Молодих науковців Черкащини відзначили обласними преміями
Науковий фронт не менш важливий за інші. На цьому наголосив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Сьогодні він спільно з головою облради Анатолієм Підгорним вручив обласні премії молодим науковцям Черкащини.
Премію заснували минулоріч, аби підтримати наукову спільноту області та мотивувати молодих науковців. Цього року із 23 претендентів комісія визначила 10 номінантів: 8 молодих науковців і 2 колективи науковців.
– Черкаські наукові школи вкотре підтвердили свій високий рівень, – наголосив Ігор Табурець. – А зараз Україна, як ніколи, потребує нових, нестандартних рішень у всіх сферах. І знаєте, що найважливіше: розробки наших фахівців знаходять застосування на практиці. Приміром, результати досліджень науковців Черкаського державного технологічного університету вже впроваджені на низці підприємств. Без сумнівів, найцінніше, що є в Україні, – це наші люди.
Дипломи та звання лауреата премії молодим науковцям Черкащини отримали:
- Роксолана Бреус – кандидат технічних наук, викладач кафедри хірургії та екстреної медицини Черкаської медичної академії, яка має інноваційні досягнення в розвитку ринку інформаційних та комп’ютерних технологій.
- Іванна Демчук – кандидат технічних наук, старший викладач кафедри хімічних технологій та водоочищення Черкаського державного технологічного університету, яка успішно розвиває науковий напрямок у галузі хімічних технологій створення та впровадження альтернативних джерел енергії у виробництво та очистки стічних вод.
- Валерія Желєзна – кандидат сільськогосподарських наук, доценту кафедри технології зберігання і переробки зерна Уманського національного університету садівництва, яка працює над розробкою та впровадженням у виробництво ресурсоощадливих заходів первинного оброблення зерна пшениці.
- Олег Землянський – доктор технічних наук, доцент, заступник начальника кафедри автоматичних систем безпеки та електроустановок Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України, який працює над вдосконаленням технологій захисту життя пожежних при виконанні службових обов’язків.
- Наталія Карауш-Кармазіна – кандидат хімічних наук, науковий співробітник науково-дослідної частини Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, яка має переконливі здобутки в галузі молекулярної електроніки.
- Олексій Компанієць – аспірант кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, який працює над дослідженням періоду національного державотворення часів Української революції 1917-1921 років.
- Ольга Орлова – кандидат технічних наук, старший викладач кафедри техніко-технологічних дисциплін, охорони праці та безпеки життєдіяльності Уманського державного університету імені Павла Тичини, яка досліджує якість будівельних конструкцій та їх застосування під час будівництва житла.
- Ірина Тягай – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики Уманського державного університету імені Павла Тичини, яка працює над модернізацією вищої педагогічної освіти з використанням інноваційних інструментів викладання.
- колектив науковців Черкаського державного технологічного університету що успішно працює у галузі інформаційної безпеки та комп’ютерних технологій, а саме:
Ярослав Тарасенко – кандидат технічних наук, докторант кафедри інформаційної безпеки та ком’ютерної інженерії, старший викладач кафедри інформаційних технологій проектування;
Наталія Лада – кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційної безпеки та комп’ютерної інженерії;
Ольга Лавданська – кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційних технологій проектування;
Валентин Прокопенко – аспірант кафедри інформаційних технологій проектування.
- колектив науковців Черкаського державного технологічного університету: що працює над розвитком регіональної економіки та здійснює дослідження з управління бізнес-процесами, а саме:
Олександр Якушев – кандидат економічних наук, доцент кафедри соціального забезпечення;
Оксана Якушева – кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки та управління.
-
09:02Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 лютого
З тривогами в усіх районах минула ніч на Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Як він зауважив, маємо 20 ворожих БпЛА, знищених у…
09:02 -
16:31Всі громади області доєдналися до екосистеми DREAM
Всі 66 громад області долучилися до роботи в екосистемі DREAM. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Екосистема DREAM є «єдиним вікном» для роботи…
16:31 -
16:08В обласній Службі у справах дітей підбили підсумки роботи у 2024 році
Упровадження державної політики із захисту та підтримки дітей на місцях, апробація нових сервісів і незмінна турбота про дітей, які потрапили у скрутні життєві обставини. У…
16:08 -
14:31На Черкащині пройшов чемпіонат з пара легкоатлетичних метань у приміщенні
Чемпіонат України з пара легкоатлетичних метань у приміщенні відбувся у Черкасах. Змагання такого рівня проводилися тут вперше. Про це інформують в КЗ «Центр «Інваспорт». До…
14:31 -
14:18Як військовослужбовцю отримати інвалідність за новою системою?
Військовослужбовці, які зазнали поранень, можуть отримати інвалідність за новою спрощеною процедурою. Оцінювання проводять експертні команди, а рішення надходить автоматично, - повідомляють на Урядовому порталі. Як…
14:18 -
11:19У січні підприємці отримали 434 кредити на 2,2 млрд грн гарантованих державою на портфельній основі
У межах підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 43 792…
11:19 -
10:37Без черг та обмежень: в області розвивають цифрові сервіси
Торік Черкащина досягла значного прогресу в розвитку цифрових сервісів і технологій у ключових сферах. Електронні послуги стали доступнішими для громад. Про це повідомляють у відділі…
10:37 -
10:27Чекаємо на весну: синоптики спрогнозували, коли завершаться морози
Аномально холодна погода йде на спад. Останніми для неї стануть вихідні 22-23 лютого. Про це повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі. Середньодобова температура прогнозується 9º морозу,…
10:27 -
10:18Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відстежують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 14 по 21 лютого у статусі…
10:18 -
10:16Діалог влади і бізнесу: перспективи розвитку галузі тваринництва на Черкащині
Розвиток тваринництва в області та програми фінансової підтримки, які надає для цього держава, обговорили в ОВА на зустрічі з підприємцями в межах платформи «Діалог влади…
10:16 -
10:12Пам’яті митця: черкащан запрошують на виставку на честь Миколи Теліженка
Виставку пам’яті народного художника України Миколи Теліженка «Мамай: трансформація в часі» покажуть у Черкаському обласному художньому музеї. Там буде представлений світ образу козака Мамая, в…
10:12 -
10:10З початку року агрогосподарства отримали 3,7 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
З початку року 811 господарств, які беруть участь у державній програмі «Доступні кредити 5-7-9», профінансовано на 3,7 млрд грн. Враховуючи й 730 господарств ( 90…
10:10