«Культура пам’яті в повоєнній Україні»: розпочався новий етап формування політики пам’яті в контексті російсько-української війни
Міністерство культури та інформаційної політики долучилося до проєкту «Культура пам’яті в повоєнній Україні». Це довгостроковий проєкт, який Громадська організація «Музей сучасного мистецтва» та платформа культури пам’яті Past/Future/Art реалізують за підтримки Швейцарії: організації Swiss Development & Cooperation та Посольства Швейцарії в Україні, разом із Міністерством культури та інформаційної політики України, а також профільними установами. Куратори програми — Юлія Гнат, Ольга Балашова, Гнат Забродський, Катерина Семенюк, Оксана Довгополова.
«Велику роль у гартуванні характеру держави відіграє політика пам’яті, яка є стрижнем формування ідентичності. Пам’ять про нинішню російсько-українську війну кристалізується прямо зараз. Отже, разом з проактивними громадськими організаціями працюємо над новою державною політикою пам’яті у рамках проєкту «Культура пам’яті в повоєнній Україні». МКІП вже підписало меморандум про співпрацю з ГО «Музей сучасного мистецтва», ГО «Культурні практики». Його мета – консолідація зусиль для побудови платформи публічного діалогу як інструменту розробки політики пам’яті в контексті російсько-української війни», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.
Виставка мистецьких робіт українських художників про досвід 2022 року, а також дискусійна програма, які відбулись в червні в межах проєкту «Ти як?», були першими кроками публічного діалогу в напрямку формування політики пам’яті в контексті російсько-української війни.
Наразі Україна активно працює над державною політикою пам’яті. російсько-українська війна загострила старі виклики та поставила нові. Після завершення війни політика пам’яті стане важливою умовою для нової, післявоєнної ідентичності країни. Щоб політика пам’яті була життєздатною та справді працювала на користь суспільства, вона має бути вибудована у громадському діалозі з державою за участю фахової спільноти.
Проєкт «Культура пам’яті в повоєнній Україні» напрацьовуватиме платформу для публічного діалогу, займатиметься: пошуком нових комеморативних інструментів з особливою увагою до практик сучасного візуального мистецтва; створенням освітніх продуктів для підвищення обізнаності людей про роботу з минулим і колективною пам’яттю, а також розробкою нових підходів до створення меморіалів і музейних процесів.
-
09:12Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 23 лютого
Знову складна ніч з тривогами по 6-7 годин у кожному районі. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Силами ППО, наших мобільних вогневих груп…
09:12 -
09:02Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 лютого
З тривогами в усіх районах минула ніч на Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Як він зауважив, маємо 20 ворожих БпЛА, знищених у…
09:02 -
16:31Всі громади області доєдналися до екосистеми DREAM
Всі 66 громад області долучилися до роботи в екосистемі DREAM. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Екосистема DREAM є «єдиним вікном» для роботи…
16:31 -
16:08В обласній Службі у справах дітей підбили підсумки роботи у 2024 році
Упровадження державної політики із захисту та підтримки дітей на місцях, апробація нових сервісів і незмінна турбота про дітей, які потрапили у скрутні життєві обставини. У…
16:08 -
14:31На Черкащині пройшов чемпіонат з пара легкоатлетичних метань у приміщенні
Чемпіонат України з пара легкоатлетичних метань у приміщенні відбувся у Черкасах. Змагання такого рівня проводилися тут вперше. Про це інформують в КЗ «Центр «Інваспорт». До…
14:31 -
14:18Як військовослужбовцю отримати інвалідність за новою системою?
Військовослужбовці, які зазнали поранень, можуть отримати інвалідність за новою спрощеною процедурою. Оцінювання проводять експертні команди, а рішення надходить автоматично, - повідомляють на Урядовому порталі. Як…
14:18 -
11:19У січні підприємці отримали 434 кредити на 2,2 млрд грн гарантованих державою на портфельній основі
У межах підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 43 792…
11:19 -
10:37Без черг та обмежень: в області розвивають цифрові сервіси
Торік Черкащина досягла значного прогресу в розвитку цифрових сервісів і технологій у ключових сферах. Електронні послуги стали доступнішими для громад. Про це повідомляють у відділі…
10:37 -
10:27Чекаємо на весну: синоптики спрогнозували, коли завершаться морози
Аномально холодна погода йде на спад. Останніми для неї стануть вихідні 22-23 лютого. Про це повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі. Середньодобова температура прогнозується 9º морозу,…
10:27 -
10:18Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відстежують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 14 по 21 лютого у статусі…
10:18 -
10:16Діалог влади і бізнесу: перспективи розвитку галузі тваринництва на Черкащині
Розвиток тваринництва в області та програми фінансової підтримки, які надає для цього держава, обговорили в ОВА на зустрічі з підприємцями в межах платформи «Діалог влади…
10:16 -
10:12Пам’яті митця: черкащан запрошують на виставку на честь Миколи Теліженка
Виставку пам’яті народного художника України Миколи Теліженка «Мамай: трансформація в часі» покажуть у Черкаському обласному художньому музеї. Там буде представлений світ образу козака Мамая, в…
10:12