Національний календар профілактичних щеплень: перевірте, чи вакцинована дитина від небезпечних захворювань
Вакцинація – це простий, безпечний та ефективний спосіб захиститися від небезпечних хвороб ще до контакту з ними, а також запобігти ускладненням, які ці хвороби можуть спричинити.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку вакцинація запобігає 3,5–5 мільйонам смертей від таких захворювань, як дифтерія, правець, кашлюк, грип та кір. Особливо вразливі до таких хвороб діти і дорослі, які не мають щеплень взагалі або пропустили якесь із щеплень за графіком.
Тож важливо дотримуватися Національного календаря профілактичних щеплень. Це документ, що містить перелік обовʼязкових профілактичних щеплень та оптимальні строки їх проведення. В Україні Національний календар профілактичних щеплень передбачає імунізацію проти 10 захворювань: туберкульозу, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту (свинки), краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та хіб-інфекції.
Коли і проти чого вакцинуватися?
- Гепатит В: протягом першої доби життя, а потім у 2 та 6 місяців.
- Туберкульоз: одне щеплення у проміжку між 3 і 5 добами життя.
- Кір, паротит, краснуха: у 12 місяців та 6 років.
- Дифтерія, правець: у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років. Дорослі, щеплені за календарем, потребують ревакцинації проти дифтерії і правця кожні 10 років: у 26, 36, 46, 56 і так далі років.
- Кашлюк: у 2, 4, 6, 18 місяців.
- Поліомієліт: інактивована вакцина (ІПВ) – у 2 та 4 місяці, оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років.
- Хіб-інфекція: у 2, 4 та 12 місяців.
Усі вакцини, передбачені Національним календарем профілактичних щеплень, наявні в Україні і є безоплатними. Тож перевірте, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку. Згадайте, чи отримали ви ревакцинацію упродовж останніх 10 років. Подбайте також про вакцинацію (у т. ч. і бустерними дозами) проти COVID-19 – вона не входить до Національного календаря, але також є доступною і безплатною.
Якщо ви маєте порушений графік вакцинації (пропустили якесь зі щеплень), це не значить, що треба розпочинати курс імунізації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Тож зверніться до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра – спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень.
-
16:16Гранти ветеранам: 74 ветерани та другі з їхнього подружжя отримають гранти на розвиток бізнесу
74 ветерани та другі з їхнього подружжя визнані переможцями шостої у 2025 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Вони отримають 37 млн грн…
16:16 -
15:00“Газмережі” оприлюднили графіки відновлення газопостачання на Черкащині
Роботи з відновлення розподілу газу для жителів обласного центру і навколишніх сіл тривають. У Черкаській філії “Газмережі” опублікували графіки запланованих робіт. З графіком можна ознайомитись…
15:00 -
14:22Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Представників регіонального бізнесу запрошують на онлайн-зустріч у межах діяльності платформи «Діалог влади і бізнесу». Цього разу йтиметься про пасажирські перевезення, документи в мобільному застосунку «Дія»…
14:22 -
13:32Державна підтримка ветеранів та їхніх родин стала пріоритетом внутрішньої політики України
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який уперше на законодавчому рівні визначає основи внутрішньої політики у сфері підтримки ветеранів. Йдеться про Закон України “Про внесення змін…
13:32 -
12:36Діалог влади та бізнесу: нові інструменти підтримки підприємців Черкащини
Інструменти фінансової підтримки презентували підприємцям Черкащини на зустрічі у межах платформи «Діалог влади і бізнесу», що діє при Черкаській ОВА. Про це інформують у департаменті…
12:36 -
11:06На Черкащині придбають шкільні автобуси для 15 тергромад
На Черкащині планують придбати 15 шкільних автобусів на майже 32 млн грн коштом держсубвенції у співфінансуванні з місцевими бюджетами. Про це повідомляють в управлінні освіти…
11:06 -
10:37Безоплатні стоматологічні послуги для ветеранів і ветеранок: де і як отримати
В Україні реалізують проєкт з надання безоплатної стоматологічної допомоги та зубопротезування для захисників і захисниць України. Хто може отримати послуги: ветерани та ветеранки; ветерани та…
10:37 -
09:38Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 30 квітня
Через ворожі дрони тривоги зранку були по всій Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. За попередніми даними, наші захисники неба знищили 4 російські…
09:38 -
09:15Єдиний державний реєстр адрес: 90% вулиць верифіковано за 9 місяців
За дев’ять місяців від старту проєкту зі створення Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА) в Україні верифіковано 90%+ вулиць. Верифікацію вулиць уже завершили майже всі громади,…
09:15 -
09:11Фермерські господарства Черкащини отримали перші дотаційні виплати на утримання корів та кіз/овець
У квітні 2025 року Український державний фонд підтримки фермерських господарств спрямував перші виплати спеціальної бюджетної дотації фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції. На Черкащині…
09:11 -
09:00Звернення Президента України
https://youtu.be/D_zO-uMEe5Q Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Коротко про сьогодні. Взяв участь у роботі саміту Ініціативи трьох морів – це один із форматів, які об’єднують наш…
09:00 -
08:47Загальні бойові втрати противника станом на 30 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 30.04.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 951 960 (+1 100) осіб; танків ‒ 10 729 (+1) од;…
08:47