Лісівники Черкащини повернулися з палаючої Луганщини

Тридцять два працівники держлісгоспів Черкащини повернулися сьогодні з Луганщини, де протягом чотирьох днів допомагали гасити лісові пожежі. На Сході працювали лісівники із Звенигородського, Кам`янського, Смілянського, Уманського, Чигиринського, Черкаського держлісгоспів та чотири одиниці протипожежних модулів.

Як повідомлялося, на території Луганщини 30 вересня зафіксували 146 пожеж у природних екосистемах, які внаслідок ураганного вітру швидко поширилися на значну площу. Під час лісових пожеж загинуло 11 людей. За попередніми оцінками, орієнтовна площа, пройдена вогнем, становить понад 20 тис. га.

Помічник лісничого Капітанівського лісництва Кам`янського держлісгоспу, старший групи, Сергій Левченко зазначає, що йому вже вдруге протягом цього року довелося брати участь у гасінні таких великих лісових пожеж. Перший раз – на Великодні свята на Житомирщині – тоді загін лісівників Черкащини також допомагав своїм колегам приборкати вогняну стихію.

– Ми гасили пожежі на території Станично-Луганського держлісгоспу, у двох осередках – в районі Піщаного та Малинівки. Працювали в основному на низових лісових пожежах, проте траплялися й верхові. Відсікали вогонь від основного масиву, рятували молоді насадження. Кожен з нас запам’ятає ці дні на все життя, адже працювали у прифронтовій зоні. Чутно було й вибухи, і постріли від лінії розмежування, траплялися військові автівки. Ми робили все від нас можливе, щоб виконати поставлені завдання і не дати розповсюдитися вогню. Поряд з нами були луганські колеги-лісівники. Особисто для мене це колосальний досвід, бо працюю у лісгоспі, де переважають листяні насадження. У Станиці Луганській – піски і соснові ліси, які під час сильного вітру вигорають за хвилини. Масштаби пожежі величезні, картина жахлива – тисячі гектарів згарища, зруйновані війною та пожежами будинки.

Він додає, що працювали у спартанських умовах – коли їхали, то були на це налаштовані. Було важко, але намагалися не втрачати оптимізму.

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства