Листопад ще утримає осіннє тепло цього тижня на Черкащині

Листопад виправдовує свій характер найбільш хмарного та темного місяця року. Температури знизилися до 4-5º, та були нижчими від кліматичної норми на 1-2º. Про погоду цього тижня на Черкащині розповів начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Погоду першої половини цього тижня формуватиме антициклон з півдня. Це зумовить надходження більш теплого повітря, що провокує в нічні та ранкові години утворення туманів, особливо в пониззях рельєфу. Внаслідок нічних прояснень температура знижуватиметься до невеликих від’ємних значень, але день обіцяє бути ще досить теплим 8-13º.

Погожі дні першої половини тижня сприятливі для закінчення всіх осінніх робіт та прогулянок на свіжому повітрі. Але вже в п’ятницю атмосферні фронти чергового атлантичного циклону дістануться нашого регіону. Пройдуть дощі, температура повітря знизиться: вночі 1-6º тепла, вдень 4-9º тепла.

Як відомо, у другій половині листопада осінь вступає в завершальну свою стадію – передзим’я. За кліматом, «перший подих зими» на Черкащині може бути в середині листопада, а зимовий режим погоди встановлюється 27 листопада – 3 грудня. Наприклад, в минулому 2021 році перший перехід середньодобової температури через 0° відбувся 17.11, а стійкий перехід – 21.12.

За характером та розвитком синоптичних процесів, є ймовірність, що в цьому році, такий сценарій приходу зими на Черкащині може повторитися.

Стрічка новин