На Черкащину надійдуть майже 1200 пакунків малюка, – Лариса Кошова

У медичні заклади Черкаської області надійшли пакунки малюка. Сьогодні, 25 січня, допомогу для батьків отримали Перинатальний центр Черкаської обласної лікарні, Черкаська ЦРЛ та Золотоніська ЦРЛ. 

Аріна Терзі народила доньку 22 січня у Перинатальному центрі. Сьогодні мама вже отримала допомогу від держави.

        Багато подружок, які народжували, говорили, що це дуже хороший бокс. Я дуже рада, що отримала його. Це краще, ніж гроші. Адже тут є все необхідне. Не треба бігати і шукати речі для догляду за дитиною, – говорить породілля.

Заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова каже, що на Черкащину надійдуть 1185 пакунків протягом тижня.

          Пакунок малюка можуть отримати батьки протягом 30 днів після народження дитини. Якщо вони не отримали пакунок протягом місяця, мають право отримати грошову компенсацію. З 1 липня Уряд запроваджує новий етап в наданні соціальної послуги.  Батьки зможуть вибирати – пакунок малюка або 5 тисяч гривень. Цей вибір можна здійснити відповідно до програми, яку запровадили у наших лікувальних установах «еМалятко», – говорить Лариса Кошова.

До складу пакунків малюка за ініціативою Уряду входять найнеобхідніші речі для догляду новонародженого з перших днів життя. Це одяг, пеленки, підгузки, іграшки, термометри, ковдри, матрац, рушник, ножиці манікюрні дитячі, крем, мило, серветки, ватні палички тощо.

          Жінки часто ставили питання, чи продовжить держава надавати таку допомогу. Тому сьогодні ми раді, що пакунки малюка продовжили дарувати батькам новонароджених. Адже це доволі серйозна допомога по догляду за дитиною, – говорить заступниця головного лікаря з акушерсько-гінекологічної допомоги Наталія Лакуста.

Згідно наказів Міністерства соціальної політики та Міністерства охорони здоров’я України пакунки малюка видають безкоштовно всім жінкам, які народжують у будь-якому пологовому будинку України.

Стрічка новин