На Уманщині відновлюють ліцей

У Паланській тергромаді відновлюють освітній заклад. Він зазнав ушкоджень через російську агресію. Про вже зроблене та заплановане говорили під час виїзного засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність» за участі заступника очільника області Антона Царюка.

Дозвіл на старт робіт отримали на початку квітня. Наразі тут проводять демонтаж пошкодженого, закладають фундамент під спортивну залу, підводять комунікації, ладнають дах.

– Ліцей у Паланці – в переліку цивільної інфраструктури Уманщини, що постраждала від атак ворога в перші дні повномасштабного вторгнення, – нагадав Антон Царюк. – Руйнації були значні. Освітній заклад був одним із найбільш пошкоджених в області. Однак уже зараз бачимо, як відновлюють ліцей. За проектом, окрім відновлення будівлі, закладене й будівництво додаткових споруд. Зокрема, протирадіаційного укриття. Це – вимога сьогодення.

Заклад відновлюють коштом субвенції з державного бюджету на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України. На цей рік на роботи закладено понад 110 млн грн.

– Утілюючи цей проект, прагнемо максимальної прозорості та відповідальності як фінансової, так і соціальної всіх учасників, – наголосив Антон Царюк. – Уже проведені всі необхідні процедури, визначений технагляд та інженер-консультант. Водночас допомагають із відбудовою європейські партнери, які також проводять постійний моніторинг зробленого.

Нагадаємо, на сьогодні в Умані відновлюють багатоповерхівку, в яку торік поцілила російська ракета. 

Стрічка новин