На Черкащині СБУ продовжує викривати прокремлівських пропагандистів

Контррозвідка СБУ викрила колишнього військового Генштабу ЗСУ на проросійській пропаганді. Черговим поплічником окупантів виявився колишній військовий Генштабу Збройних Сил України.

За даними слідства, після звільнення з лав ЗСУ, з 2004 року він отримав громадянство росії та працював у одній із військових частин рф. Нині чоловік проживає у Черкасах, де веде проросійську пропаганду. Він відкрито підтримує військову агресію рф та політику кремля, закликає сприяти окупантам і пропагує ідеї “руZZкого міра”. Крім того, встановлено, що він постійно тримав зв’язок з військовими рф.
Слідчі СБУ повідомили пропагандисту про підозру за ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.
Заходи з викриття зловмисника здійснювали співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури.
Нагадаємо, що з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну слідчими СБУ в Черкаській області було повідомлено про підозру 17-м мешканцям Черкащини, які сприяли інформаційно-підривній діяльності ворога.

Наразі, 8 обвинувальних актів скеровано до суду і особи, причетні до злочинів проти державної безпеки України, будуть притягнені до кримінальної відповідальності.

Санкції статті (ст. 436-2 Кримінального кодексу України) передбачають покарання від 5 до 8 років позбавлення волі.

За інформацією Управління СБ у Черкаській області