На Золотоніщині спільно з іноземними партнерами беруться вирішувати «сміттєве» питання

В області працюють над тим, аби стратегічно та системно розпочати вирішувати питання поводження з відходами. Це – один із пріоритетів роботи команди голови ОДА Олександра Скічка. 

У цьому напрямі Золотоніська громада – першопроходець. Тут починають упроваджувати стратегію поводження з твердими побутовими відходами. Допомагають у цьому іноземні партнери з ТОВ «M&S Umweltprojekt GmbH».

Німецьким досвідом сортування та переробки сміття ділилися професор, керівник ТОВ «M&S Umweltprojekt GmbH» доктор Бернд Мертнер та працівник відділу захисту навколишнього середовища Східної Європи ТОВ «M&S Umweltprojekt GmbH» Карстен Гунтер Мертнер. Вони у ході робочого візиту відвідали сміттєві полігони Черкащини.

– Золотоноша – перше місто в області, яке стратегічно підходить до проблеми поводження з ТПВ, – наголосив заступник очільник області Роман Карманнік. – Мало впровадити переробку відходів або рекультивувати полігон – ключовим питанням залишається екологічна та тарифна складова. Золотоноша в подальшому може стати прикладом для інших у питанні поводження з відходами, адже для Черкащини, як і для України загалом, це питання – надактуальне.

За обсягами утворення відходів Черкащина посідає 12 місце в Україні. Лише офіційно в області діють 21 полігон твердих побутових відходів і 456 сміттєзвалищ. На сьогодні вже переповнені полігони в Черкасах, Умані, Золотоноші, Ватутіному та Смілі. 

Золотоніський міський голова Віталій Войцехівський переконаний, що досвід іноземних партнерів у питанні екології та поводження з ТПВ є неоціненним. Співпрацювати з ТОВ «M&S Umweltprojekt GmbH» місто розпочало ще у 2017 році.

– Ми відвідали декілька заводів та полігонів у Європі і, зрозуміло, що їх напрацювання та досвід маємо адаптувати під українські реалії, – зазначив він. – Саме тому після майже трьох років аналізу ситуації дійшли висновку, що спершу німецька сторона має допомогти нам у розробці техніко-економічного обґрунтування поводження з ТПВ. Певен, що дієздатним проект буде лише тоді, коли стане частиною регіональної програми поводження з відходами.

Початком робіт над ТЕО стало підписання Меморандуму про співпрацю між Золотоніською міської радою та компанією ТОВ «M&S Umweltprojekt GmbH». Результат партнерства очікують вже на кінець року. 

Стрічка новин