Міністр культури з робочим візитом перебуває на Черкащині

З робочим візитом у Черкаську область 15 грудня завітав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Спільно з головою Черкаської ОДА Сергієм Сергійчуком та керівницею управління культури та охорони культурної спадщини Людмилою Фіть міністр оглянув об’єкти культурної галузі області.

«Останнім часом я намагаюся їздити регіонами України, щоб поспілкуватися з місцевою владою, напрацювати плани щодо подальшого розвитку креативної економіки регіонів, туристичного потенціалу, відродження національної спадщини. Радий, що дістався центру України, адже де, як не тут ці процеси мають відбуватися швидко, ефективно і на благо місцевих громад. Тут величезний потенціал для туристичних магнітів», – сказав Олександр Ткаченко.

У Черкаському драмтеатрі

Міністр оглянув Черкаську обласну філармонію, Черкаський академічний музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка, палац культури «Дружба народів». Спільно із головою Черкаської ОДА Сергієм Сергійчуком реставрацію культурних об’єктів, які заплановано відбудувати 2021-го року.

У Черкаській обласній філармонії

У ПК “Дружба народів”

У 2021-му планують відбудувати:

реставрацію фасадів та даху Палацу Лопухіних, Триповерхового флігеля та Башти в’їзних воріт Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника;

реставрацію, реконструкцію і будівництво об’єктів Мисливського замку в Тальному та впорядкування прилеглого до нього парку (Замок Шувалова);

– реставрацію об’єктів Кам’янського державного історико-культурного заповідника (Садиба Давидових);

– садибу Даховського у селі Леськове, або Леськовський палац. За ініціативою Міністерства оборони, народних депутатів і громадськості тут передбачено створення музею Історії українського війська;

дерев’яної будівлі земської лікарні, автором проекту якої є відомий архітектор Владислав Городецький (будинок, який збудовано у 1894, знаходиться у селі Мошни, Черкаського району). У світі це єдиний дерев’яний будинок, спроектований Городецьким.

Сьогодні міністр також огляне Національний історико-культурний заповідник «Чигирин»,  Кам’янський та Корсунь-Шевченківський державні історико-культурні заповідники.