Кожен п’ятий державний сайт доступний для людей з інвалідністю
У 2023 році 22% проаналізованих сайтів органів влади мають достатній та високий рівень доступності для людей із інвалідністю.
Порівняно із 2021 роком цей показник зріс на 9%. Про це свідчать результати щорічного дослідження 100 держсайтів:
- 4% мають високий рівень базової доступності — на 1% більше, ніж у 2022 році;
- 18% — достатній рівень — на 1% більше, ніж у 2022 році та на 6%, ніж у 2021;
- 51% — середній — на 2% менше, ніж у 2022 році;
- 27% — низький рівень — так само, як і в 2022 і на 12% менше, ніж у 2021.
«Для Мінцифри важливо, щоб всі громадяни могли користуватися цифровими інструментами, які ми створюємо. Саме тому протягом декількох років за підтримки партнерів працюємо над тим, щоб стимулювати підвищення вебдоступності в Україні та держсекторі зокрема. Цьогорічні результати щодо зростання доступності сайтів свідчать, що наші рішення поступово дають результати. Втім, є значний потенціал для розвитку, тому продовжуємо роботу, щоб усі державні онлайн-ресурси у країні стали доступними для всіх громадян», — зазначила заступниця директора Департаменту з розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Валерія Ткач.
Високий рівень доступності мають портал Дія.Безбар’єрність, сайти Вінницької, Львівської та Харківської обласних державних адміністрацій. Найбільший прогрес у підвищенні базової доступності за рік продемонстрували сайти Вінницької, Львівської, Полтавської та Волинської обласних державних адміністрацій, Міністерства економіки України та Електронного кабінету особи з інвалідністю.
Цьогорічний аналіз показав, що найбільш поширеними на держсайтах є такі помилки:
- відсутність механізму для швидкого переходу до основного вмісту;
- низька контрастність тексту;
- відсутність видимого індикатора фокусу при навігації за допомогою клавіатури;
- відсутність тексту для гіперпосилань;
- наявність помилок у коді сторінки.
У 2023 році держсайти покращили виконання двох вимог вебдоступності щодо наявності текстових міток для полів форм та всіх кнопок. Загалом 23 сайти підвищили показник базової доступності за рік. Порівняно за 2 роки більшість сайтів покращили позиції за всіма критеріями оцінки.
Дослідження показало позитивний зв’язок: найбільше підвищили доступність сайти тих органів влади, чиї представники проходили спеціалізовані навчання.
Нагадаємо, в Україні діє державний стандарт із вебдоступності. З липня 2023 року він став обов’язковим для виконання органами виконавчої влади.
Дослідження реалізували UNDP в Україні за фінансування Уряду Японії в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України в межах «Проєкту підтримки Дія» за підтримки Уряду Швеції.
-
17:28Політика Героїв: на Золотоніщині провели розширену нараду
Зрозумілі маршрути отримання послуг у сфері ветеранських політик повинні бути розроблені у громадах. На цьому наголосила перша заступниця начальника Черкаської ОВА Наталія Кравченко на розширеній…
17:28 -
16:45Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Представників регіонального бізнесу запрошують на онлайн-зустріч. Цього разу йтиметься про екологічні аспекти ведення бізнесу. Зокрема говоритимуть про особливості оцінки впливу на довкілля, дозволи на викиди…
16:45 -
16:26Родини загиблих добровольців отримають повну грошову допомогу та офіційний статус
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні закон, який прирівнює виплати родинам загиблих добровольців до рівня виплат сім’ям полеглих військовослужбовців. Відтепер родини цивільних осіб, які загинули,…
16:26 -
16:1515 років тюрми отримав агент фсб, який готував ракетну атаку рф по Черкащині
Завдяки доказовій базі Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав ще один агент фсб, який шпигував на Черкащині. Як встановило розслідування, зловмисник готував…
16:15 -
14:38Компенсації за знищене житло: як реалізувати житловий сертифікат через єВідновлення
У межах державної програми єВідновлення, якщо ваше житло було повністю зруйноване, ви маєте змогу отримати компенсацію у вигляді житлового сертифіката для придбання нової оселі. Якщо…
14:38 -
13:47Працездатні батьки полонених або зниклих безвісти Захисників і Захисниць зможуть отримати відомості з ЄДРВВ
Продовжуємо розширювати можливості для отримання соціальних гарантій родинами Захисників і Захисниць України. Відтепер працездатні батьки полонених та зниклих безвісти ветеранів війни зможуть отримати відомості з Єдиного…
13:47 -
10:45Юні спортсмени Черкащини – з медалями Всесвітніх учнівських ігор
Черкаські школярі показали свою майстерність на Всесвітній учнівській гімназіаді. Зі змагань вони повернулися з нагородами різного гатунку. Про це інформують у Черкаському обласному відділенні Комітету…
10:45 -
10:28Ігри Ветеранів-2025: стартувала реєстрація на регіональні відбіркові змагання
Ігри Ветеранів-2025 стартують. Триває реєстрація на перший етап регіональних відбіркових змагань. Про це інформують у Мінветеранів України. Цього року змагання будуть ще більш драйвовими, а…
10:28 -
10:12«Варто діяти»: стартує конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу
Український ветеранський фонд Мінветеранів розпочинає прийом заявок на конкурс «Варто діяти». За умовами конкурсу ветерани, члени їхніх сімей та рідні загиблих захисників і захисниць України…
10:12 -
10:06Фаховий супровід ветеранів: для черкаських фахівців провели тренінг
У Черкасах провели черговий інтенсив для фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Загалом навчання пройшов 21 фахівець із територіальних громад області. Про це…
10:06 -
09:3219 успішних аукціонів на понад 220 млн гривень — сума переможних ставок на приватизаційних аукціонах
Минулого тижня команда Фонду державного майна України провела 19 успішних онлайн-аукціонів з приватизації у системі «Прозорро.Продажі». Загальна сума переможних ставок становить 220,83 млн гривень. Середнє…
09:32 -
09:18Зроблено в Україні: рік підтримки бізнесу
У 2024 році понад 50 тисяч підприємств та підприємців отримали державну підтримку. У межах політики "Зроблено в Україні" працюють доступні кредити, гранти, компенсація вартості техніки,…
09:18