Лісівники Черкащини цьогоріч висадили 7,4 мільйона сіянців

На Черкащині завершили роботи з висаджування лісів, виконавши усі поставлені лісокультурні завдання. Навесні та восени у держлісгоспах у межах програми Президента «Зелена країна» висаджено 7,4 млн шт. сіянців. Про це інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Загалом створили лісових культур на загальній площі 955,6 га, з них лісорозведення (нові ліси) – 32,8 га. Також доповнили створені у попередні роки лісові культури на площі 3226,8 га. Також відбулося природне поновлення лісів на площі 105,9 га.

Навесні лісівники Черкащини створили лісові культури на загальній площі 764 га, доповнили лісові культури на площі 2000 га, висадили 5,3 млн шт. сіянців.
Восени заліснили 191,5 га, доповнили 1227 га лісових культур, висадили 2,1 млн шт. сіянців.
Породи, що висаджували, – дуб, сосна, горіх чорний, клен, липа, береза, ялина, модрина, кісточкові та ін.
Долучилися до виконання програми «Зелена країна» інші лісокористувачі та ОТГ області.
Для забезпечення максимальної приживлюваності сіянців у держлісгоспах використовували вологонакопичувачі, висаджували сіянці із закритою кореневою системою, створювали лісові культури механізовано.
Наразі лісові господарства області вже заготовили 58 тонн лісового насіння. Зібрано 37 тонн жолудя дуба звичайного та 14 тонн насіння горіха чорного. Решта – це насіння інших деревних порід, таких як сосна звичайна, горіх грецький, ясен звичайний, береза, клен, липа, каштан кінський, ліщина ведмежа, карагана деревовидна, катальпа, бук лісовий, калина, горобина, кісточкові.

Попри воєнний стан, держлісгоспи Черкащини роблять усе необхідне, щоб лісокультурні завдання в рамках програми Президента «Зелена країна» були виконані якісно та в повному обсязі, а наша держава поповнювалася лісовими насадженнями, парками, скверами.

Стрічка новин