На Черкащині викритий СБУ агент фсб постане перед судом

СБУ завершила досудове розслідування стосовно ворожого агента, який збирав та передавав російським спецслужбам координати блокпостів, підрозділів ЗСУ, силових структур та адміністративних будівель Черкащини.

За даними слідства, обвинуваченим є місцевий мешканець, колишній працівник органів виконавчої влади та активний «шанувальник» забороненої партії шарія. За вказівками кураторів він вів активний збір інформації про розташуваня підрозділів силових структур і військових частин, а також адмінбудівель органів державної влади та судових установ. За кожне повідомлення йому обіцяли грошову винагороду.
Для анонімності агент спілкувався зі своїми кураторами виключно через месенджері, де і передавав фото та точну геолокацію об’єктів.
Крім того, встановлено, що інформатор просив у співробітників фсб зброю, а саме:
– пістолети з глушником та прицілами;
– набої з магазинами;
– гранати із запалами;
–протипіхотні міни МОН-50 із радіодетонаторами. Потреби у такому «арсеналі зброї» пояснив тим, що хотів бути готовим підтримувати ворожі війська, коли вони зайдуть на територію Черкаської області.
На початку червня цього року, у ході проведення багатоетапної спецоперації СБУ спрацювало на випередження і нового витоку даних не відбулося, а самого зрадника затримано «на гарячому» – під час зйомки одного з військових об’єктів регіону.
Наразі обвинувальний акт щодо зловмисника направлено до суду. Йому інкримінують вчинення злочину за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Санкції статті передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна.

Викриття зрадника здійснювали співробітники СБУ в Черкаській області, за процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури.

За інформацією Управління СБ України у Черкаській області