На Черкащині відбулася традиційна обласна серпнева конференція педагогічних працівників
Традиційна освітянська подія – обласна конференція працівників освіти області на тему «Виклики та перспективи в освітній галузі: підсумки роботи у 2021-2022 навчальному році, особливості організації освітнього процесу у 2022-2023 навчальному році» відбулася на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників».
Відкриваючи роботу освітянського форуму, перша заступниця начальника ОВА Наталія Кравченко висловила вдячність педагогічній спільноті області за самовіддану працю у найважчий час для нашої країни. У своєму виступі Наталія Миколаївна сфокусувала увагу на виконанні заходів безпеки під час планування й організації роботи закладів освіти.
– Разом із викликами часу пріоритетною місією залишається якісна освіта учнів, знання, які вони здобувають під час освітнього процесу, щоб застосовати їх у подальшому житті, – наголосила заступниця. – Наше спільне завдання – створити атмосферу довіри й взаємоповаги, забезпечити дітям рівний доступ до якісної освіти. Дарувати знання і набувати їх – це нелегкий труд. Перед вами дуже багато роботи, тож давайте матимемо мужність і здатність триматися разом заради змін на краще, заради нашого спільного добробуту, заради нашої країни, заради наших дітей!
Доповідаючи на педагогічній конференції, начальник Управління освіти і науки ОВА Валерій Данилевський зупинився на викликах та перспективах в освітній галузі. Принагідно учасники підбили підсумки роботи у 2021-2022 навчальному році, означили особливості організації освітнього процесу у 2022-2023 навчальному році.
Разом з тим Валерій Данилевський окреслив основні завдання, реалізація яких буде здійснюватися у 2022/2023 навчальному році:
- створення у закладах освіти максимально безпечних умов освітнього процесу;
- збереження та розвиток мережі закладів освіти;
- забезпечення продовження здобуття освіти дітьми за місцем їх постійного чи тимчасового перебування;
- надання якісних психолого-педагогічних послуг;
- зміна підходів до організація харчування дітей за різними формами (приготування, розвезення готових блюд, отримання, один харчоблок на декілька закладів, надання свободи закладам у виборі альтернативного харчування тощо);
- продовження реформи «Нова українська школа» на рівні базової середньої освіти;
- забезпечення якісного професійного розвитку освітян;
- упровадження нових освітніх технологій, компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного та інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти;
- проведення супервізії впровадження Концепції «Нова українська школа»;
- цифровізація освіти, застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій;
- об’єднання зусиль педагогічної та громадської спільнот на засадах взаєморозуміння та співробітництва щодо захисту прав і свобод, формування у дітей ціннісних життєвих навичок та моделей поведінки;
- посилення національно-патріотичного виховання;
- продовження роботи щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами.
У рамках конференції керівниця Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна підбила підсумки підготовки освітян області до роботи в умовах Нової української школи та означила основні завдання методичних служб в період воєнного стану. Так, до впровадження концептуальних засад НУШ у базовій середній освіті підготовлено 10103 вчителя та 1177 керівників закладів загальної середньої освіти. Водночас на волонтерських засадах підготовлено 3560 педагогів із територій, де тривали чи тривають бойові дії.
На сайті інституту створено новий цифровий ресурс – Інформаційно-методичний кластер «НУШ: БАЗОВА СЕРЕДНЯ ОСВІТА», на якому педагоги мають нагоду поглибити свій компетентнісний потенціал у відповідній освітній галузі.
Між тим, в області до початку навчального року комісійно обстежено 985 захисних споруд цивільного захисту, споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів, 598 з яких рекомендовано до використання, що становить 60,71% від обстежених.
Проведено 419 он-лайн занять з працівниками та вихованцями закладів освіти з питань пожежної безпеки, запобігання ризикам, пов’язаними, вибухонебезпечними та підозрілими предметами, та правил поводження з такими предметами. У період з 9 серпня по 19 серпня з керівниками органів управління освітою, закладами дошкільної освіти, загальної середньої, позашкільної освіти територіальних громад, а також Управлінням освіти і науки ОДА, Головним управлінням, на платформі ZOOM, проведені заняття з питань дотримання пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту та поводження з вибухонебезпечними предметами. Загалом охоплено 1069 керівників закладів освіти.
Проведено 401 практичне відпрацювання з працівниками закладів освіти щодо дій у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога. За кожним закладом освіти закріплено представника Головного управління».
На завершення заходу Валерій Данилевський оголосив нагороджених педагогічних працівників області відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України.
-
09:10Загальні бойові втрати ворога станом на 26 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 733830 (+1480) осіб, танків ‒ 9435 (+6) од, бойових броньованих машин…
09:10 -
08:55Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Зараз уже завершилися рятувальні роботи в місцях влучання російських ракет. Харків – 25 людей постраждали. Удар попередньо – С-400. Одеса…
08:55 -
08:17Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 26 листопада
Понад сім годин поспіль Черкащина була на тривозі. За цей час захисники неба знищили вісім ворожих БпЛА. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. -…
08:17 -
17:18Адаптаційний простір відкрили на Чигиринщині
Адаптаційний простір «Ми – поруч» запрацював у Чигиринській громаді. Тут ветерани, військові та їхні близькі можуть отримати необхідну підтримку та супровід. Про це повідомляють у…
17:18 -
16:41На Черкащині відбудеться масштабний економічний форум
Щотижнева комунікація влади та бізнесу цього разу відбудеться у форматі офлайн. В області проведуть «Черкаський міжнародний економічний форум-2024». Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець.…
16:41 -
14:59Як приватизація землі наповнює бюджети: аналіз відкритих даних торгів
Станом на травень 2024 року в Україні продано 567 000 гектарів землі, з них через систему Прозорро.Продажі — 6 363 гектари на суму 2,06 мільярда…
14:59 -
14:17Виставка сучасного мистецтва триває в Черкасах
У Черкаському художньому музеї експонують виставку сучасного мистецтва, що передана Фондом Миколи Бабака в межах акції «Сучасне мистецтво України. Музейна колекція». Її приурочили до Дня…
14:17 -
14:02Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
Із 18 по 24 листопада 2024 року в області захворіли 4 426 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Більше половини пацієнтів – діти. Показник захворюваності…
14:02 -
13:40Черкаські виробники залучають державну підтримку на переробку
Понад 42 млн грн на розвиток переробки отримали від держави 9 підприємств Черкащини цьогоріч. Вони скористалися можливостями програми «єРобота: Новий рівень». Про це розповів начальник…
13:40 -
11:53Де отримати безоплатне лікування безпліддя в Україні
Цього року держава вперше покриває витрати на лікування безпліддя. Уже 977 жінок скористалися цією можливістю, і 368 з них завагітніли. Що входить у безоплатне лікування…
11:53 -
11:17«Кібернасильство: знаємо та протидіємо»: в Україні стартує інформаційна кампанія до «16 днів проти насильства»
Офіс віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Міністерством юстиції, Національною поліцією України, Кіберполіцією України та Координаційним центром з надання правничої допомоги, оголошує…
11:17 -
10:16Курс на зиму: синоптики прогнозують морози
За прогностичними розрахунками, на Черкащині очікуються від 7º морозу на заході до 5º морозу на решті території. Всього 2º морозу на Чигиринщині. Про це повідомляють…
10:16