Формула миру – це про подолання криз у світі, інструменти їх вирішення. Це шанс на справедливість для світу, – Андрій Єрмак
Наразі триває підготовка до Глобального саміту миру на рівні лідерів держав, який відбудеться у Швейцарії.Саміт покликаний на основні попередніх дискусій, побудованих на українській Формулі миру, почати напрацювання спільного плану миру, який би підтримали більшість держав світу. Про це наголосив під час Другого Міжнародного Саміту міст та регіонів керівник Офісу Президента України, Голова Президії Конгресу Андрій Єрмак.
«Війна відбувається в Україні, тому абсолютно справедливо, що сьогодні є українська ініціатива. Ми маємо на це право. Це ми втрачаємо наших людей, війна відбувається на нашій території. Як будь-яка іноземна країна може знати, який мир є справедливим для нас? По-друге, ми завжди говоримо про те, що поважаємо інші країни, якщо вони поважають нашу незалежність та суверенітет. І ніхто ніколи цього не заперечував», – підкреслив він.
Зазначимо, Україна сформувала своє детальне та системне бачення миру у десяти пунктах Формули миру Президента Зеленського. Саміт має на меті надати платформу для обговорення різних бачень мирного процесу та дати політичний старт на високому рівні для підготовки спільних мирних рамок, які мають відновити мир в Україні.
Глобальний саміт миру відбудеться 15-16 червня поблизу швейцарського міста Люцерн.
«На Саміт запрошено понад 160 країн і міжнародних організацій. Для міжнародної спільноти організація івенту на такому рівні – взагалі безпрецедентно. І це говорить про чітку і сильну підтримку та про безпрецедентну коаліцію навколо України щодо нашої підтримки, щодо припинення війни, повернення справедливого миру», – зазначив Андрій Єрмак.
За словами керівника Офісу Президента, українська формула миру є унікальною в тому, що є абсолютно відкритою — до процесу її розробки можуть долучитися всі охочі. Крім того, ця формула враховує досвід всіх країн, які долучилися до її створення і подальшого опрацювання.
«Унікальність Формули в тому, що вона, перш за все, про припинення війни, повернення справедливого миру. А ще – про подолання криз, зокрема, продовольчої, про ядерну безпеку. Це не тільки про Україну. Тому будь-який лідер світу, який дійсно поважає міжнародне право, якого дійсно турбує війна в Україні та порушення прав людини, якого турбує майбутнє, повинен бути на саміті», – зазначив Андрій Єрмак.
Крім того, за кожним із пунктів Формули закріплені країни та організації-лідери, які очолюють процес.
Під час дискусійної панелі Андрій Єрмак наголосив, що Росія намагається дискредитувати Глобальний саміт миру і робить все можливе для того, щоб зірвати його проведення.
«Росія, розуміє, що цей захід є не лише підтвердженням міжнародної коаліції навколо України, а ще й ізоляції Росії і чітка фіксація того, хто є агресором, а хто є країною, що поважає міжнародне право і статут ООН. І вони включилися по повній. Використовують все: телефонують, зустрічаються на всіх рівнях, тиснуть, шантажують», – заявив керівник Офісу Президента.
При цьому голова Президії Конгресу не виключає того, що спільний мирний план дозволить врегулювати відносини з Росією. Бо, на його думку, це буде саме той план, який підтримає більшість країн світу.
До адвокації участі у Саміті лідерів держав світу вже залучаються лідери думок, громадські діячі, політики з країн-учасниць. Головна мета – забезпечити участь лідерів більшості країн світу.
«У нас вже є Конгрес місцевих та регіональних влад, який обʼєднує всі міста та регіони нашої країни. Думаю, ми будемо готові провести телеміст або онлайн-зустріч для можливості прямого спілкування. Ми це можемо організувати, нам це цікаво. Крім того, це буде гарна можливість для людей почути і зрозуміти наше майбутнє в Європейському Союзі», – заявив Андрій Єрмак.
Нагадаємо, 11 жовтня 2022 року президент Володимир Зеленський озвучив лідерам країн «Групи семи» (G7) Формулу миру для подолання російської загрози. Документ зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Докладний зміст Формули миру з 10 пунктів був також оприлюднений Президентом України Володимиром Зеленським ще 15 листопада 2022 року під час Саміту лідерів G20 на Балі в Індонезії.
-
17:331 500 грн на заняття спортом для ветеранів: стартує прийом заяв на отримання коштів
15 січня розпочинається програма Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати…
17:33 -
17:15Психологів та психотерапевтів в Україні сертифікуватимуть
Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила у другому читанні Закон №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я». Його мета — створення сучасної, ефективної та злагодженої системи, яка…
17:15 -
16:47Права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування будуть розширені
Верховна Рада України 228 голосами народних депутатів підтримала напрацьований за участі Мінсоцполітики законопроєкт №5344-д, який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування.…
16:47 -
15:50Звістки надії. Двоє черкащан повернулися з полону
Ще двох черкащан вдалось визволити з полону. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. На Батьківщину повернулися матрос Іван Діброва, який був у неволі з…
15:50 -
15:46Можливості для імпакт-бізнесів: долучайтеся до каталогу на порталі Дія.Бізнес
На порталі Дія.Бізнес зʼявився Інвестиційний каталог імпакт-підприємств, який містить профілі готових до інвестування мікро-, малих та середніх бізнесів із соціальною складовою. Імпакт-бізнеси — це підприємства,…
15:46 -
15:36Як отримати «Доступні ліки» у прифронтових територіях і віддалених громадах?
Держава робить ліки більш доступними для всіх громадян. Мобільні аптеки працюють у 13 областях України, а їхні маршрути охоплюють 644 населених пункти. Це частина Зимової…
15:36 -
13:59Соціальна сфера, відбудова інфраструктури, розмінування, цивільний захист — серед інвестиційних пріоритетів цього року
Завдяки підтримці партнерів Україна повністю закрила потреби бюджету у 2024 році, які складали $41,6 млрд. А також Уряд має розуміння того, як будуть покриватися потреби…
13:59 -
13:50Онлайн-платформа про державну програму протезування діє в Україні
Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua — на ній зібрана вся актуальна інформація про державну програму протезування. У…
13:50 -
10:39Про процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Урядом приведено у відповідність до вимог Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» процедуру отримання відстрочки на військову службу під час мобілізації…
10:39 -
09:18МОН про зміни у сертифікації вчителів
Удосконалення процедури. Сертифікація вчителів зміниться з 1 вересня. Кабінет Міністрів України затвердив відповідну постанову. Мета сертифікації — виявити й заохотити педагогів із високим рівнем майстерності,…
09:18 -
09:16Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 січня
Доба в області почалась з повітряних тривог. Спершу через ворожі БпЛА в нашому небі. Далі - ракети. Наші оборонці додали до загального результату протиповітряної оборони…
09:16 -
09:12Нові строки для перебронювання працівників: Уряд ухвалив постанову
Уряд змінив строки опрацювання заяв на бронювання працівників критично важливих підприємств. Раніше керівникам для отримання бронювання потрібно було чекати 72 години. У цьому проміжку працівник…
09:12