“Кожна дитина має право на родину”: як на Черкащині підтримують сиріт і переселенців

Покатілова

Щомісяця в області 20 дітей набувають статусу сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Начальниця служби у справах дітей Оксана Покатілова зазначає, що основне завдання держави – знайти для них нову родину.

– У разі, коли з певних причин відсутня можливість швидко знайти сім’ю, дітей влаштовують у заклади різного типу: навчально-реабілітаційні центри, спеціальні школи, ліцеї з пансіоном з урахуванням потреб кожної дитини, – уточнила вона. – Ми не припиняємо пошук сімей, навіть якщо дитина потрапляє до такого закладу. Наша головна мета – забезпечити її право на виховання в родині.

У листопаді минулого року розпорядженням Кабінету Міністрів України схвалено національну стратегію забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024 – 2028 роки. У січні 2025 року розпорядженням Черкаської ОВА утворено координаційну раду з реалізації реформи системи виховання і догляду дітей. Наразі розробляється регіональний план на 2025 – 2026 роки.

В область також прибули 180 дітей, що позбавлені батьківського піклування зі своїми законними представниками. 

– Ми співпрацюємо з цими родинами та міжнародними фондаціями, щоб забезпечити їм комфортне життя, – додає Оксана Покатілова.

У 2024 році в Черкасах у рамках проєкту Олени Зеленської “Адреса дитинства” збудовано житло для дитячого будинку сімейного типу ВПО з Донецької області. 

– На 2025 рік заплановане придбання ще двох будинків для ДБСТ переселенців за рахунок державної субвенції, –  повідомила начальниця служби у справах дітей. – Ми очікуємо відповідну постанову.

Стрічка новин