На Всеукраїнському форумі «Україна 30. Платіжка» Держенергоефективності представило шляхи зменшення енергозалежності країни
Заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко окреслив потенціал, переваги і стимули для української біоенергетики під час виступу у панельній дискусії “Перспективи відмови від традиційних джерел енергії на користь альтернативних”. Захід відбувся у рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30. Платіжка», ініційованого Офісом Президента України.
«Ми маємо усі ресурси, щоб заміщувати дорогий газ місцевими видами палива. Так, у 2019 р. країна використала близько 30 млрд м3 газу, з яких 14 млрд м3 імпортувала і заплатила за це 3 млрд доларів. При цьому, максимальний потенціал використання біоенергетичних ресурсів для заміщення газу становить в еквіваленті біля 37 млрд м3. Використавши навіть половину цього потенціалу, ми можемо повністю відмовитися від імпорту блакитного палива», – наголосив Ю.Шафаренко.
«Слід зазначити, що тепло, вироблене з місцевих видів палива, є дешевшим для споживачів на відміну від газового», – додав Ю.Шафаренко.
Заступник Голови Агентства уточнив, що:
- вирощування енергокультур дає змогу максимально замістити до 20 млрд м3 у рік;
- використання третини агровідходів – до 10 млрд м3 у рік;
- виробництво біометану – ще 8 млрд м3 газу в рік.
Щоб стимулювати інвестиції у біоенергетичні проєкти, Держенергоефективності спільно з Міненерго та БАУ підготовлено низку законопроєктів, а саме – щодо запровадження ринку твердого біопалива, ринку рідких біопалив, ринку біометану, активізації вирощування енергорослин, звільнення біомаси від податку на викиди СО2.
Важливість розвитку біоенергетики підтвердив Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України: «Якщо взяти усі імпортовані енергоресурси, то країна за них сплатила близько 17 млрд доларів у 2019 році. Ці кошти мають залишатися всередині країні. Їх треба освоювати завдяки розвитку відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива».
На критичній необхідності активних дій для розвитку «зеленої» енергетики, щоб не стати абсолютно імпортозалежною країною, наголосили й інші спікери.
Вадим Улида, президент Всеукраїнської громадської організації «Вища рада енергоаудиторів та енергоменеджерів України», та Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова, звернули увагу на нинішній стан традиційної енергетики, потребу в маневрованих потужностях та інвестиціях у «чисту» енергетику.
Про значний потенціал водневої енергетики та широкі можливості для співпраці України з ЄС у цій сфері розповів Степан Кудря, директор ІВЕ НАН України, завідувач відділу вітроенергетики.
Підсумовуючи, заступник Голови Юрій Шафаренко зауважив, що Україна може бути повністю енергонезалежною державою – потрібно лише вміло скористатися потенціалом власних енергетичних ресурсів.
Довідково:
Всеукраїнський форум «Україна 30. Платіжки» (http://ukraine30.com)— це майданчик для діалогу про енергетичну незалежність країни, диверсифікацію джерел постачання, зниження частки традиційних джерел енергії та розвиток альтернативної енергетики.
За інформацією Держенергоефективності
-
17:27“Кожна допомога – це історія, яка примножує наші перемоги”, – Ігор Табурець
Чергове автопідсилення від Черкащини передали захисникам України. Цього разу чотири пікапи відправили прикордонникам. Це новий автотранш від Всеукраїнської аграрної ради. - Кожна допомога - це…
17:27 -
15:52Міністр освіти і науки України відвідав заклади освіти Черкащини
На Черкащині з робочим візитом перебував міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Тут він відвідав низку освітніх закладів, зустрівся з педагогічними колективами та поспілкувався…
15:52 -
15:38Як виплачують нараховані суми пільг із 1 січня 2023 року
Із 1 січня 2023 року виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного палива і скрапленого газу здійснюється виключно у грошовій готівковій…
15:38 -
15:29Наступного тижня характер погоди на Черкащині суттєво не зміниться
Цей тиждень на Черкащині відзначився стабільною погодою. На фоні аномально підвищеного атмосферного тиску суттєвих опадів не було. Середній температурний фон - 1º морозу, що на…
15:29 -
14:50Мінцифри запустило YouTube-проект «Кабінет Стартапів України»
Мінцифри разом з Фондом розвитку інновацій запустили YouTube-проект «Кабінет Стартапів України». Він стане новим майданчиком для промоції українських айті-продуктів. Учасники проекту пітчитимуть бізнес-ідеї Віце-прем’єр-міністру –…
14:50 -
12:54Стан енергосистеми України 27 січня
Споживання електроенергії залишається на тому ж рівні, що 26 січня. Відповідно, в енергосистемі зберігається значний дефіцит потужності. Внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції…
12:54 -
11:56Звернення Президента України з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
https://youtu.be/Zngning_eO4 Сьогодні, як і завжди, Україна вшановує пам’ять мільйонів жертв Голокосту. Ми знаємо й пам’ятаємо, що байдужість убиває разом із ненавистю. Байдужість і ненависть завжди…
11:56 -
11:36«Ваш фронт важливий!» – очільник області привітав держаудиторів із професійним святом
Нині відзначають 30-річчя від дня створення контрольно-ревізійної служби України. У день професійного свята держаудиторів привітав начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Ми з вами…
11:36 -
10:28В Україні запрацював електронний реєстр відповідальних за введення в обіг медичних виробів
Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 грудня 2022 року № 2311 затверджено у новій редакції порядок ведення реєстру осіб, відповідальних за введення медичних виробів,…
10:28 -
09:25Понад 80% українців вважають важливою політику національної памʼяті – опитування
Понад 80% українців вважають важливою політику національної памʼяті. Такі дані оприлюднив Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва за результатами опитування, яке Демініціативи провели спільно з соціологічною службою…
09:25 -
09:14Три головні завдання Координаційної платформи донорів для України
Одним із головних завдань Координаційної платформи донорів для України є забезпечення прогнозованої, ритмічної бюджетної підтримки у 2023 році. Допомога у фінансуванні дефіциту бюджету є критично…
09:14 -
08:21Загальні бойові втрати противника станом на 27 січня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 27 січня 2023 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 124710 (+850) осіб ліквідовано…
08:21