Міністр соціальної політики Марина Лазебна відвідала Черкащину
Черкащина відвантажує гуманітарні вантажі, прихищає людей та налагоджує роботу регіонального бізнесу, щоб підтримувати економіку держави. Як працює область в тилу ознайомилася міністр соціальної політики України Марина Лазебна. 14 квітня вона відвідала область з робочим візитом.
Міністр взяла участь в робочій нараді з керівництвом області та головами територіальних громад. Пріоритетне питання, яке потребувало обговорення, це, звичайно, прийом, розміщення та допомога людям, які вимушено покинули свої домівки через війну, а також оперативне вирішення проблем, які виникли на практиці під час реєстрації ВПО .
Марина Лазебна розповіла про урядові напрями підтримки людей, які вимушені шукати тимчасовий прихисток. Це гроші, робота та житло. Зокрема, про рішення, згідно якого громади, які безкоштовно прийматимуть переселенців у приміщеннях комунальної та державної форми власності, закладах освіти приватної форми власності отримають відшкодування на оплату спожитих комунальних послуг.
Міністр також наголосила на важливості працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, адже саме сприяння їх економічній самостійності повинно бути основою підтримки. Держава зі свого боку виплачує роботодавцям по 6,5 тисяч гривень на оплату праці за кожного працевлаштованого переселенця.
За інформацією очільника області, з початку повномасштабної війни Росії проти України, на Черкащині зареєстровано понад 60 тисяч внутрішньо переміщених осіб, і, за потреби, область готова приймати ще більше людей. Наразі, є понад 28 тис. вільних місць. Громадам області надається гуманітарна допомога для забезпечення потреб внутрішньо переміщених сімей з дітьми.
За даними очільника ОВА, економіка Черкащини вже відновилася орієнтовно на 90-95% від рівня довоєнної. Процес її адаптації до роботи в умовах воєнного стану ще триває, цьому сприяють зміни до законодавства щодо підтримки бізнесу: знижені податки, запроваджені доступні кредити, проведена масштабна дерегуляція.
Також зараз на Черкащині допомагають бізнесу, який розглядає область для релокації з територій, де тривають бойові дії, із підбором приміщень і пошуком кадрів.
У місті Черкаси, Міністр ознайомилась з роботою Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради. Піднімались проблемні питання щодо організації здійснення прийому внутрішньо переміщених громадян для взяття на облік та надання соціальної підтримки. Міністр поінформувала, що для вирішення цього питання, найближчим часом планується запуск онлайн реєстрації внутрішньо переміщених осіб та онлайн звернення за допомогою на проживання через Портал „Дія“.
Крім того, Марина Лазебна відвідала два заклади області: дитячий будинок-інтернат та геріатричний пансіонат.
В дитячому будинку-інтернаті, проживає 188 вихованців, 19 з яких , це діти, переміщені з Дружківського дитячого будинку-інтернату Донецької області. Міністр поспілкувалась з керівником закладу, персоналом, оглянула умови перебування дітей і повнолітніх вихованців та наголосила на необхідності трансформації закладу в заклад, з фокусом на надання широкого спектру соціальних та реабілітаційних послуг.
Також, Міністр оглянула геріатричний пансіонат, в якому проживають 162 людини, з яких 22 – це евакуйовані підопічні Нижнянського психоневрологічного інтернату Луганської області, поспілкувалась із керівником, працівниками та мешканцями пансіонату.
Цей геріатричний пансіонат є стаціонарною соціально-медичною установою для постійного та тимчасового проживання одиноких громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, людей з інвалідністю , у тому числі з психоневрологічними захворюваннями, громадян, які потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування, соціальної та медичної реабілітації за показаннями.
Міністр оперативно відреагувала на запит закладу в медичних препаратах та найближчим часом, за сприяння міжнародних партнерів, для підопічних буде надано відповідний гуманітарний вантаж.
-
17:10Ігор Табурець про розвиток альтернативної енергетики на Черкащині
https://youtu.be/NgCI1sDrQoI На Черкащині динамічно розвивають альтернативні джерела енергетики. Про проміжні результати розповів очільник Черкащини Ігор Табурець. - Лише за цей рік на Черкащині маємо +12…
17:10 -
16:22Недуга, що молодшає: черкаська лікарка розповіла, як розпізнати інфаркт міокарда
Наразі в Україні середній вік пацієнта з інфарктом міокарду - 40 - 60 років. Утім непоодинокі випадки пацієнтів із інфарктом міокарду у віці 30 -…
16:22 -
16:13Тетяна Клименко розповіла про втілення проєкту “Відкриті архіви”
На Черкащині розширюють доступ до історії. З цією метою упроваджують культурно-просвітницький проєкт “Відкриті архіви”. Представила проміжні результати його упровадження директорка державного архіву Черкаської області Тетяна…
16:13 -
16:06Рушники Олександри Теліженко на виставці в Марокко
У Королівському інституті берберської культури в Рабаті відкрилася виставка «Рушниковий гай: світ українського рушника» черкаської майстрині Олександри Теліженко. Про це повідомляють в управлінні культури та…
16:06 -
15:32«е-Рослинництво»: в Україні впроваджено новий сервіс
Постанову №1309 «Деякі питання створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва «е-рослинництво» ухвалив Кабінет міністрів України. Документ набуває чинності 1 грудня 2024 року.…
15:32 -
14:19День Гідності та Свободи: черкащани вшанували подвиг борців за Україну
Цьогоріч минає 20 років від Помаранчевої революції, 11 – Революції Гідності. З нагоди Дня Гідності та Свободи в обласному центрі відбулися пам’ятні заходи. Світлу пам'ять…
14:19 -
13:14Підприємства Черкащини отримали гранти від держави на розвиток тепличного господарства
Дев’ять підприємств області отримали 37 млн грн, з них 11 – на будівництво теплиць. Кошти спрямовані в межах грантів від держави на розвиток тепличного господарства…
13:14 -
11:53Платники податків Черкащини перерахували 858 млн грн військового збору
За 10 місяців 2024 року жителі Черкаської області спрямували до державного бюджету 858,4 млн грн військового збору. Про це повідомляє ГУ ДПС у Черкаській області.…
11:53 -
11:49Від початку року українці отримали 22 тисячі ваучерів на навчання
Держава виділила на це 260 мільйонів гривень, повідомляє Урядовий портал. Найбільш затребувані професії, які громадяни опановують за ваучерами, — медсестринство, психологія, дошкільна освіта, медицина, кухар, водій, тракторист…
11:49 -
10:59Мінсоцполітики: В Україні запроваджується Система обліку немайнової шкоди українцям, завданої війною
Верховна Рада України ухвалила законопроект "Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії російської федерації проти України". Ця законодавча…
10:59 -
09:47Президент ушанував пам’ять українців, які загинули під час Революції Гідності
У День Гідності та Свободи Президент України Володимир Зеленський ушанував пам’ять українців, які загинули під час Революції Гідності. Глава держави встановив лампадку до хреста на…
09:47 -
09:10Уряд виділив додатково понад 4,1 млрд грн на компенсацію для придбання житла ветеранам війни
Уряд виділив додатково понад 4,1 млрд грн на компенсацію для придбання житла ветеранам війни у 2024 році. Таке рішення ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України…
09:10