На Черкащині відроджують традиції культурного меценатства
Традиції меценатства у розвиток та розбудову культури Черкаського краю почали відроджувати в області. Захід-знайомство для прокладання місточків між владою, бізнесом та громадою відбувся вчора у Черкаській обласній філармонії.
Одна з організаторів події, представниця ГО «Responsible Future» Вікторія Зубенко впевнена, що такі вечори допоможуть налагодити партнерські зв’язки між потрібними ланками.
– Ми запросили владу та відповідальний бізнес Черкаської області й як організатори намагалися спілкуватися, знаходити точки дотику, щоб потім врешті-решт робити різні проєкти разом, – зазначила Вікторія Зубенко. – У нас багато ідей, вже 17 років ми співпрацюємо з Кам’янським державним історико-культурним заповідником. Три роки тому ми створили Kamianka Music Fest і в запасі маємо купу ініціатив, до яких бажаємо залучати черкаський бізнес, а не київський, як робили до цього.
Захід відбувся за підтримки Управління культури та охорони культурної спадщини ОДА. Очільниця Управління Людмила Фіть зазначила, що якщо бізнес залишиться небайдужим, то дуже скоро культурна сфера у Черкаській області вийде на новий рівень.
– Ми зараз активно працюємо у тому напрямку, щоб «подружити» культуру з відповідальним бізнесом, – додала вона. – Ось, наприклад, Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура» активно співпрацює із німецьким ProCredit Bank. Вони інвестували у наш заклад близько 20 мільйонів гривень. Тому дуже хочемо, щоб завдяки таким вечорам як сьогодні, ми створили партнерські звя`зки саме з черкаським бізнесом. Відродження традиції меценатства – один із важливих напрямів роботи усіх культурних діячів. Ми всі маємо тісно взаємодіяти та розбудовувати культуру Черкащини. До речі, цей захід вже відбувся за підтримки черкаського мецената. За що йому велике дякую.
Щоб залишити слід у душах слухачів, організатори запросили скрипальку Богдану Півненко та піаністку Анну Хмару, які виконали найкращі твори сучасної української академічної скрипкової музики. На вечері звучала музика композиторів Мирослава Скорика, Євгена Станковича, Валентина Сільверстова.
Виступ музикантів ви можете подивитися за цим покликанням: https://bit.ly/2Yglxtc
За інформацією управління культури та охорони культурної спадщини ОДА
-
12:10Як отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни
Поранення отримані під час війни — це не просто виклик для здоров’я. Це ще й підстава для отримання державної підтримки. Один із таких видів підтримки…
12:10 -
12:00Підсумки приватизації за I півріччя
За результатами першого півріччя 2025 року від приватизації до державного бюджету вже надійшло 820,5 млн гривень. Сукупний економічний ефект склав понад 977 млн гривень. За…
12:00 -
11:30єВідновлення — комісії будуть дистанційно обстежувати зруйноване житло
Українці, чиє житло було знищене внаслідок повномасштабної війни, мають змогу з 2023 року отримати компенсацію в межах програми єВідновлення. Проте в регіонах, де тривають бойові…
11:30 -
10:50Як родинам ветеранів отримати пільги на оплату житлово-комунальних послуг
Родини українських ветеранів мають право на пільги при сплаті житлово-комунальних послуг. У цьому матеріалі пояснюємо, як оформити пільги та які документи потрібні. На які пільги…
10:50 -
09:50Аномальна спека триває: в області прогнозують до +37 градусів
На Черкащині продовжиться спека. За прогнозом синоптиків 9 липня буде сонячна погода з аномально високими температурами. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Кілька важливих рішень за цей день. Передусім сьогодні я підписав укази про відзначення званням Героя України Назарія Гринцевича та Дмитра…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 9 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 09.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 029 660 (+1 050) осіб; танків ‒ 11 000 (+5);…
08:45 -
07:51Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 9 липня
Понад шість годин поспіль Черкащина була на тривозі. Ворожі атаки відбивали сили ППО, мобільні вогневі групи. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Загалом…
07:51 -
16:30Безбар’єрність – це коли можеш: у ДПС області працюють над доступністю просторів
Фізична, інформаційна та цифрова доступність. Державна податкова служба області активно впроваджує безбар'єрність у просторах для зручності громадян та їх якісного обслуговування. Так, приміщення Центрів обслуговування…
16:30 -
15:53Новий формат навчання для українських дітей за кордоном: як зареєструватися
Українознавчий компонент – це скорочена програма для дітей, які тимчасово живуть за кордоном. Вона дає змогу вивчати лише ключові українські предмети 5–8 годин на тиждень.…
15:53 -
15:45Черкащина вже жнивує
https://youtu.be/kl2AXchuESY В області розпочалися жнива. Черкаські аграрії активно працюють у полях. За перший тиждень вони обмолотили понад 560 га озимого ячменю. Про це повідомив начальник…
15:45 -
14:24В Україні масштабується послуга раннього втручання
За ініціативи Мінсоцполітики України, Кабінет Міністрів запровадив надання соціальної складової послуги раннього втручання та затвердив порядок реалізації цього експериментального проєкту. Наразі в Україні діють понад…
14:24