностями є прагнення до волі і національної державності. Для українського публічного службовця в принципі неприйнятні рамки «чиновника» диктаторського режиму, – підкреслила Наталія Алюшина.
Довідково: Команда НАДС ініціювала просвітницьку акцію «Чиновники під забороною» як відповідь на бездумне ототожнювання українських публічних службовців із «чиновниками». Мета – позбутися чужих наративів і запровадити національні відповідники.
За інформацією Національного агентства з питань державної служби
-
09:12Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 23 лютого
Знову складна ніч з тривогами по 6-7 годин у кожному районі. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Силами ППО, наших мобільних вогневих груп…
09:12 -
09:02Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 лютого
З тривогами в усіх районах минула ніч на Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Як він зауважив, маємо 20 ворожих БпЛА, знищених у…
09:02 -
16:31Всі громади області доєдналися до екосистеми DREAM
Всі 66 громад області долучилися до роботи в екосистемі DREAM. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Екосистема DREAM є «єдиним вікном» для роботи…
16:31 -
16:08В обласній Службі у справах дітей підбили підсумки роботи у 2024 році
Упровадження державної політики із захисту та підтримки дітей на місцях, апробація нових сервісів і незмінна турбота про дітей, які потрапили у скрутні життєві обставини. У…
16:08 -
14:31На Черкащині пройшов чемпіонат з пара легкоатлетичних метань у приміщенні
Чемпіонат України з пара легкоатлетичних метань у приміщенні відбувся у Черкасах. Змагання такого рівня проводилися тут вперше. Про це інформують в КЗ «Центр «Інваспорт». До…
14:31 -
14:18Як військовослужбовцю отримати інвалідність за новою системою?
Військовослужбовці, які зазнали поранень, можуть отримати інвалідність за новою спрощеною процедурою. Оцінювання проводять експертні команди, а рішення надходить автоматично, - повідомляють на Урядовому порталі. Як…
14:18 -
11:19У січні підприємці отримали 434 кредити на 2,2 млрд грн гарантованих державою на портфельній основі
У межах підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 43 792…
11:19 -
10:37Без черг та обмежень: в області розвивають цифрові сервіси
Торік Черкащина досягла значного прогресу в розвитку цифрових сервісів і технологій у ключових сферах. Електронні послуги стали доступнішими для громад. Про це повідомляють у відділі…
10:37 -
10:27Чекаємо на весну: синоптики спрогнозували, коли завершаться морози
Аномально холодна погода йде на спад. Останніми для неї стануть вихідні 22-23 лютого. Про це повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі. Середньодобова температура прогнозується 9º морозу,…
10:27 -
10:18Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відстежують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 14 по 21 лютого у статусі…
10:18 -
10:16Діалог влади і бізнесу: перспективи розвитку галузі тваринництва на Черкащині
Розвиток тваринництва в області та програми фінансової підтримки, які надає для цього держава, обговорили в ОВА на зустрічі з підприємцями в межах платформи «Діалог влади…
10:16 -
10:12Пам’яті митця: черкащан запрошують на виставку на честь Миколи Теліженка
Виставку пам’яті народного художника України Миколи Теліженка «Мамай: трансформація в часі» покажуть у Черкаському обласному художньому музеї. Там буде представлений світ образу козака Мамая, в…
10:12