На Черкащині провели міжнародне дослідження якості освіти PISA-2022

У жовтні в області провели основний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022. До національної вибірки дослідження цьогоріч увійшли сім закладів освіти Черкаській області, повідомляють в управлінні освіти і науки ОВА.

Протягом 4 – 21 жовтня 175 п’ятнадцятирічних підлітків узяли участь у PISA-2022. Учні/студенти пройшли комп’ютерне тестування з читання, математики, природничих наук і креативного мислення, а також взяли участь в анкетуванні.

Завдяки даним цього дослідження українська освіта матиме змогу отримати об’єктивну інформацію про якість функціонування системи загальної середньої освіти шляхом оцінювання грамотності (компетентності) здобувачів освіти.

Цей моніторинг – одне з найбільших у світі порівняльних досліджень у галузі освіти, він дає можливість оцінити компетентності 15-річних учнів/студентів, які закінчують навчання в основній школі. Особливістю PISA-2022 було проведення дослідження в комп’ютерному форматі.

До слова, Україна вже вдруге бере участь у ньому: І цикл проведено у 2018 році. За підсумками цієї участі країна отримала цінні дані щодо якості шкільної освіти, які певною мірою дали поштовх для прийняття низки важливих системних управлінських рішень у галузі вітчизняної шкільної освіти.

Стрічка новин