Мінветеранів розпочинає тестування Єдиного державного реєстру ветеранів
Міністерство у справах ветеранів України розпочинає тестування Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ) та Електронного кабінету ветерана, повноцінний запуск яких планується здійснити до кінця 2021 року. Нагадаємо, постанову Уряду про створення Єдиного державного реєстру ветеранів війни було затверджено у серпні 2019 року.
Серед завдань реєстру, зокрема, ведення обліку осіб чотирьох категорій відповідно до Закону «Про статус ветеранів війни», реалізація пільг, які передбачені законом, адміністрування потреб ветеранів та координація діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади у питаннях ветеранської політики.
У 2020 році Мінветеранів підписало меморандум з Радою міжнародних наукових досліджень (IREX), у якому серед іншого йдеться про допомогу у створенні програмного забезпечення Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Наприкінці 2020-го було підписано договір, а у 2021 році затверджено технічне завдання і розпочато створення реєстру.
«Зараз ми закінчуємо роботу над Єдиним державним реєстром ветеранів війни. Також триває робота над електронним кабінетом, завдяки якому кожен ветеран зможе дізнатися про перелік пільг і послуг, які йому гарантовані. Міністерство зі свого боку зможе побачити ступінь реалізації пільгових програм чи програм підтримки державою ветеранів», – розповів заступник міністра у справах ветеранів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Володимир Левчук.
За його словами, на сьогодні вже розроблене програмне забезпечення Єдиного державного реєстру ветеранів війни та Електронного кабінету ветерана. Наразі разом із тестуванням системи та побудовою комплексної системи захисту інформації, готується пентест (penetration test), який дозволить виявити та у подальшому усунути вразливості в інформаційній системі зокрема й у питанні захисту персональних даних користувачів.
Тестувати ЄДРВВ Мінветеранів буде спільно з волонтерами та спеціально сформованою фокус-групою, яка вже розпочала роботу, як з боку користувача (тобто, ветерана), так і з боку адміністратора системи.
Разом із цим для ветеранів вже створено Базу знань (https://eveteran.gov.ua/), де у доступному та простому вигляді зібрана інформація про пільги та статуси, які передбачені законодавством для осіб категорій відповідно до Закону «Про статус ветеранів війни».
«Мета Бази знань – поінформувати ветеранів про передбачені їм законодавством права, пільги і гарантії. І цією системою вже можна користуватися», – зазначив Володимир Левчук.
-
08:54Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 13 липня
Ніч на Черкащині минула без повітряних тривог. Водночас тут тривають відновлювальні роботи після негоди декількома днями раніше. Тоді град і шквальний вітер з дощем спричинили…
08:54 -
08:14Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 12 липня
На Черкащині з вечора і до ранку захисники неба відбивали численні ворожі атаки. Як інформує начальник ОВА Ігор Табурець, у межах області знищили російську ракету,…
08:14 -
17:06Бойові «пташки» для оборонців: від Черкащини передали нову допомогу
FPV-дрони та квадрокоптери. Потужне бойове підсилення передали військовим, які тримають оборону на гарячих напрямках, від Черкащини. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Допомогу розподілили…
17:06 -
15:49Понад 275 000 кваліфікованих працівників підготовлено для відновлення України завдяки Skills Alliance
Понад 275 000 українців, серед яких 134 000 жінок, вже пройшли якісне професійне навчання та підвищення кваліфікації в межах Skills Alliance. Про це оголосили на…
15:49 -
15:07Компенсація за зруйноване житло: Уряд спростив умови
Уряд ухвалив важливі рішення, які роблять компенсацію за знищене або пошкоджене житло більш зручною і реалістичною. Відтепер з урахуванням воєнної ситуації та складнощів, з якими…
15:07 -
13:33Все більше жінок опановують «чоловічі» професії завдяки Службі зайнятості
Жінки за кермом навантажувачів чи за пультом на виробництві — тепер це не виняток, а нова реальність. Все більше українських компаній приєднуються до експериментальної ініціативи…
13:33 -
12:05Земельний податок на Черкащині: майже 712 млн грн надійшло до місцевих бюджетів
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та ефективність. За 6 місяців 2025 року до місцевих бюджетів надійшло 711,7 млн грн за земельний податок. Такі дані…
12:05 -
11:28На Черкащині працюють над реабілітаційними потужностями
Реабілітаційну інфраструктуру продовжують розбудовувати на Черкащині. З акцентом на безбар’єрність. Про це йшлось на зустрічі заступника начальника ОВА Антона Царюка із представницею Урядового уповноваженого з…
11:28 -
11:24Ukraine Recovery Conference: проєкти Черкащини представляють у Римі
Представники від Черкащини беруть участь у міжнародній конференції з питань відновлення України – URC2025, що проходить у Римі. На заході зібралися учасники з понад ста…
11:24 -
10:58Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 4 по 10 липня…
10:58 -
10:10Робочий тиждень завершується під впливом антициклону
В області п’ятниця пройде під впливом антициклону, що забезпечить суху та сонячну погоду. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. На 08:00 ранку…
10:10 -
09:40Діалог влади та бізнесу: зміни на ринку підакцизних товарів
Ліцензування, ідентифікація та нові вимоги до суб’єктів господарювання на ринку підакцизних товарів. Таку тему обговорювали на черговій онлайн-зустріч у межах діяльності регіональної платформи “Діалог влади…
09:40