Каталог “Українська техніка для громад” презентували на Черкащині
У межах президентської політики “Зроблено в Україні” в Черкасах відбулась нарада щодо всеукраїнського роуд-шоу “Українська техніка для громад”. У Черкаській обласній військовій адміністрації керівникам громад презентували каталог, до якого ввійшли 255 одиниць техніки, які виробляються на 32 підприємствах із 14 областей України.
Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець зауважив, що пріоритет для українських виробників при публічних закупівлях – один із елементів проголошеної Президентом Володимиром Зеленським економічної політики “Зроблено в Україні”, що спрямована на зміцнення української держави в умовах війни.
– Якщо хочемо мати стійку економіку, ми повинні стимулювати українське виробництво, формуючи попит на продукцію, – зауважив очільник Черкащини. – У плюсі справді всі. Тому що до 40% коштів, витрачених громадами на придбання української техніки, повертається в бюджети різних рівнів у вигляді податків, зокрема і місцеві. Класична win-win ситуація.
За його словами, потреба громад області у колісній техніці наразі становить щонайменше 1005 одиниць. У планах закупівель громад на 2024-25 роки – 225 одиниць колісної техніки.
Ініціатор проєкту “Українська техніка для громад”, народний депутат Дмитро Кисилевський повідомив, що головна мета всеукраїнського роуд-шоу – інформування керівників і замовників у громадах про те, що українські виробники здатні забезпечити практично 100% потреби будь-якого міста чи села у комунальній та спеціальній техніці, громадському транспорті та ін. В Україні більше тисячі територіальних громад і кожній потрібно щонайменше 5-7 одиниць комунальної та іншої техніки.
– У середньому 1 робоче місце при виробництві в Україні колісного транспорту дає 8 робочих місць прямим суміжникам і до 20 робочих місць – субпідрядникам, – зауважив Дмитро Кисилевський. – До 40% коштів, витрачених громадами на українську техніку, повертається в бюджети різних рівнів. Зокрема, в бюджети громад. Ці кошти йдуть на потреби громад і на ЗСУ.
Заступниця міністра економіки Надія Бігун зауважила, що публічні закупівлі – це інструмент розвитку економіки. Завдяки ньому потрібно забезпечувати зростання ВВП та сплату податків в Україні. В Уряді готують ініціатива щодо збільшення переліку товарів, на які поширюється вимога локалізації, зокрема, за рахунок продукції легпрому та аграрного машинобудування.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан відзначив, що закупівлі техніки українського виробництва створюють робочі місця у громадах по всій країні, а також додаткові надходження податків до місцевих бюджетів.
Генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов зауважив, що українські сервісні служби завжди поруч із замовниками, а закордонні спеціалісти дуже неохоче мають справу з країною, в якій іде війна. Запчастини завжди доступні в Україні, немає проблем на кордоні з доставкою імпортних запчастин. Відтак ефективний життєвий цикл техніки українського виробництва є довшим.
Каталог української техніки для громад розроблено в рамках реалізації політики «Зроблено в Україні» і закону про локалізацію як інструмент інформування громад щодо наявних локальних виробників техніки.
У 2024 році законодавство про локалізацію вимагає при публічних закупівлях продукції машинобудування не менше 20% локальної складової.
26 лютого 2024 року Президент України Володимир Зеленський оголосив про старт нової економічної платформи «Зроблено в Україні».
-
08:13Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 10 квітня
Уночі на Черкащині працювали сили та засоби ППО. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У межах області успішно знищили 12 російських БпЛА. - Потерпілих…
08:13 -
17:50На Черкащині відбулася регіональна конференція рад ВПО
Про інтеграцію внутрішньо переміщених осіб у громади йшлось на регіональній конференції рад ВПО. Про це повідомляють у департаменті соціального захисту населення Черкаської ОВА. Захід відбувся…
17:50 -
17:36Юні волейболістки змагались за право представляти область
Спортсменки школи №10 з Черкас здобули перемогу в обласному етапі шкільної ліги "Пліч-о-пліч". Про це повідомляють в управлінні у справах сім'ї, молоді та спорту ОВА.…
17:36 -
14:23До уваги освітян області: субвенція на STEM-обладнання
З 8 до 18 квітня 2025 року Міністерство освіти і науки України прийматиме заявки на отримання освітньої субвенції в частині створення сучасного освітнього простору. Її розмір становить 499,4 млн грн.…
14:23 -
13:59«Барнахус»: як допомагають на Черкащині дітям, які постраждали від насильства
В Україні більшає центрів захисту дітей, що працюють за моделлю «Барнахус». Зараз діють 14 таких центрів, серед них – один у Черкасах. Про це інформують…
13:59 -
13:39Пліч-о-пліч: згуртовані громади: на Черкащині +2 меморандуми про співпрацю
Підписання дев’яти меморандумів про співпрацю між громадами в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» відбулось 8 квітня у Мінрозвитку. До столиці приїхали представники семи тилових громад…
13:39 -
11:52МОЗ про доступність ліків у сільській місцевості та у прифронтових зонах
У Міністерстві охорони здоров’я України відбулася нарада, присвячена питанням функціонування аптек на прифронтових територіях та в сільській місцевості. За даними реєстру Держлікслужби нині у селах…
11:52 -
10:27«Мрія» доступна кожній школі: як школи підʼєднуватимуть до екосистеми?
Тисячі українських шкіл підʼєднають до застосунку «Мрія» вже цього року. В оновленій освітній екосистемі для дітей передбачено застосунок із гейміфікацією та бонусами для мотивації до…
10:27 -
10:15Господарствам області відшкодували майже 3 млн грн на придбання нової техніки
Господарствам області з держбюджету відшкодували 2,9 млн грн за придбання 30 одиниць техніки вітчизняного виробництва. Вона придбану з грудня 2024 року по січень 2025 року.…
10:15 -
09:16«Мрія» масштабується на всю нашу країну й розширюється
Цього року освітній застосунок «Мрія» стане національним. Про це Президент України Володимир Зеленський повідомив під час виступу на презентації нового функціоналу «Мрії». Глава держави зазначив,…
09:16 -
09:15Загальні бойові втрати ворога станом на 9 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 09.04.25 орієнтовно склалиособового складу ‒ близько 927580 (+1270) осіб,танків ‒ 10576 (+4) од,бойових броньованих машин ‒ 22021 (+10)…
09:15 -
17:08Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” Черкаської ОВА продовжує роботу. На новій онлайн-зустрічі йтиметься про вихід на японський ринок. Комунікацію організовуємо в партнерстві з Українською…
17:08