На Черкащині влаштують чотири майданчики для зважування в русі

На автодорогах державного значення Черкаської області до кінця року влаштують чотири майданчики для зважування в русі WiM (Weigh-in-Motion).

Вже монтують перший майданчик на ділянці автодороги Н-01 Київ – Знам’янка на в’їзді в місто Сміла біля перетину автодоріг Н-01 та Н-16. Підрядники влаштували фундаменти під габаритні ворота. Зараз триває монтаж цих воріт.

Минулого тижня працівники підрядної організації розпочали роботи з влаштування фундаментів та обладнання автоматичного пункту для габаритно-вагового контролю на ділянці автодороги Н-16 Золотоноша – Черкаси – Сміла – Умань у Золотоніському районі поблизу села Благодатного на в’їзді на дамбу через Дніпро.

Для встановлення комплексів для зважування в русі фахівцями Служби автомобільних доріг у Черкаській області та Нацполіції було визначено місця з найбільш інтенсивним рухом великовагового транспорту дорогами державного значення Черкаської області.

Загалом у Черкаській області до кінця 2020 року буде влаштовано 4 комплекси для зважування у русі WiM (Weigh-in-Motion) на автодорогах державного значення: автодорога Н-01 Київ – Знам’янка – на в’їздів місто Сміла зі сторони міста Городище та на виїзді з міста Сміла в напрямку міста Кам’янка, на автодорозі Н-16 Золотоноша – Черкаси – Сміла – Умань біля села Благодатного на в’їзді на дамбу через Дніпро та на автодорозі М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка поблизу міста Умань.

Як працює WiM?

Майданчик перекриває дорогу по всій ширині, а фіксація руху здійснюється цілодобово. Навантаження на кожну вісь вимірюється як мінімум у трьох послідовних точках. Автоматично зчитується номерний знак, габаритні розміри, загальна маса, навантаження на кожну вісь та кожне колесо окремо, кількість осей, швидкість руху тощо. Вплив людського фактору відсутній. Похибка визначення загальної маси транспортного засобу не перевищує 5%.

Система WiM запобігає інтенсивному руйнуванню українських доріг, а саме: утворення колійностей, тріщин і вибоїн майже одразу після введення доріг в експлуатацію після будівництва чи ремонту; знижує фактор безпеки для учасників дорожнього руху — перевантаження вантажівки на 25 % збільшує її гальмівний шлях удвічі (за несприятливих погодних умов цей показник зростає ще більше). Це призводить до того, що у критичних ситуаціях подібними транспортними засобами неможливо адекватно керувати.

Зважування-в-русі (Weigh-in-Motion) це «розумна» система комплексного збору інформації про транспортні засоби, які рухаються автомобільними дорогами. Моніторинг руху здійснюється на дорогах у режимі реального часу, обладнання монтується у верхньому шарі покриття або на прогонових будовах мостів та шляхопроводів.

Так як Укравтодор не має права стягувати штрафи з порушників, усі дані передаються до відповідального органи — Укртрансбезпеки.

За інформацією САД у Черкаській області

Стрічка новин