Ірина Верещук до евакуйованих із ТОТ: Заклики окупантів повертатися назад – це пастка!

Окупанти закликають українців, які вже евакуювалися з ТОТ Харківської, Донецької, Запорізької, Херсонської областей, якнайшвидше повертатись додому, повідомляє Генштаб ЗСУ. Кінцевим терміном вказують 1 жовтня. Ворог готується до так званих референдумів і намагається створити видимість великої «явки» народу.

Людей залякують, шантажують тим, що конфіскують їхнє майно та нерухомість, які залишилися на тимчасово окупованих територіях.

Варто пам’ятати, що це провокація. Разом з тим повернення на ТОТ – це небезпека для життя та великий ризик вже не виїхати звідти.

«Не вірте закликам і погрозам окупантів. Це пастка. Їхня задача – у будь-який спосіб примусити повернутися, їм потрібні «картинки» для їхнього фарсу. Дочекайтесь деокупації – це вже недовго. Не наражайте на небезпеку себе й рідних!» – закликала українців Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

ЗСУ вже розпочали звільнення українських територій. Втім тутешнім жителям варто бути максимально обережними, адже окупанти будь-яким способом прагнуть закріпитися в окупованих населених пунктах: створюють свої адміністрації, паспортизують населення. Також загарбники використовують тактику “живого щита”, аби взяти місцевих жителів у заручники: організовують офлайн-навчання, розміщують військову техніку та особовий склад у жилих районах тощо.

Такі дії – цілеспрямована політика країни-окупанта, її Збройних сил. До України тактику “живого щита” росія використовувала у Грузії, Сирії, Чечні. Зважаючи на це, українські владці закликають жителів тимчасово окупованих територій евакуюватися, аби не стати заручниками країни-терориста.

Стрічка новин