Можливості земельної реформи для Черкаських громад
23 вересня у м. Черкаси відбувся регіональний круглий стіл «Можливості для сільського розвитку в контексті земельної реформи та децентралізації» для голів громад та землевпорядників за ініціативи Черкаської обласної державної адміністрації та підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).
Під час заходу учасники дізналися про те, як управляти своїми земельними ресурсами та про нові можливості із розвитку територій громад у рамках земельної реформи.
Роман Карманнік, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації наголосив на важливості економічного розвитку громад, які дає земельна реформа. “Регіони дуже чекали на децентралізацію, завдяки якій всі відчули, що в місцевих бюджетах грошей побільшало. Це виявилося мотивацією для активнішого створення територіальних громад. У селах почали відновлювати інфраструктуру коштом державних субвенцій, купувати нову техніку. Питання, що робити далі? Далі треба оцінювати ресурс, який є в громадах, максимально ефективно цей ресурс використовувати. Земельний закон дає право розпоряджатися ресурсом самостійно і отримувати додаткові надходження, адже земля – одне з надійних та ефективних джерел фінансування“.
Сергій Кубах, керівник напряму земельної реформи Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) представив громадам важливі кроки управління їх територією. “Перш за все необхідно зібрати та оприлюднити в електронному вигляді всі дані про землі громад та зареєструвати право власності громади на земельні ділянки, право державної власності на які раніше вже було зареєстровано, але зараз вони за Законом переходять у власність громад”.
Крім того, громадам необхідно буде позначити на карті землі, які призначені для насадження лісів та створення рекреаційних об’єктів, закладення або відновлення лісосмуг та інших полезахисних насаджень.
“Громаді необхідно визначитися з цілями використання земель на найближчі роки. На цьому етапі громада визначає, яким чином може залучити інвесторів, використовуючи потенціал земельних ресурсів. Задля врахування усіх інтересів, громада має зібрати Робочу групу та спільно розробити карту-схему перспективного використання й охорони земель громади”, – зазначив Сергій Кубах.
Євген Бердніков, радник із земельного законодавства Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), розповів про ключові зміни у сфері землеустрою та, зокрема, комплексні плани для громад: “Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади є одночасно землевпорядною та містобудівною документацією на місцевому рівні (як в межах, так і за межами населених пунктів) та включає в себе також екологічну та пам’яткоохоронну документацію. Функціональні зони можна вносити у Державний земельний кадастр та визначати набір дозволених видів цільового призначення земельних ділянок. До того ж, комплексний план дає можливість резервування територій для суспільних потреб”.
Анна Федун, радник із земельного законодавства Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), представила практичні рекомендації з запобігання і протидії аграрному рейдерству та представила Громадську антирейдерську платформу. “Громадська антирейдерська платформа створена небайдужими профільними асоціаціями з метою об’єднання зусиль у боротьбі з аграрним рейдерством. Мета платформи – це викорінення цього ганебного явища, системна боротьба з його проявами та формування нетерпимості суспільства до незаконних силових дій, спрямованих на заволодіння майном. Уже сьогодні можна повідомити про факти рейдерських захоплень на телефон гарячої лінії 044-585-90-10 та отримати кваліфіковану допомогу фахівців.”
Крім того, під час заходу громадам була представлена піврічна навчальна програма “Нові можливості громад в управлінні землями” для очільників та фахівців із управління земельними ресурсами територіальних громад з усієї території України. Для подачі заявки потрібно заповнити форму за посиланням: https://forms.gle/cTPnpgWSGDxJWxGN9.
-
17:01«Якщо працює економіка – значить є належна підтримка армії», – Ігор Табурець
Постійна комунікація та відпрацювання оптимальних рішень навіть в умовах енергодифіциту. Особливу увагу на Черкащині приділяють взаємодії з підприємцями, аби спільно долати всі виклики. На цьому…
17:01 -
16:28Епідситуація щодо грипу та ГРВІ на Черкащині
В області за останній тиждень на грип та ГРВІ захворіли 4 642 особи, що склало 0,4% від загальної кількості населення. Порівняно з попереднім тижнем відзначається…
16:28 -
16:05Холодна погода на Черкащині триватиме до кінця робочого тижня
З проникненням арктичного повітря в тилу циклону, над Європою почав розвиватися антициклон, який надасть морозам додаткового імпульсу. Холодна погода триватиме до кінця робочого тижня, інформує…
16:05 -
15:35Усіх охочих запрошують на курс з української мови
Усіх охочих запрошують на курс з української мови. Це можна буде зробити на безкоштовному курсі української мови «Єдині». «Єдині» – це 28 днів підтримки у…
15:35 -
13:51Які об’єкти пропонують до приватизації на Черкащині у лютому
У лютому на Черкащині відбудеться два аукціони з приватизації. Зокрема пропонують об'єкти на Смілянщині та Канівщині, інформують в ФДМУ області. 14 лютого запрошуємо взяти участь…
13:51 -
13:45Про ситуацію в енергосистемі України
Споживання електроенергії поступово зростає, водночас дещо зросло і виробництво електроенергії. Дефіцит потужності зберігається, найбільше – у вечірні години. Генерація: після аварійного ремонту включено в роботу…
13:45 -
13:44Базові знання з військової справи: якими навчальними ресурсами можна скористатися
Існує чимало ресурсів, які дають базові і поглиблені знання з тактичної підготовки, вогневої, військової топографії, тактичної медицини тощо. У публікації зібрали посилання на ресурси, що…
13:44 -
13:34Черкащани можуть подати заявку, аби отримати грант на власну справу
На початку лютого стартувала перша у 2023 році хвиля подачі заяв на отримання мікрогранту для підприємців у межах урядової програми єРобота. Прийом документів по першій…
13:34 -
12:35Добровольцям штурмових бригад «Гвардії наступу» будуть надані переваги та пільги
Заступник Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко в ефірі телемарафону FREEDOM розповіла про механізм вступу до штурмових бригад «Гвардія наступу», а також поінформувала про переваги служби…
12:35 -
12:32За минулий тиждень бізнес отримав 1,1 млрд грн “доступних кредитів”
Понад 250 підприємців отримали за минулий тиждень кредити за урядовою програмою “Доступні кредити 5-7-9%” на загальну суму 1,1 млрд грн. З початку дії програми (лютий…
12:32 -
09:38«Гвардія наступу». До яких бригад можуть долучитися добровольці
Міністерство внутрішніх справ України розпочало формування штурмових бригад «Гвардія наступу», частиною яких можуть стати добровольці. Доєднатися до «Гвардії наступу» можна у зручному форматі, подавши відповідну…
09:38 -
09:22«Перетвори свою лють на зброю»: На Черкащині правоохоронцям розповіли як вступити до «Гвардії наступу»
На території Черкащини триває відбір до об'єднаних штурмових бригад «Гвардії наступу». Про те, як відбувається набір до однієї з таких бригад – «Лють» правоохоронцям Золотоніщини…
09:22