Кабмін затвердив нову методику нормативної грошової оцінки земель. Що це дасть громадянам і територіальним громадам
Уряд ухвалив історичну для земельних відносин постанову, яка регламентує нову уніфіковану методику затвердження нормативної грошової оцінки (НГО) землі.
До цього діяли три різні методики та види НГО для різних категорій земель, затверджені ще в 1995, 2011 та 2016 роках. Показники оцінки мали значні диспропорції між собою у часі та в просторі. Громадяни, органи місцевого самоврядування були змушені формувати й погоджувати три різних види технічної документації, адже без НГО не можна ні сплатити земельний податок, ні продати земельну ділянку.
Відтепер усе зведено в одну методику. І Рада кожної територіальної громади зможе затвердити НГО відразу для всіх земельних ділянок усіх категорій та форм власності на всій своїй території за зрозумілими й прозорими процедурами. Документація з НГО буде у формі електронного документа, а дані про НГО земельних ділянок вноситимуться до Державного земельного кадастру і будуть доступні всім. При цьому уже погоджена раніше технічна документація з НГО зберігатиме чинність доти, поки місцева влада не погодить нову.
Відтепер НГО земельних ділянок визначається так: площа земельної ділянки, що підлягає оцінці, множиться на норматив капіталізованого рентного доходу на одиницю площі та коефіцієнти, які враховують:
- розташування громади в межах зони впливу великих міст,
- курортно- рекреаційне значення населених пунктів,
- розташування громади в межах зон радіаційного забруднення,
- місцерозташування,
- цільове призначення земельної ділянки,
- особливості використання земельної ділянки;
- індексацію оцінки земель.
«Іншими словами, ця уніфікована методика орієнтована на розвиток ринкових земельних відносин і не призведе до будь-яких катаклізмів в оподаткуванні земель чи збільшення податків. Нарешті громади можуть самі встановити справедливість в оподаткуванні земель на своїй території. Тому ця постанова – ключ для територіальних громад у повномасштабному проведенні НГО всіх земель, що розташовані на їх територіях. Це ще один важливий крок у впровадженні земельної реформи», – говорить Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.
-
16:01Компенсація за розміщення ВПО – нові правила для юросіб і ФОПів
Уряд затвердив порядок компенсації за житлово-комунальні послуги та енергоносії, спожиті під час безоплатного розміщення ВПО. Подати заяву на компенсацію можна через особистий кабінет на порталі…
16:01 -
15:32Підвищення виплат при народженні дитини – частина пакету, розробленого для комплексної підтримки сімей з дітьми
Уряд схвалив проєкт закону, мета якого – запровадження широкого пакету комплексної та всеохоплюючої підтримки для українських родин з дітьми. Проєкт закону було розроблено Мінсоцполітики спільно…
15:32 -
14:33Театральний сезон завершує Черкаський ляльковий театр
Справжнє свято дитинства, творчості й радості. Черкаський академічний театр ляльок готує для своїх глядачів особливу подію до закриття театрального сезону. Про це повідомляють в обласному…
14:33 -
14:16Замість райдержадміністрацій: прийомними сім’ями та ДБСТ опікуватимуться місцеві ради області
Рішення про створення прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) тепер ухвалюватимуть виконавчі комітети сільських, селищних рад, а не райдержадміністрації. Про це інформують в…
14:16 -
13:41єОселя: українці вже отримали іпотечних кредитів на 30 млрд грн
18 тис. українців скористалися програмою доступного іпотечного кредитування єОселя, яка діє з жовтня 2022 року. Загальна сума виданих кредитів перевищила 30 млрд грн. — 18…
13:41 -
12:00Доступні кредити 5-7-9%: Підприємці отримали понад 15, 2 тис. пільгових кредитів
З початку 2025 року бізнес отримав 15 252 пільгових кредити за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 47,6 млрд грн. Від старту програми у…
12:00 -
11:00єВідновлення: як отримати другий транш на будівництво нового житла
У Дії доступний другий етап компенсацій у межах програми «єВідновлення». Йдеться про допомогу для українців, чиї приватні будинки були знищені через війну, але є земельна…
11:00 -
10:20Другий етап «СТВОРЮЙ!»: бюджет проєкту $1 млн для бізнесу жінок
Стартував прийом заявок на другий етап програми «СТВОРЮЙ!», спрямованої на підтримку розвитку жіночого підприємництва у сфері виробництва та переробки. Бюджет програми понад $1 млн. Відповідний…
10:20 -
09:50Антициклон з південного заходу: синоптики про погоду на Черкащині
В області прогнозують суху та безвітряну погоду. Температура повітря прогріється до +32. Про це інформують в Черкаському центрі з гідрометеорології. На 08:00 годину температура становила…
09:50 -
09:35Бюджети громад Черкащини отримали майже 150 млн грн податку на нерухомість
Місцеві бюджети Черкащини отримали 148 млн грн податку на нерухомість, що на 22 млн грн або на 17,5 % більше, ніж за аналогічний період минулого…
09:35 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Коротко про цей день – день непростий. Зустріч із військовими та міністром оборони. І не тільки про фронт, але й…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 14 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 14.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 035 060 (+1 130) осіб; танків ‒ 11 019 (+3);…
08:45