На Черкащину прибуло 10 тисяч доз вакцини проти поліомієліту

1,1 млн доз вакцин (на суму понад 8 млн грн) на запит Міністерства охорони здоров’я закупили Медзакупівлі України торік, наразі вся партія доставлена в країну. Вакцина отримала позитивний висновок про якість від Держлікслужби і розвозиться до центрів контролю і профілактики хвороб (ЦКПХ) в усі області. Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав 10 тисяч доз оральної вакцини для профілактики поліомієліту (ОПВ).

Це жива ослаблена вакцина бельгійського виробництва (компанія «Glaxosmithkline Biologicals S.A»). Вакцина доставлена з дотриманням вимог «холодового ланцюга», зберігається на регіональному складі імунобіологічних препаратів і буде розподілена у заклади охорони здоров’я області, які задіяні в національній програмі імунізації.

Поставлена оральна вакцина проти поліомієліту застосовується для 3 – 6-го щеплень дітям (за віком 6, 18 місяців, 6 та 14 років за Національним календарем профілактичних щеплень) за відсутності протипоказань.

Поліомієліт — це небезпечне інфекційне захворювання, що вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу, якщо не вакцинуватися. До першого року життя дитина повинна отримати дві дози вакцини проти поліомієліту ін’єкційно у 2 та 4 місяці. Далі – у 6,18 місяців, а також у 6 та 14 років дитина отримує краплі.

Якщо графік вакцинації порушено (пропущене якесь зі щеплень), це не означає, що треба розпочинати курс імунізації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше, незалежно від того, скільки минуло часу. Тож зверніться до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра – спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень.

Усі вакцини за Національним календарем профілактичних щеплень в Україні є безоплатними для дітей та дорослих. Навіть якщо дитина пропустила щеплення за календарем, вона може зробити його пізніше безоплатно.

За інформацією Черкаського обласного ЦКПХ