Лікарі Черкащини про профілактику інсультів серед населення
Молодшає та частішає. Інсульт набуває все більшої поширеності серед населення. Лише за 9 місяців цього року зафіксували 3175 випадків інсультів серед населення області. Про профілактику та лікування цієї недуги розповіли завідувачка неврологічного відділення Наталія Атамась та завідувачка відділення цереброваскулярної патології Ольга Товстоп’ят Черкаської обласної лікарні на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Щороку понад 100 тисяч українців, третина з яких – молодше 65 років, стають жертвами інсульту.
За словами Наталії Атамась, інсульти за останні 20 років стають все більш частими серед населення. Крім того, це захворювання має високу смертність та рівень інвалідизації.
– Якщо у 2001 році ми в області фіксували понад 1000 випадків інсультів на рік, у 2010 – уже більше 3-х тисяч, то у 2022 вже 5 483, – відзначила лікарка. – Це хвороба, яка може зруйнувати життя і вкрасти майбутнє як окремої людини, так і цілої країни. Додам, що інсульти мають великий відсоток смертності. Упродовж першого місяця помирає 30% пацієнтів, ще 50% – упродовж року. Лише 18-20% пацієнтів повертаються до звичного способу життя. Досвід багатьох країн свідчить, що вчасне виявлення та лікування можуть істотно зменшити ризик передчасної смертності від інсультів.
Детальніше про лікування та реабілітацію інсультів дивіться у відео:
На Черкащині допомогу за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» надають 9 закладів. Інсульти слід розглядати як невідкладні стани, наголосила завідувачка відділення цереброваскулярної патології Черкаської обласної лікарні Ольга Товстоп’ят. Тому варто негайно звертатися до швидкої допомоги.
– Швидкість реакції на інсульт може врятувати життя людині, – наголосила вона. – Саме тому не слід зволікати або чекати, що саме минеться. Щоб застосувати тромболітичну терапію, в нас є всього лише 4,5 години. Тому, якщо є перші ознаки інсульту, а це порушення мовлення, проблеми із зором, запаморочення, спазмування обличчя, слабкість у кінцівках, необхідно негайно викликати швидку.
Більше детально дивіться у відео:
Нагадуємо, серед безоплатних послуг, які гарантовані пацієнту з інсультом чи підозрою на нього:
- первинний огляд,
- термінова комп’ютерна томографія або магнітно-резонансна томографія,
- лабораторні та інструментальні дослідження.
Також до безоплатного пакета входять:
- тромболітична терапія включно з необхідними ліками,
- ендоваскулярне лікування (малоінвазивна хірургія судин),
- знеболення всіх етапів діагностики та лікування,
- нейрохірургічна допомога,
- ліки з Нацпереліку
- медична реабілітація.
-
10:39Про процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Урядом приведено у відповідність до вимог Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» процедуру отримання відстрочки на військову службу під час мобілізації…
10:39 -
09:18МОН про зміни у сертифікації вчителів
Удосконалення процедури. Сертифікація вчителів зміниться з 1 вересня. Кабінет Міністрів України затвердив відповідну постанову. Мета сертифікації — виявити й заохотити педагогів із високим рівнем майстерності,…
09:18 -
09:16Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 січня
Доба в області почалась з повітряних тривог. Спершу через ворожі БпЛА в нашому небі. Далі - ракети. Наші оборонці додали до загального результату протиповітряної оборони…
09:16 -
09:12Нові строки для перебронювання працівників: Уряд ухвалив постанову
Уряд змінив строки опрацювання заяв на бронювання працівників критично важливих підприємств. Раніше керівникам для отримання бронювання потрібно було чекати 72 години. У цьому проміжку працівник…
09:12 -
08:27Загальні бойові втрати ворога станом на 15 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 15.01.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 812670 (+1580) осіб,танків ‒ 9780 (+13) од,бойових броньованих машин ‒ 20348…
08:27 -
08:22Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Коротко про сьогодні. Ранок – військові. Доповідь щодо фронту, наших потреб у зброї та відповідного постачання. Окрема розмова – із…
08:22 -
17:23У кожній громаді: Ігор Табурець про розширення мережі ветеранських просторів на Черкащині
Мережу ветеранських просторів розбудовують на Черкащині. Такі осередки мають функціонувати в усіх тергромадах області. На цьому наголосив очільник області Ігор Табурець. – Наші захисники, захисниці,…
17:23 -
17:08Сім’ї полонених або зниклих безвісти ветеранів можуть отримати відомості з ЄДРВВ через ЦНАП
Продовжуємо впроваджувати послуги у Центрах надання адміністративних послуг для Захисників та Захисниць та їхніх родин. Відтепер родини полонених та зниклих безвісти ветеранів війни зможуть отримати відомості…
17:08 -
15:33Діалог влади та бізнесу: зміни в податковому законодавстві (АНОНС)
Черкаська ОВА запрошує на онлайн-зустріч підприємців області. Захід відбудеться в межах комунікаційної платформи “Діалог влади та бізнесу”. Цього разу учасники обговорять зміни та чинні норми…
15:33 -
13:04Реформа меліорації на Черкащині: 17 організацій водокористувачів та відновлення зрошення на площі понад 10 тис. га
У зв’язку з кліматичними змінами частина Черкаської області поступово перейшла до степової зони. Підвищення температури повітря та зменшення кількості опадів спонукали аграріїв не лише збільшувати…
13:04 -
11:48Як отримати допомогу на проживання ВПО?
Уряд продовжив виплати для внутрішньо переміщених осіб ще на 6 місяців. Призначення відбувається автоматично, із новою заявою звертатися не потрібно. Це частина Зимової підтримки –…
11:48 -
11:29Гранти для молоді: 12 млн грн на започаткування власної справи
Ще 23 українці віком до 25 років стали переможцями молодіжної складової грантової програми «Власна справа» за результатами чергової хвилі. Вони отримають 3 млн грн на…
11:29