НАДС ініціює відмову від терміну «чиновник»: чому це важливо для України?
НАДС ініціювали другий етап інформаційно-просвітницької кампанії «Чиновники під забороною» – із гаслом «Територія вільна від чиновників».
– Ціннісні орієнтири нашої «території» – доброчесність, емпатія, гендерна рівність, інклюзивність та безбар’єрність. Для нас важливо відмовитися від ментально чужих понять і позбутися явищ, які суспільство вважає недоречними для публічного службовця. Ми відповідним чином позначили вхід до будівлі НАДС. Вдячні колегам із десятків обласних і районних державних адміністрацій, які активно підтримують нас. Закликаємо колег з інших органів державної влади долучитися до ініціативи і маркувати свої офіси. Готові і надалі ділитися ілюстративними матеріалами, бренд-буком та меседж-боксом, – зазначила голова НАДС Наталія Алюшина.
За словами голови НАДС, упродовж тижня, за даними пошукової статистики, українські медіа вжили поняття «чиновник» і його похідні в середньому 5350 разів. Ця активність ілюструє живучість міфу про засилля «чиновників», значною мірою вкоріненого у суспільній свідомості.
– Наша історія не має «чиновницького» підґрунтя. Згадане поняття було закріплене Петром І у «Табелі про ранги» – документі, що став чинником знищення української еліти. Використання цього імперського штампа інфікує суспільство хейтом щодо публічної служби. Ним таврують суспільне поле усі: журналісти, народні депутати, урядовці та експерти. І цим зміцнюють у суспільстві чужу історичну традицію, – наголосила очільниця Агентства.
– Боляче спостерігати, що після 33 років Незалежності й 10 років війни Україна живе у чужих наративах. Закликаємо суспільні кола припинити вживати поняття «чиновник» як ментально, історично і політично чуже для українців. Пропонуємо національні відповідники: «державний» та «публічний» службовець. Українці пов’язані із «чинами» виключно через примусове утримання в московській імперії. Нашими цінностями є прагнення до волі і національної державності. Для українського публічного службовця в принципі неприйнятні рамки «чиновника» диктаторського режиму, – підкреслила Наталія Алюшина.
Довідково: Команда НАДС ініціювала просвітницьку акцію «Чиновники під забороною» як відповідь на бездумне ототожнювання українських публічних службовців із «чиновниками». Мета – позбутися чужих наративів і запровадити національні відповідники.
За інформацією Національного агентства з питань державної служби
-
17:15На Черкащині вже діють 99 «єдиних вікон» для обслуговування захисників і захисниць
Понад 800 тисяч послуг надали у ЦНАП області торік. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. В області діє розвинена мережа центрів, які функціонують…
17:15 -
16:43Військова служба за контрактом у ЗСУ: грошове забезпечення, соціальні гарантії та кар’єрний ріст
Військова служба в Збройних Силах України за контрактом гарантує стабільний дохід, соціальну підтримку та право вибору місця служби, що є важливою альтернативою мобілізації під час…
16:43 -
15:41За минулий тиждень підприємці отримали 433 пільгові кредити на 1,5 млрд грн за держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%»
За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали від уповноважених банків 433 пільгові кредити на загальну суму 1,5 млрд грн, з…
15:41 -
15:12Розбудова розподіленої генерації: затверджено паспорти енергонезалежності регіонів
Міністерство розвитку громад та територій України спільно з Міністерством енергетики затвердили паспорти енергонезалежності для кожного регіону України. Це важливий крок до ефективної розбудови розподіленої генерації,…
15:12 -
11:54Бюджет області-2024 за доходами цілком виконано
До місцевих бюджетів понад план надійшло 495 млн грн додаткових надходжень, із них до загального фонду – 396 млн грн. Загалом головний кошторис області за…
11:54 -
11:42Національний кешбек: 436 мільйонів гривень накопичили українці за грудень
За четвертий місяць дії програми українці накопичили 436 млн грн Національного кешбеку, що на 180 млн більше, ніж місяцем раніше. Виплата кешбеку за грудень та…
11:42 -
11:23Черкащан запрошують доєднатися до флешмобу до 90-річчя Василя Симоненка
Черкаська бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка запрошує всіх охочих долучитися до відеофлешмобу «90 поезій до 90-річного ювілею Василя Симоненка». Про це повідомляють в управлінні…
11:23 -
11:08Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області станом на 6 січня
У Черкаській області із 30 грудня до 5 січня на ГРВІ, включно з COVID-19, захворіли 2 919 осіб. З них 1 467 діти. Про це інформують…
11:08 -
10:26Як продовжити статус інвалідності у 2025 році
В Україні з 1 січня 2025 року замість МСЕК розпочато новий процес оцінювання повсякденного функціонування особи. Реформа передбачає електронне направлення до експертної команди з оцінювання.…
10:26 -
10:10«Моменти стійкості щодень»: в Черкасах запрацює інтерактивна виставка для підтримки ментального здоров’я
З 13 по 29 січня у Черкасах відкриється інтерактивна виставка «Моменти стійкості щодень», покликана допомогти українцям знайти внутрішню рівновагу та зміцнити власну стійкість. Експозиція створена…
10:10 -
10:06Витяги про місце проживання, субсидії та допомога сім’ям з дітьми знову доступні в Дії
Реєстри ДРАЦС поступово відновлюються, тож популярні сервіси в Дії знову стають доступними для громадян. Нагадуємо, що Дія не зберігає персональні дані, а лише підтягує їх…
10:06 -
09:38Ветерани отримуватимуть грошову допомогу для заняття спортом
Ветерани війни отримуватимуть грошову допомогу для заняття фізичною культурою та спортом. Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову. Незабаром учасники бойових дій та особи з інвалідністю…
09:38