Мінагрополітики презентувало Стратегію розвитку с/г та сільських територій в Україні до 2030 року
Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з проектом ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA) презентували Стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року.
Вона передбачає чітке визначення пріоритетів та створення сприятливих умов для розвитку сільського господарства та сільських територій України. Стратегія розроблена з урахуванням потреби змін в агросекторі, зокрема пов’язаних з наданням Україні статусу кандидата на вступ до ЄС та інших міжнародних зобов’язань.
Документ містить 7 стратегічних цілей, у кожну з яких включено візію та підцілі. Їх реалізація передбачається до 2030 року.
Ціль 1. Розбудова інклюзивної політики розвитку сільського господарства та сільських територій: інституційна спроможність.
Передбачається реформування державних установ у секторі сільського господарства згідно зі спільною сільськогосподарською політикою ЄС.
В рамках цієї цілі також буде прийнятий Закон про Державний аграрний реєстр. Планується, що понад 80% державної підтримки сільського господарства буде надходити через ДАР. Внесення змін до законодавства та створення виплатної агенції, що забезпечуватиме своєчасну та точну виплату підтримки сільськогосподарським виробникам.
Ціль 2. Гарантування суспільних потреб у високоякісних, поживних та безпечних харчових продуктах: досягнення продовольчої безпеки.
Передбачається прийняття комплексної політики безпечності харчових продуктів ЄС та стандартів контролю у сфері санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ), які повністю гармонізовані з вимогами ЄС.
Ціль 3. Забезпечення стійкості сільськогосподарського сектору: підтримка стабільного та справедливого доходу виробників, підвищення їх конкурентоспроможності.
Впроваджуватимуться програми підтримки ліквідності, державних гарантій, а також грантового фінансування, пом’якшення або часткового відшкодування витрат для подолання наслідків війни. Підтримка стабільного доходу фермерських господарств. Посилення орієнтації на ринок і підвищення конкурентоспроможності.
Ціль 4. Ефективне використання земель: розмінування, земельна реформа.
Передбачається зокрема, подальше функціонування ринку землі, розвиток моніторингу ринку земель і створення автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин. Планується створити та забезпечити функціонування національного геопорталу, який стане джерелом точних, достовірних, актуальних і головне офіційних даних про геопросторові об’єкти. Ціль також передбачає сталий розвиток та ефективне використання ґрунту, повітря та води, у тому числі, шляхом зниження залежності від хімікатів.
Ціль 5. Кліматично орієнтоване сільське господарство: пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптація до них.
Завдання цілі передбачають розвиток водопостачання для зрошення земель, кліматично орієнтованого сільського господарства, органічного виробництва, циркулярної біоекономіки, біоенергетики.
Також заходи будуть спрямовані на запобігання втраті біорізноманіття, покращення екосистемних послуг і збереження середовищ існування та ландшафтів. Впровадження спрощеної реєстрації насіння, боротьби з розповсюдженням насіння з ГМО за межами каталогів насіння ЄС.
Ціль 6. Модернізація аграрного сектору: розвиток переробки, інновації, цифровізація та обмін знаннями.
Передбачається сприяння розвитку переробних підприємств, покращення доступу до досліджень, інновацій. Підтримка послуг з розвитку сільського бізнесу та сільськогосподарських дорадчих послуг, цифровізація галузі.
Ціль 7. Створення умов для розвитку сільських територій.
Підтримка молодих фермерів, розвитку жіночого підприємництва,
Проект Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні до 2030 року розміщено для обговорення на сайті Мінагрополітики за посиланням. Затвердження Стратегії Урядом планується до кінця 2024 року.
Участь у презентації Стратегії взяли заступник Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Ремі Дюфло, Голова Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, представники агробізнесу, громадськості, народні депутати.
https://minagro.gov.ua/storage/app/sites/1/uploaded-files/rozvitkuagrosektora2030v1-1.pdf
За інформацією Міністерства АПП України
-
16:56Роботодавці Черкащини отримали 12,3 млн грн компенсації за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю
Черкаські роботодавці активно долучаються до урядової програми для роботодавців з надання компенсації для облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та II груп. Їм…
16:56 -
16:45Стартує освітня програма «Мрій та Досягай» для підприємиць
«Мрій та Досягай» — це освітня програма для підприємиць, які постраждали внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Про це інформують в Міністерстві цифрової трансформації. Учасниці здобудуть необхідні…
16:45 -
14:41На Черкащині очікуються похолодання, мокрий сніг та ожеледиця
За прогнозами синоптиків, 21 листопада погоду формуватиме активний холодний атмосферний фронт циклону «QUITERIA». Він проявиться на Черкащині комплексом небезпечних явищ: значний дощ та мокрий сніг,…
14:41 -
13:56Дербюджет-2025: на сферу охорони здоров’я виділили понад 217 млрд грн
У рамках Держбюджету-2025 передбачається помітне збільшення видатків на сферу охорони здоров’я за ключовими напрямами й пріоритетами. Йдеться про додаткові 6,3 млрд грн, порівняно з початковим…
13:56 -
11:53Збережімо пам’ять про Голодомор: акція в музеї
Черкаський краєзнавчий музей оголосив акцію «Поділися родинною пам’яттю про Голодомор», присвячену Дню пам’яті жертв Голодоморів. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони культурної спадщини…
11:53 -
11:47Потужна підтримка: рятувальників Черкащини технічно підсилили
Професійний захист, ефективна підтримка. Черговий масштабний транш техпідсилення отримали рятувальники Черкащини. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Черкаський гарнізон рятувальників отримав 11 нових машин.…
11:47 -
11:16«Робота без бар’єрів»: 1500 робочих місць для людей з інвалідністю облаштовано за підтримки держави
Держава компенсувала роботодавцям понад 100 млн грн за облаштування робочих місць для 1500 працевлаштованих людей з інвалідністю від початку 2024 року. Найбільше таких роботодавців у…
11:16 -
10:24«Зроблено в Україні» фінансуватиметься повноцінно в наступному році, – Юлія Свириденко
Уряд продовжить політику підтримки українського бізнесу в умовах воєнного стану. У 2025 році на програми стимулювання національних виробників закладено щонайменше 36 млрд грн. Про це…
10:24 -
09:44Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 20 листопада
Від початку доби й до ранку на Черкащині тривала повітряна тривога. По ворожих цілях працювали засоби ППО. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.…
09:44 -
09:41Аграрії отримали 441,5 млн грн грантів для розвитку садівництва та теплиць
У рамках урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу «єРобота» ще 7 агропідприємств отримали 22,2 млн грн на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного…
09:41 -
09:23Звернення Президента до учасників спеціальної сесії Європарламенту
Щиро вам дякую. Дуже дякую, шановна Роберто, пані Президент! Шановні пані та панове, шановні друзі, наші друзі, друзі України! Дякую вам за підтримку України. Дякую,…
09:23 -
09:18Digital State UA: презентували платформу цифрової України
Україна втретє долучилася до щорічного саміту Tallinn Digital Summit та анонсувала запуск Digital State UA — платформи, яка об’єднає всі ініціативи України у сфері GovTech,…
09:18