На Черкащині триває весняна посівна кампанія

В області аграрії усіх категорій господарств посіяли ранні ярих зернових та зернобобових культур на площі  216,5 тис. га, що становить 46,0 % до плану. 

Продовжується посівна зернових та технічних культур, зокрема: кукурудзи на зерно – 170,0 тис. га (що становить 40,0 %  до плану), соняшника – 97,0 тис. га (48,1 %) та цукрових буряків –7,3 тис. га (73,0 %).

Крім того, по всіх категоріях господарств посаджено та посіяно картоплі та овочів на площі 35,2 тис. га (що становить 50,0 % до плану).

Похолодання  із заморозками які охопили наш регіон майже 9 день поспіль, негативно впливають на цвітіння плодових дерев.

За інформацією фахівців Черкаської державної сільськогосподарської дослідної станції, в метровому шарі грунту запаси продуктивної вологи в Лівобережній частині області були на рівні 137-145 мм, що є не достатнім. В орному шарі запас продуктивної вологи на рівні 25-35 мм, що є достатнім для проведення посіву сільськогосподарських культур.

В Правобережній частині області запаси продуктивної вологи були дещо вищими: 150-153 мм. В орному шарі запас продуктивної вологи був на рівні 29-37 мм.

На даний час в агроформуваннях різних форм власності проводяться обробітки посівів проти шкідників, хвороб та бур’янів.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації

Стрічка новин