На Черкащині відроджують традиції культурного меценатства
Традиції меценатства у розвиток та розбудову культури Черкаського краю почали відроджувати в області. Захід-знайомство для прокладання місточків між владою, бізнесом та громадою відбувся вчора у Черкаській обласній філармонії.
Одна з організаторів події, представниця ГО «Responsible Future» Вікторія Зубенко впевнена, що такі вечори допоможуть налагодити партнерські зв’язки між потрібними ланками.
– Ми запросили владу та відповідальний бізнес Черкаської області й як організатори намагалися спілкуватися, знаходити точки дотику, щоб потім врешті-решт робити різні проєкти разом, – зазначила Вікторія Зубенко. – У нас багато ідей, вже 17 років ми співпрацюємо з Кам’янським державним історико-культурним заповідником. Три роки тому ми створили Kamianka Music Fest і в запасі маємо купу ініціатив, до яких бажаємо залучати черкаський бізнес, а не київський, як робили до цього.
Захід відбувся за підтримки Управління культури та охорони культурної спадщини ОДА. Очільниця Управління Людмила Фіть зазначила, що якщо бізнес залишиться небайдужим, то дуже скоро культурна сфера у Черкаській області вийде на новий рівень.
– Ми зараз активно працюємо у тому напрямку, щоб «подружити» культуру з відповідальним бізнесом, – додала вона. – Ось, наприклад, Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура» активно співпрацює із німецьким ProCredit Bank. Вони інвестували у наш заклад близько 20 мільйонів гривень. Тому дуже хочемо, щоб завдяки таким вечорам як сьогодні, ми створили партнерські звя`зки саме з черкаським бізнесом. Відродження традиції меценатства – один із важливих напрямів роботи усіх культурних діячів. Ми всі маємо тісно взаємодіяти та розбудовувати культуру Черкащини. До речі, цей захід вже відбувся за підтримки черкаського мецената. За що йому велике дякую.
Щоб залишити слід у душах слухачів, організатори запросили скрипальку Богдану Півненко та піаністку Анну Хмару, які виконали найкращі твори сучасної української академічної скрипкової музики. На вечері звучала музика композиторів Мирослава Скорика, Євгена Станковича, Валентина Сільверстова.
Виступ музикантів ви можете подивитися за цим покликанням: https://bit.ly/2Yglxtc
За інформацією управління культури та охорони культурної спадщини ОДА
-
15:51Причини та протидія: Антон Плахотній про пожежі екосистемах Черкащини
Понад 320 пожеж в екосистемах Черкащини виникло від початку року. Про причини виникнення загорянь на території регіону на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління…
15:51 -
15:36Сергій Озеран про роботу пунктів незламності на Черкащині
З 1 жовтня в області поновлюють роботу пункти незламності. Загалом планують запустити 201 такий осередкок. Про це повідомив директор Департаменту цивільного захисту, оборонної роботи та…
15:36 -
15:27«Освіта під час війни – складне випробування, яке ми разом долаємо», – Ігор Табурець
Черкащина – місце сильних. Сильних освітян. Напередодні Дня працівників освіти очільник області Ігор Табурець зустрівся з представниками цієї галузі Черкащини. За професійні надбання та здобутки…
15:27 -
15:18Для Черкащини розподілять лінійний прискорювач
Українські лікарні отримають 15 лінійних прискорювачів, аби ще якісніше лікувати пацієнтів з онкологією. Лінійні прискорювачі будуть розподілені між медзакладами у Сумській, Рівненській, Чернівецькій, Тернопільській, Хмельницькій,…
15:18 -
14:30#Черкащина_місце_сили. Тепер – офіційно
Черкащина офіційно зареєструвала свій слоган як торговельну марку. Про це повідомляють у Департаменті регіонального розвитку ОДА. Свідоцтво надає виключне право використовувати Черкаською областю слоган #Черкащина_місце_сили…
14:30 -
13:44Черкащанка виборола бронзу чемпіонату світу зі стрільби кульової
Анастасія Теліженко здобула бронзу чемпіонату світу зі стрільби кульової. Змагання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату проходили з 21 до 28 вересня в м. Ліма…
13:44 -
13:41Антикорупційний реєстр НАЗК тепер доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних
Антикорупційний реєстр НАЗК тепер доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. Відтепер журналісти, активісти та будь-хто охочий може легко перевіряти, чи причетна людина або бізнес…
13:41 -
13:38Денис Шмигаль: Наша мета — очистити Україну від російського мінного сміття за найближчі роки
Сьогодні потенційно замінованими в Україні залишається близько 174 тисяч кв. км. Це величезна територія, розмінування якої може зайняти десятиліття. Україна збирається це зробити за найближчі…
13:38 -
10:16У Міносвіти розповіли, яким буде національний мультипредметний тест 2024
2024-ий буде вже третім роком, в який Україна через повномасштабне вторгнення не може провести повноцінне зовнішнє оцінювання для вступників. Український центр оцінювання якості освіти вже…
10:16 -
10:08Медична евакуація: як потрапити на лікування за кордон військовим?
Вже понад півтора роки повномасштабної війни в Україні триває евакуація постраждалих громадян до закордонних клінік, де вони отримують необхідне лікування та реабілітацію. На сьогодні завдяки…
10:08 -
09:56Пліч-о-пліч: черкаські будівельники продовжують відновлювати херсонську Іванівку
Черкаські будівельники працюють на Херсонщини. Тут вони допомагають жителям деокупованих сіл відновлювати житла. Так, в Іванівці, одному із сіл, над якими область взяла шефство, вже…
09:56 -
09:25Штучний інтелект для роботи та бізнесу: Google перезапустив курс «Основи АІ»
Google перезапускає безоплатний онлайн-курс «Основи АІ». Відтепер у програмі ще більше практичної інформації. Вона стане в пригоді людям, які чули про штучний інтелект, але ще…
09:25