Фундація Олени Зеленської підсумувала результати роботи за рік
Упродовж цього року Фундація Олени Зеленської об’єднала зусилля міжнародних партнерів із понад 30 країн світу, повідомила перша леді України.
Це дало змогу продовжувати реалізацію проєктів у напрямах освіти, гуманітарної допомоги та охорони здоров’я.
Освіта
Девайси для навчання. Фундація передала понад 15 тис. пристроїв для дистанційної освіти українським школярам у 10 областях: Харківській, Запорізькій, Херсонській, Донецькій, Миколаївській, Луганській, Сумській, Дніпропетровській, Одеській, Чернігівській.
Укриття. За рік Фундація відкрила й облаштувала для дітей три укриття: у двох ліцеях Кременчука та в гімназії Ніжина. Завдяки цьому до очного навчання повернулися сотні дітей. Іще вісім укриттів, зокрема в Одеській, Миколаївській та Дніпропетровській областях, перебувають на фінальній стадії відновлення.
Школи Супергероїв. Фундація профінансувала створення шести нових освітніх осередків для дітей, які перебувають на тривалому лікуванні. Цьогоріч простори запрацювали у Рівному, Одесі, Полтаві, Вінниці, Львові та Кривому Розі.
Відновлення стадіону в Гостомелі. Команда Фундації відбудувала центральний стадіон у Гостомелі. Це дало змогу відновити місце для ігор і тренувань для понад 6 тис. дітей, зокрема внутрішньо переміщених осіб.
«Індекс майбутнього». Фундація Олени Зеленської оприлюднила результати першого пілотного дослідження «Індекс майбутнього», яке ініціювала торік. Дослідження дає змогу комплексно оцінити рівень добробуту дітей в Україні під час війни та в майбутньому.
Відбудова дитячого творчо-спортивного центру в Бородянці. Фундація почала відновлення зруйнованого російськими окупантами дитячого творчо-спортивного центру в Бородянці для понад 2 тис. дітей. Упродовж року команда Фундації розробила проєктно-кошторисну документацію, провела тендерну процедуру на зведення об’єкта й почала підготовчі роботи з будівництва.
Гуманітарна допомога
Підтримка великих прийомних родин. Фундація надала гуманітарну допомогу ще 94 великим прийомним родинам, тобто кожній другій такій сім’ї в Україні.
Відпочинок для дітей українських героїв. Фундація підтримала дітей загиблих, полонених і зниклих безвісти військовослужбовців МВС і долучилася до фінансування їхнього двотижневого відпочинку в Австрії.
Відпочинок у таборі «Артек-Буковель». Фундація продовжила проєкт з оздоровлення дітей із великих прийомних родин у таборі «Артек-Буковель» та профінансувала шість літніх змін для 1500 дітей, зокрема з Харківської, Сумської, Полтавської, Київської, Одеської, Житомирської, Дніпропетровської, Черкаської областей.
Проєкт «Адреса дитинства». Цьогоріч Фундація завершила першу хвилю проєкту й спорудила для великих прийомних родин, які втратили житло через війну, 14 нових будинків. Проєкт охопив вісім областей: Харківську, Київську, Черкаську, Волинську, Івано-Франківську, Львівську, Житомирську та Закарпатську. Розпочалася друга хвиля проєкту – ключі від нового дому напередодні Різдва отримала ще одна родина.
Подарунки до Дня святого Миколая. З нагоди свята Фундація привітала дітей, які втратили через війну одного чи обох батьків, дітей військовополонених НГУ та дітей із вадами слуху. Серед святкових подарунків були пристрої для навчання та інтерактивний стіл. Крім того, всі 17 осередків Школи Супергероїв отримали від Фундації світлові столи для пісочної анімації та STEM-набори.
Різдвяна вистава у Софії Київській. На території Національного заповідника «Софія Київська» Фундація організувала різдвяну імерсивну виставу «Говорять ті, що слухали вічність» для дітей шкільного віку. За 10 днів безкоштовне шоу від режисерки-постановниці Олени Коляденко відвідають майже 4 тис. людей. Фундація також створила окремі групи для тисячі дітей, зокрема з прийомних і великих прийомних родин з Київщини та дітей, якими опікуються громадські організації.
Охорона здоров’я
Відбудова та оснащення ізюмської лікарні на Харківщині. Фундація збудувала нове приміщення для відділення фізичної реабілітації. Також вона укомплектувала новостворене відділення необхідним обладнанням, реабілітаційними тренажерами й меблями. На черзі – початок комплексної відбудови лікарні.
«Голосний кемп». Фундація підтримала ініціативу БФ «Голоси дітей» і профінансувала чотири літні та дві осінні зміни для 270 дітей із деокупованих і прифронтових територій.
Поповнення автопарку швидких. Упродовж року за підтримки міжнародних партнерів Фундація передала медикам 77 автомобілів швидкої допомоги. Більшу частину спецтранспорту отримала служба «екстренки» для порятунку людей на прифронтових територіях.
Гелікоптер для евакуації. Фундація підтримала ініціативу Donate to Evacuate від благодійних фондів KSE Foundation та DefDev і профінансувала модернізацію та оснащення сучасним обладнанням гелікоптера Mі-2 AM-1 для Головного управління розвідки МО України.
Модернізація бактеріологічної лабораторії. Фундація модернізувала бактеріологічну лабораторію в Центрі дитячої медицини Львова. Тепер там щороку зможуть якісно здійснювати діагностику для майже 20 тисяч пацієнтів з усієї України. Фундація провела у приміщенні бактеріологічної лабораторії капітальний ремонт і закупила необхідне медичне обладнання й меблі.
– Усіх цих результатів нам вдалося досягти за підтримки наших міжнародних партнерів. Саме завдяки їм цього року Фундація змогла реалізувати одразу декілька масштабних проєктів. У наших планах на наступний рік – продовжити розвивати їх і давати старт новим, – підсумувала Олена Зеленська.
-
09:02Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 лютого
З тривогами в усіх районах минула ніч на Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Як він зауважив, маємо 20 ворожих БпЛА, знищених у…
09:02 -
16:31Всі громади області доєдналися до екосистеми DREAM
Всі 66 громад області долучилися до роботи в екосистемі DREAM. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Екосистема DREAM є «єдиним вікном» для роботи…
16:31 -
16:08В обласній Службі у справах дітей підбили підсумки роботи у 2024 році
Упровадження державної політики із захисту та підтримки дітей на місцях, апробація нових сервісів і незмінна турбота про дітей, які потрапили у скрутні життєві обставини. У…
16:08 -
14:31На Черкащині пройшов чемпіонат з пара легкоатлетичних метань у приміщенні
Чемпіонат України з пара легкоатлетичних метань у приміщенні відбувся у Черкасах. Змагання такого рівня проводилися тут вперше. Про це інформують в КЗ «Центр «Інваспорт». До…
14:31 -
14:18Як військовослужбовцю отримати інвалідність за новою системою?
Військовослужбовці, які зазнали поранень, можуть отримати інвалідність за новою спрощеною процедурою. Оцінювання проводять експертні команди, а рішення надходить автоматично, - повідомляють на Урядовому порталі. Як…
14:18 -
11:19У січні підприємці отримали 434 кредити на 2,2 млрд грн гарантованих державою на портфельній основі
У межах підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 43 792…
11:19 -
10:37Без черг та обмежень: в області розвивають цифрові сервіси
Торік Черкащина досягла значного прогресу в розвитку цифрових сервісів і технологій у ключових сферах. Електронні послуги стали доступнішими для громад. Про це повідомляють у відділі…
10:37 -
10:27Чекаємо на весну: синоптики спрогнозували, коли завершаться морози
Аномально холодна погода йде на спад. Останніми для неї стануть вихідні 22-23 лютого. Про це повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі. Середньодобова температура прогнозується 9º морозу,…
10:27 -
10:18Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відстежують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 14 по 21 лютого у статусі…
10:18 -
10:16Діалог влади і бізнесу: перспективи розвитку галузі тваринництва на Черкащині
Розвиток тваринництва в області та програми фінансової підтримки, які надає для цього держава, обговорили в ОВА на зустрічі з підприємцями в межах платформи «Діалог влади…
10:16 -
10:12Пам’яті митця: черкащан запрошують на виставку на честь Миколи Теліженка
Виставку пам’яті народного художника України Миколи Теліженка «Мамай: трансформація в часі» покажуть у Черкаському обласному художньому музеї. Там буде представлений світ образу козака Мамая, в…
10:12 -
10:10З початку року агрогосподарства отримали 3,7 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
З початку року 811 господарств, які беруть участь у державній програмі «Доступні кредити 5-7-9», профінансовано на 3,7 млрд грн. Враховуючи й 730 господарств ( 90…
10:10