На Черкащині затримали лікаря-психіатра на видачі підробних діагнозів

На Черкащині затримали лікаря-психіатра на видачі підробних діагнозівСлужба безпеки спільно із Національною поліцією заблокували нову «схему для ухилянтів», організатор якої пропонував їм стати «психічно хворими». Про це інформують в управлінні СБ України у Черкаській області.

У результаті комплексних заходів затримано лікаря-психіатра однієї із лікарень регіону, який є членом ВЛК. За матеріалами слідства, в обмін на хабарі він пропонував ухилянтам поставити їх на психіатричний облік.

У подальшому лікар видавав фіктивні медичні довідки, про наявні важкі «психоневрологічні діагнози» у призовників. На підставі цих документів представники медико-соціальних експертних комісій готували висновки про непридатність чи обмежену придатність «хворих» до військової служби у не бойових частинах.

Правоохоронці затримали організатора «на гарячому» у службовому кабінеті медзакладу під час одержання частини обумовленої суми хабаря. За оперативними даними «схема» діяла на систематичній основі і завдяки цьому низці ухилянтів вже вдалося уникнути мобілізації.

За матеріалами Служби безпеки затриманому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Зловмиснику загрожує покарання до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Черкаській області спільно з Нацполіцією за процесуального керівництва обласної прокуратури.