«Масштабуватимемо проекти по області», – Наталія Кравченко про підтримку ветеранів на Черкащині

У синергії та з користю. Досягнення області у сфері соціальної підтримки та відновлення захисників і членів їхніх родин представила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко на форумі Мінсоцполітики «Громада для людей: місце, де хочеться жити»

На форумі відбулись три панельні дискусії: «Місце дитинства», «Місце стійкості» та «Місце турботи». На першій порушили питання соціальних послуг для сімей із дітьми у громадах. Друга панельна дискусія була присвячена темі життєстійкості і ментального здоров’я. А на третій панелі учасники обговорили розвиток адресних соціальних послуг для підтримки людей у громадах.

Досвід Черкащини із соціальної адаптації ветеранів і членів їхніх родин став показовим для учасників форуму. Про пілотний проект Черкаської ОВА та громадської організації «Табір Максимум», який втілюють під егідою Мінсоцполітики та Міноборони України, йшлося під час панельної дискусії «Місце стійкості».

– На теренах області ми почали реалізовувати цей проект минулоріч, – зауважила Наталія Кравченко. – Працюємо над ним у синергії владних структур і громадського сектору. І це, на мою думку, найбільш вдале поєднання, яке робить послугу ще ближчою та «живішою». Перші ж результати показали, що ми обрали правильний формат.

Натепер в області стали учасниками проекту понад 40 родин. Упродовж 5 днів ветерани разом із родинами відпочивали й отримували всі необхідні послуги з оздоровлення, реабілітації та ментальної підтримки.  

– Наш основний принцип – не травмувати родину ще раз, а надати необхідну допомогу, – каже Наталія Кравченко. – Маючи такий позитивний досвід, ми плануємо масштабувати його по всій Черкащині. Вже проведені навчання мультидисциплінарних команд. На сьогодні обмінюємося досвідом ще з однією територіальною громадою Черкащини, щоб на їхній базі відкрити схожий проект. 

 

Стрічка новин