На Черкащині активно висаджують ліси

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства інформують про висадку лісів на Смілянщині, Звенигородщині. Так, у ДП «Смілянське лісове господарство» розпочалася і продовжується планово. Загалом цьогоріч висадять саджанців різноманітних культур на понад 360 га. Із них повністю нові ділянки – 75,5 га, доповнення лісових культур – на понад 270 га.

Щодо культур, якими поповняться ліси у цьому році: дуби, горіх, липа, сосна.

Водночас у Звенигородському лісгоспі запланували створити 115 гектарів лісових культур. 1,8 гектара з них створили минулого тижня освітяни Звенигородської територіальної громади, відгукнувшись на запрошення лісівників. На цій ділянці в межах угідь Хлипнівського лісництва вирубку здійснили минулої осені, і одразу грунт підготували під садіння. А щоб росли на ній дуби, то й зараз засадили ділянку сіянцями дуба звичайного, дещо урізноманітнивши насадження горіхом чорним. Остання культура харчового застосування не має, проте її деревина досить цінна й користується попитом. Тож використання горіха чорного цілком відповідає меті, яку зараз ставлять перед собою лісівники – збільшити порідний склад насаджень лісового господарства, беручи до уваги й економічну складову.