Лісівники області виростили 40 тисяч новорічних ялинок

Лісівники Черкащини виростили на спеціальних плантаціях достатню кількість ялин та сосон, щоб забезпечити в повній мірі потреби населення до різдвяно-новорічних свят. У цьому році державні лісові господарства готові реалізувати 40 тисяч ялинок. Заготівля їх буде здійснюватися відповідно до попиту громадян, у тому числі під час рубок догляду за лісом, що проводяться у молодих хвойних насадженнях.

Ціни на ялинки у держлісгоспах прийнятні і становитимуть в середньому від 72-х гривень. Вартість традиційно буде залежати від висоти та якості дерева. Дорожчими будуть ялинки в контейнерах – від 210 грн, в залежності від висоти.

Маркування новорічних ялинок здійснюватиметься бирками або самоклейними етикетками, які виготовляються зі спеціального паперу, що унеможливлює їх повторне використання, так як вони повністю руйнуються при спробі розклеювання. Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який вноситься у систему ЕОД (електронного обліку деревини). Бирка зі штрих-кодом містить інформацію про походження деревця – область заготівлі, назву лісозаготівельника та його підпорядкування. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номеру з уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті https://open.ukrforest.com/. Якщо інформація на сайті відсутня, – це може свідчити про сумнівне походження ялинки.
Для запобігання проявам незаконних рубок хвойних насаджень протягом грудня на Черкащині триває операція «Ялинка». У кожному лісгоспі посилено охорону спеціальних ялинкових плантацій та хвойних молодих насаджень. Традиційно лісівники співпрацюють з працівниками Нацполіції, Держекоінспекції, громадськістю – спільно проводять систематичні «ялинкові» рейди.
Нагадуємо, що передбачені штрафи за незаконну рубку у рази більші, ніж вартість самих ялинок. Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 року №665 за зрубані ялинки, добуті незаконним шляхом, штрафи диференціюються залежно від товщини стовбура зрубаного дерева. Якщо діаметр стовбура дерева до 10 см, то доведеться сплатити 545 грн, від 10 до 14 см – 960 грн, від 14 см – 2465 грн. Крім того, ялинкові браконьєри будуть змушені сплатити адміністративні штрафи в розмірі від 30 до 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне дерево (510 -1020 грн).
У Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства діють телефони “гарячої лінії” – (0472)37-00-72, 37-03-75, на які можна повідомляти про випадки незаконної рубки хвойних дерев. Зателефонувавши на “гарячу лінію” також можна дізнатися інформацію про придбання новорічних ялинок у державних лісових господарствах.
Продаж ялинок буде організований у всіх лісгоспах та лісництвах області. Окрім того, лісгоспи організовуватимуть роздрібну торгівлю ялинками на торговельних майданчиках.
Тож кожен, хто захоче придбати ялинки за цінами «від виробника», зможе це зробити безпосередньо в лісових господарствах Черкащини.

Адреси та контактні телефони держлісгоспів Черкаської області:https://lis-ck.gov.ua/?p=29065

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства