На Черкащині розвивають спільноту проєктних менеджерів
Як писати проекти та залучати інвестиції для розвитку громади? На Черкащині взялися за розвиток проєктного менеджменту в територіальних громадах.
Перша установча зустріч спільноти проєктних менеджерів області відбулася онлайн під головуванням фахівців Черкаської агенції регіонального розвитку та департаменту регіонального розвитку ОВА.
– Спільнота допомагатиме проектним менеджерам обмінюватися корисною інформацією, буде майданчиком для обговорення актуальних питань щодо проєктного менеджменту, – наголосила очільниця Черкаської АРР Ілона Приходько. – Крім того, важливо презентувати позитивні приклади наших громад із залучення донорської підтримки, щоб мотивувати інших залучати кошти міжнародної технічної допомоги та державних субвенцій. Зі свого боку ми готові допомагати з підготовкою та оформленням заявок.
Під час зустрічі учасникам спільноти презентували:
- узагальнений аналіз проведеного анкетування громад із питань проєктної діяльності;
- історії успіху співпраці громадських організацій і громад на прикладі Смілянської міської територіальної громади та ГО «Ресурсний центр Анго» щодо реалізації проєкту підвищення стійкості малого та середнього підприємництва Тясминських громад Черкащини.
Крім того, кожен із учасників заходу мав нагоду поділитися своїми історіями успішної реалізації проєктів за кошти грантової допомоги. Серед таких громад можна відзначити:
- Білозірську сільську територіальну громаду, в якій створено «Ветеранський простір» та «Офіс життєстійкості»;
- Шполянську міську територіальну громаду, в якій отримано грант на реалізацію ініціативи «Школа солідарності» і налагоджено співпрацю з громадськими організаціями, спільно з якими реалізують проєкти з озеленення дитячого парку та облаштування літнього таборування;
- Золотоніську міську територіальну громаду, яка розвиває молодіжний простір у громаді шляхом створення мобільної молодіжної бригади та створює соціальні реабілітаційні відділення.
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15