Каталог “Українська техніка для громад” презентували на Черкащині
У межах президентської політики “Зроблено в Україні” в Черкасах відбулась нарада щодо всеукраїнського роуд-шоу “Українська техніка для громад”. У Черкаській обласній військовій адміністрації керівникам громад презентували каталог, до якого ввійшли 255 одиниць техніки, які виробляються на 32 підприємствах із 14 областей України.
Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець зауважив, що пріоритет для українських виробників при публічних закупівлях – один із елементів проголошеної Президентом Володимиром Зеленським економічної політики “Зроблено в Україні”, що спрямована на зміцнення української держави в умовах війни.
– Якщо хочемо мати стійку економіку, ми повинні стимулювати українське виробництво, формуючи попит на продукцію, – зауважив очільник Черкащини. – У плюсі справді всі. Тому що до 40% коштів, витрачених громадами на придбання української техніки, повертається в бюджети різних рівнів у вигляді податків, зокрема і місцеві. Класична win-win ситуація.
За його словами, потреба громад області у колісній техніці наразі становить щонайменше 1005 одиниць. У планах закупівель громад на 2024-25 роки – 225 одиниць колісної техніки.
Ініціатор проєкту “Українська техніка для громад”, народний депутат Дмитро Кисилевський повідомив, що головна мета всеукраїнського роуд-шоу – інформування керівників і замовників у громадах про те, що українські виробники здатні забезпечити практично 100% потреби будь-якого міста чи села у комунальній та спеціальній техніці, громадському транспорті та ін. В Україні більше тисячі територіальних громад і кожній потрібно щонайменше 5-7 одиниць комунальної та іншої техніки.
– У середньому 1 робоче місце при виробництві в Україні колісного транспорту дає 8 робочих місць прямим суміжникам і до 20 робочих місць – субпідрядникам, – зауважив Дмитро Кисилевський. – До 40% коштів, витрачених громадами на українську техніку, повертається в бюджети різних рівнів. Зокрема, в бюджети громад. Ці кошти йдуть на потреби громад і на ЗСУ.
Заступниця міністра економіки Надія Бігун зауважила, що публічні закупівлі – це інструмент розвитку економіки. Завдяки ньому потрібно забезпечувати зростання ВВП та сплату податків в Україні. В Уряді готують ініціатива щодо збільшення переліку товарів, на які поширюється вимога локалізації, зокрема, за рахунок продукції легпрому та аграрного машинобудування.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан відзначив, що закупівлі техніки українського виробництва створюють робочі місця у громадах по всій країні, а також додаткові надходження податків до місцевих бюджетів.
Генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов зауважив, що українські сервісні служби завжди поруч із замовниками, а закордонні спеціалісти дуже неохоче мають справу з країною, в якій іде війна. Запчастини завжди доступні в Україні, немає проблем на кордоні з доставкою імпортних запчастин. Відтак ефективний життєвий цикл техніки українського виробництва є довшим.
Каталог української техніки для громад розроблено в рамках реалізації політики «Зроблено в Україні» і закону про локалізацію як інструмент інформування громад щодо наявних локальних виробників техніки.
У 2024 році законодавство про локалізацію вимагає при публічних закупівлях продукції машинобудування не менше 20% локальної складової.
26 лютого 2024 року Президент України Володимир Зеленський оголосив про старт нової економічної платформи «Зроблено в Україні».
-
18:15На Черкащині міські ради продовжують підтримувати План перемоги
Сьогодні на Черкащині ще низка міських рад підтримала План перемоги, представлений Президентом України Володимиром Зеленським. Кам'янська міська рада Сьогодні на 72-й позачерговій сесії Кам’янської міської…
18:15 -
17:37«Акцентуємось на профтехосвіті на Черкащині», – Ігор Табурець
Робітничі професії стають усе запитанішими серед роботодавців Черкащини. Їхня популярність зростає і серед здобувачів освіти. Про це в деталях очільник області Ігор Табурець поспілкувався з…
17:37 -
17:22700 закладів середньої освіти отримають грошову допомогу на підготовку до зими
З листопада ЮНІСЕФ виділить 203,35 млн гривень для 700 українських шкіл. Кошти надано Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Німецький банк розвитку (KFW).…
17:22 -
16:05Що таке скам і як захиститися від шахрайства: поради від Кіберполіції
Кіберполіція пояснює, що таке скам, як його виявити та як убезпечитися від шахраїв. У відео йдеться про основні види обману — продаж підробок, фішингові атаки…
16:05 -
15:02Черкащина посилює співпрацю з партнерами
Зміцнення співпраці між Черкаською обласною військовою адміністрацією та представництвом Дитячого фонду ООН в Україні. Про це йшлося на зустрічі сторін за участі першої заступниці очільника…
15:02 -
14:59Про перспективи відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану
Міністерство розвитку громад та територій за підтримки Посольства США в Україні спільно з Державною авіаційною службою, Украерорухом, Командуванням Повітряних Сил та керівниками міжнародних аеропортів презентували…
14:59 -
13:45В обласній філармонії відкрили два почесні гравертони
Відзнака, закарбована в металі. Два іменні гравертони на честь видатних артисток України відкрили в обласній філармонії. Про це інформують в управлінні культури та охорони культурної…
13:45 -
13:25Понад 21 мільйон українців користуються Дією, де доступні 24 документи та понад 30 сервісів
Застосунок Дія перетнув позначку у 21 мільйон унікальних користувачів. Зараз у застосунку Дія доступні 24 документи й понад 30 сервісів. Водночас у роботі команди —…
13:25 -
12:01Гартовані спортом: жіноча збірна з ампфутболу готується до Кубку світу
Безпрецедентна подія у світі спорту. Збірна України готується до Кубку світу з футболу для спортсменок із ампутаціями кінцівок. Напередодні визначної першості з ампфутболістками зустрівся очільник…
12:01 -
10:53«Доступні кредити 5-7-9»: Понад 5,3 млрд грн отримало 461 агрогосподарство Черкащини
З початку року 11 290 агрогосподарств отримали 86,1 млрд грн банківських кредитів на розвиток. З них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» – 7 293…
10:53 -
09:21Війна не може закінчитися просто тишею на фронті: мають повернутися всі полонені й депортовані – Президент
Сьогодні в Канаді розпочалася тематична конференція, присвячена четвертому пункту Формули миру. Українська команда разом із партнерами працюватиме над питанням повернення українських дітей, яких викрала Росія.…
09:21 -
09:21Загальні бойові втрати противника станом на 30 жовтня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 30.10.24 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 693640 (+1560) осіб, танків ‒ 9137 (+8) од, бойових броньованих машин…
09:21