Молодих науковців Черкащини відзначили обласними преміями
Науковий фронт не менш важливий за інші. На цьому наголосив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Сьогодні він спільно з головою облради Анатолієм Підгорним вручив обласні премії молодим науковцям Черкащини.
Премію заснували минулоріч, аби підтримати наукову спільноту області та мотивувати молодих науковців. Цього року із 23 претендентів комісія визначила 10 номінантів: 8 молодих науковців і 2 колективи науковців.
– Черкаські наукові школи вкотре підтвердили свій високий рівень, – наголосив Ігор Табурець. – А зараз Україна, як ніколи, потребує нових, нестандартних рішень у всіх сферах. І знаєте, що найважливіше: розробки наших фахівців знаходять застосування на практиці. Приміром, результати досліджень науковців Черкаського державного технологічного університету вже впроваджені на низці підприємств. Без сумнівів, найцінніше, що є в Україні, – це наші люди.
Дипломи та звання лауреата премії молодим науковцям Черкащини отримали:
- Роксолана Бреус – кандидат технічних наук, викладач кафедри хірургії та екстреної медицини Черкаської медичної академії, яка має інноваційні досягнення в розвитку ринку інформаційних та комп’ютерних технологій.
- Іванна Демчук – кандидат технічних наук, старший викладач кафедри хімічних технологій та водоочищення Черкаського державного технологічного університету, яка успішно розвиває науковий напрямок у галузі хімічних технологій створення та впровадження альтернативних джерел енергії у виробництво та очистки стічних вод.
- Валерія Желєзна – кандидат сільськогосподарських наук, доценту кафедри технології зберігання і переробки зерна Уманського національного університету садівництва, яка працює над розробкою та впровадженням у виробництво ресурсоощадливих заходів первинного оброблення зерна пшениці.
- Олег Землянський – доктор технічних наук, доцент, заступник начальника кафедри автоматичних систем безпеки та електроустановок Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України, який працює над вдосконаленням технологій захисту життя пожежних при виконанні службових обов’язків.
- Наталія Карауш-Кармазіна – кандидат хімічних наук, науковий співробітник науково-дослідної частини Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, яка має переконливі здобутки в галузі молекулярної електроніки.
- Олексій Компанієць – аспірант кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, який працює над дослідженням періоду національного державотворення часів Української революції 1917-1921 років.
- Ольга Орлова – кандидат технічних наук, старший викладач кафедри техніко-технологічних дисциплін, охорони праці та безпеки життєдіяльності Уманського державного університету імені Павла Тичини, яка досліджує якість будівельних конструкцій та їх застосування під час будівництва житла.
- Ірина Тягай – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики Уманського державного університету імені Павла Тичини, яка працює над модернізацією вищої педагогічної освіти з використанням інноваційних інструментів викладання.
- колектив науковців Черкаського державного технологічного університету що успішно працює у галузі інформаційної безпеки та комп’ютерних технологій, а саме:
Ярослав Тарасенко – кандидат технічних наук, докторант кафедри інформаційної безпеки та ком’ютерної інженерії, старший викладач кафедри інформаційних технологій проектування;
Наталія Лада – кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційної безпеки та комп’ютерної інженерії;
Ольга Лавданська – кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційних технологій проектування;
Валентин Прокопенко – аспірант кафедри інформаційних технологій проектування.
- колектив науковців Черкаського державного технологічного університету: що працює над розвитком регіональної економіки та здійснює дослідження з управління бізнес-процесами, а саме:
Олександр Якушев – кандидат економічних наук, доцент кафедри соціального забезпечення;
Оксана Якушева – кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки та управління.
-
17:21Нам потрібна спільна європейська політика у сфері безпеки та оборони – Президент під час участі у форумі в Давосі
Європа має зберігати єдність, нарощувати витрати на оборону, забезпечити енергетичну незалежність і бути здатною гарантувати безпеку. Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час…
17:21 -
17:18Зроблено в Україні: До переліку сільгосптехніки з компенсацією 25% додано понад 100 нових найменувань
Міністерство економіки України внесло зміни до переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, 25% вартості яких (без ПДВ) компенсується державою. Тепер до програми входять…
17:18 -
17:16Європі потрібно змагатися за першість у пріоритетах, альянсах і технологічному розвитку – виступ Президента на Всесвітньому економічному форумі
Пані та панове! Я хочу поговорити з вами про майбутнє Європи – що, по суті, означає майбутнє більшості людей тут. Зараз усі погляди спрямовані на…
17:16 -
16:16Очільник області зустрівся з рятувальниками
Автопарк смілянських і уманських рятувальників поповнився новою технікою. Також її отримали місцеві пожежні команди Руськополянської та Мошнівської тергромад. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор…
16:16 -
15:11Міноборони щомісяця спрямовуватиме 2.5 млрд грн бойовим бригадам ЗСУ для закупівлі БПЛА
Бойові підрозділи Збройних сил України щомісяця отримуватимуть пряме фінансування у розмірі 2.5 млрд грн. Ці кошти будуть розподілені між бригадами ЗСУ для закупівлі дронів. Кабінет…
15:11 -
15:02Безкоштовні консультації у «ВЕТЕРАНпро»
Безкоштовні консультації для ветеранів, ветеранок та їхніх родин відбудуться в обласному ветеранському просторі «ВЕТЕРАНпро». Охочих тут чекають у п'ятницю, 24 січня, з 13:00 до 15:00. …
15:02 -
14:45Зимова єПідтримка: 11,5 млн людей уже отримали виплати в межах програми
Уряд продовжує підтримку українських родин, розвиваючи та вдосконалюючи соціальні програми. На цьому наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 21 січня. Він…
14:45 -
13:11Майже 25 000 ветеранів й ветеранок отримають по 1 500 грн вже у січні
Завершився перший прийом заявок на участь у програмі Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни щоквартально отримуватимуть по 1 500…
13:11 -
11:38З початку року вже 1200 українців отримали ваучер на навчання від служби зайнятості
За перші 20 днів 2025 року вже 1200 українців отримали ваучер на безоплатне навчання, щоб опанувати нову професію. Здобуття нової професії чи спеціальності фінансується за…
11:38 -
09:46Платники податків Черкащини сплатили понад 234 млн грн акцизного податку за 2024 рік
За 2024 рік платники податків Черкащини сплатили 234,6 млн грн акцизного податку до державного та місцевих бюджетів. Про це повідомляють у Головному управлінні ДПС у…
09:46 -
09:18Доступні кредити 5-7-9%: від початку року український бізнес отримав 803 пільгових кредити на 2,7 млрд грн
З початку 2025 року бізнес отримав 803 пільгових кредити за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 2,7 млрд грн. Від старту програми у лютому…
09:18 -
09:14Загальні бойові втрати ворога станом на 21 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 21.01.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 822030 (+1600) осіб, танків ‒ 9833 (+12) од, бойових броньованих машин…
09:14