Ми повертаємо землю людям – Президент підписав указ щодо передачі сільгоспземель з державної до комунальної власності
Під час участі в Національному земельному форумі в межах робочої поїздки на Чернігівщину Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин». Документ передбачає передачу земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності.
Як наголосив Президент, цей крок завершить реформу з децентралізації.
«Ключовий момент, без якого децентралізація не може бути в Україні завершена. Це передача земель безпосередньо громадам. Сьогодні цей важливий крок буде зроблено. Сьогодні я підписую указ про заходи щодо передачі земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності», – сказав він.
Так, 26 жовтня усі новостворені громади отримають землі в комунальну власність та зможуть використовувати кошти від землекористування для свого розвитку.
За словами Глави держави, загалом місцеве самоврядування отримає у власність понад 2 млн га землі.
«Ми повертаємо землі людям. З центру – на місця. Це логічно й справедливо. Важливо, що закон забороняє продаж земель комунальної власності. І це – гарантія, що наступні покоління українців залишатимуться господарями своєї землі», – розповів Володимир Зеленський.
Він нагадав, що 28 років в Україні велися розмови щодо земельної реформи, але справа не доходила навіть до обговорення відповідного законопроекту.
«Чому? Відповідь, на мою думку, дуже проста. Різні політики різних часів, старі політики створили ширму з нібито турботи про людей, нібито захисту української землі, яка нібито належить громадянам. Але вони не дозволяли людям бути повноцінними власниками, тобто володіти, користуватися й розпоряджатися самостійно землею», – заявив Президент, зауваживши, що натомість активно діяв «сірий» ринок землі.
Глава держави заявив, що нинішня влада обіцяла надати українцям реальне право власності на землю. І виконала цю обіцянку. Так, 31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон про обіг сільськогосподарських земель, який передбачає надання права купівлі землі лише українцям. Також законодавчо встановлені обмеження максимальної площі, яка може перебувати у власності однієї особи, та пільгові умови для українських фермерів. 6 травня Президент підписав закон про Національну інфраструктуру геопросторових даних, що наведе лад в усіх реєстрах природних ресурсів України, а 22 липня – закон щодо просторового планування громад.
Тому сьогодні – дійсно історичний день, наголосив Володимир Зеленський.
«Це важливо для завершення децентралізації. Бо саме громади найкраще знають, як організувати своє життя: де має бути садочок, школа, комунальні дороги, садові насадження та промислові об’єкти», – зауважив він.
Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко повідомив, що в Україні більше немає 10,4 млн га землі державної форми власності сільськогосподарського призначення, як раніше стверджувалося.
«Це була брехня. Вводили в оману і стверджували, що є ця земля у держави», – зазначив він.
Нині, за його словами, у державній власності перебуває лише понад 2 млн га землі, які указом Президента України передаються у власність громадам. Після передачі земель ОТГ у держави залишається всього 750 тис. га на акті постійного користування (землі Академії наук, Міноборони, Пенітенціарної служби тощо), щодо яких зараз здійснюється інвентаризація та присвоюються кадастрові номери з метою недопущення виведення у приватну власність.
«Тому коли Президент питає український народ, чи повинні нести відповідальність за величезні корупційні порушення й (чи потрібно. – Ред.) давати довічне ув’язнення – так потрібно, тому що, ошукуючи український народ, бігаючи по телеекранах, здійснювали грабунок у режимі реального часу. Тому вони і противляться земельній реформі», – заявив голова Держгеокадастру.
«Ми виведемо на публічну кадастрову карту й покажемо кожного власника української землі – скільки він платить податків, а також у кого перебувають надра держави, виведені через механізм безоплатної приватизації. Це українська земля, вона нікуди не зникла, і вона має прізвище, ім’я та по батькові власника, і дату, коли через липові накази виводили у приватну власність українську землю», – додав Роман Лещенко.
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко зазначив, що в межах земельної реформи для українських фермерів будуть запроваджені пільгові умови для доступу до ринку землі. Фермери можуть викупити земельні ділянки, надані їм у постійне користування або довічне успадковане володіння, а також переоформлені в оренду (розстрочка платежу до 10 років, вартість на рівні нормативної грошової оцінки таких земельних ділянок, без проведення земельних торгів).
«Крім того, з метою систематизації та узагальнення інформації про володіння, користування й розпорядження земельними ділянками Мінекономіки працює над створенням системи моніторингу земельних відносин», – зазначив Ігор Петрашко. Ця система показуватиме прозору інформацію щодо стану в галузі земельних відносин для всіх українців.
Крім того, за його словами, Мінекономіки очікує ухвалення важливих земельних законопроектів № 2194 і № 2195, які мають запровадити дерегуляцію у сфері земельних відносин, мінімізувати контакт громадянина з чиновником, запровадити цифрову трансформацію Держгеокадастру та електронні аукціони.
-
09:01Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 18 січня
З вечора на Черкащині лунали повітряні тривоги. У цей час бійці мобільної вогневої групи перетворили на брухт ворожий БпЛА в межах області. – Звернень до…
09:01 -
16:13Діалог влади та бізнесу: відбулась зустріч підприємців і влади в межах комунікаційної платформи
Регіональна платформа “Діалог влади та бізнесу” продовжує діяти при Черкаській ОВА. Цього разу тема зустрічі стосувалася податкових змін. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку…
16:13 -
16:10Споживачі з електроопалювальними установками платитимуть пільговий тариф за спожиту електроенергію до 2 тис. кВт/год
Споживачі, які використовують електроопалювальні установки, відтепер платитимуть повний тариф лише за ті обсяги електрики, які перевищують ліміт в 2 тисячі кВт/год. За решту спожитої електроенергії…
16:10 -
16:08337 жителів Черкащини скористалися державними грантовими програмами для розвитку бізнесу
Ефективний супровід – якісний результат. Фахівці регіональних офісів «Зроблено в Україні» продовжують консультувати черкащан, які хочуть залучити гранти на розвиток власної справи. Так, минулоріч 337…
16:08 -
14:31Черкащина збільшує експорт продукції агропромислового комплексу
Черкаська область має високий експортний потенціал та входить у десятку лідерів по Україні. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку ОВА. За підсумками січня –…
14:31 -
14:06Черкащина – лідер зариблення Кременчуцького водосховища у 2024 році
Черкащина є лідером у зарибленні водойми державного значення – Кременчуцького водосховища. Туди у 2024 році вселено більше 66 тонн дворічки малька товстолоба, завважки від 200…
14:06 -
12:38Ветеранський спорт: за першу добу — понад 5000 заяв
Менш ніж за добу після старту нової програми Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1…
12:38 -
12:04Для ветеранів, військових та їхніх родин запускають безкоштовний ІТ-курс з основ DevOps
Український ветеранський фонд, рекрутингова платформа Lobby X та ІТ-компанія SoftServe оголошують про старт набору на безплатний курс "DevOps Fundamentals" для ветеранів, ветеранок, військових, членів їхніх…
12:04 -
11:04Прозорість і підзвітність: на Черкащині відслідковують публічні закупівлі
Моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro, триває в області. Проводять цю роботу в межах діяльності робочої групи «Прозорість та підзвітність». Так, з 10 січня…
11:04 -
11:02Мінрозвитку провело моніторинг та оцінку ступеня безбар’єрності об’єктів
Важливим нововведенням стало розширення об’єктів дослідження: вперше проведено обстеження стану вулиць, зупинок громадського транспорту та об’єктів благоустрою. У 2024 році Міністерство провело масштабний моніторинг стану…
11:02 -
10:03Зимова єПідтримка: 10 млн заявок на виплату 1000 грн у Дії
Вже 10 млн українців подали заявки на отримання виплат за програмою «Зимова єПідтримка» в застосунку Дія. Серед них майже 2,5 млн — виплати на дітей.…
10:03 -
10:00Укрпошта презентує у День Соборності України нові марки
22 січня в День Соборності України Укрпошта випустить поштові марки із зображенням одягу українців Кубані, Білгородщини та Курщини. Ця особлива марка присвячена річниці підписання Президентом…
10:00