Кар’єра, освіта, соцзахист: як Міноборони планує зробити військову службу привабливою

Докорінно змінити підхід до управління персоналом у сфері оборони, зробити його сучасним та ефективним Міністерство оборони планує завдяки Стратегії залучення, розвитку та утримання людського капіталу в Силах оборони до 2027 року. 

Охоплено всі етапи професійного шляху військовослужбовця – від вступу на військову службу до завершення кар’єри і переходу у цивільне життя.

Міноборони ставить за мету сформувати цілісну та скоординовану структуру роботи з людським потенціалом в Силах оборони. Це стосується як воєнного стану, так і у післявоєнний час.

– Наші військовослужбовці – основа обороноздатності держави, — наголосив заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник. – Тому ми повинні забезпечити їм належні умови служби, можливості для кар’єрного зростання, психологічний, медичний та соціальний супровід. Стратегія впроваджує прозору систему грошового забезпечення, сучасні стандарти підготовки та чіткі механізми професійного просування, а також ефективну реінтеграцію ветеранів у цивільне життя. Це все значно посилить мотивацію громадян захищати Батьківщину та закріпить за військовою службою статус престижної професії.

Окремий акцент – на вдосконаленні системи професійної військової освіти, її інтеграції з управлінням кар’єрою, а також впровадженні базової військової підготовки у закладах вищої освіти.

Міноборони запроваджує й нові підходи до соціального захисту військовослужбовців. Це включає розробку прозорої системи грошового забезпечення, соціального супроводу, покращення медичного обслуговування та реабілітації військовослужбовців, підтримку сімей загиблих та зниклих безвісти захисників.

Важливим аспектом є також поглиблення співпраці з НАТО, впровадження євроатлантичних стандартів у систему підготовки та управління кар’єрою військовослужбовців, підвищення готовності підрозділів до спільних операцій.

Реалізація Стратегії передбачає розробку щорічних планів та моніторинг досягнення ключових показників. Міжвідомчу взаємодію координуватиме спеціально створена Міжвідомча робоча група.

Успішне впровадження документа допоможе зміцнити обороноздатність України, прискорити процес євроатлантичної інтеграції та забезпечити ефективний розвиток людського капіталу Сил оборони.

За інформацією Міністерства оборони України

Стрічка новин