На Черкащині CБУ системно протидіє внутрішнім загрозам національній безпеці

Із початку 2020 року за напрямом протидії внутрішнім загрозам національної безпеки співробітники Управління СБ України в Черкаській області викрили 11 фактів вимагання хабарів представниками владних та правоохоронних структур.

Антирейтинг корупційних правопорушень відкривають правоохоронці. Так на хабарі у 51 тисячу гривень затримали керівників Смілянської місцевої прокуратури та одного із відділень Нацполіції . У такий спосіб посадовці незаконно заробляли на «кришуванні» нелегального грального бізнесу.

Також значна кількість корупційних злочинів виявлена у владних та контролюючих органах. Зокрема співробітники СБУ викрили 2- х держслужбовців категорії «Б» Черкаського районного відділу та одного із міськрайонних відділів державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) на одержанні хабарів за не накладення арешту на кошти боржника, зняття арешту з майна та відміну заборони громадянину в’їзду і виїзду з території України.

На корупції СБУ викрила і головного інспектора Черкаського міськрайонного відділу Управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, причетного до одержання неправомірної вигоди від підприємців. За гроші він обіцяв «не помічати» виявлені порушення норм протипожежної безпеки та не створювати штучних перешкод у веденні бізнесу.

На систематичних хабарах була затримана також чиновниця районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Черкаській області, яка налагодила протиправний механізм отримання грошей від місцевих мешканців за прискорене виготовлення біометричних паспортів. Відповідатиме перед законом і посадовець держпідприємства «Канівське лісове господарство», який за нелегальне відвантаження понад 70 кубометрів сосни вимагав від комерсантів майже 100 тисяч гривень.

Наразі всім викритим хабарникам повідомлено про підозру у вчиненні злочинів.

За інформацією СБУ у Черкаській області