Електронному рецепту – пʼять років
З 1 квітня 2019 року відпуск лікарських засобів в межах програми реімбурсації «Доступні ліки» почав здійснюватися за електронним рецептом. З того часу понад 4,6 мільйона пацієнтів скористалися програмою. Про це інформують в МОЗ України.
Так, завдяки програмі забезпечується доступ до життєво необхідних ліків українцям, які мають хронічні захворювання, адже вартість цих ліків повністю чи частково відшкодовує Національна служба здоровʼя України.
Що важливо памʼятати про програму «Доступні ліки»:
- програма охоплює девʼять напрямів – серцево-судинні захворювання, діабет І і ІІ типу, нецукровий діабет, хронічні обструктивні захворювання легень, бронхіальна астма, розлади психіки та поведінки, епілепсія, хвороба Паркінсона, знеболення для паліативних хворих та ін.;
- з жовтня 2023 року пацієнти з цукровим діабетом І типу почали отримувати тест-смужки для вимірювання рівня цукру в межах програми реімбурсації;
- залежно від напряму виписати е-рецепт на «доступні ліки» може лікар первинної медичної допомоги (сімейний лікар, терапевт чи педіатр) або лікар-спеціаліст;
- знайти аптеку, яка відпускає ліки та тест-смужки в межах програми реімбурсації, можна, скориставшись спеціальним дашбордом.
Більше про програму: https://cutt.ly/Fw3dyKgk
А з 1 квітня 2023 року став можливим відпуск усіх рецептурних ліків за власні кошти пацієнта за е-рецептом. За цей час було виписано майже два мільйони е-рецептів на антибіотики, знеболювальні, антигістамінні та решту ліків, відпуск яких здійснюється лише за призначенням лікаря.
Що важливо памʼятати про е-рецепт на ліки за власний кошт:
- виписати е-рецепт на рецептурний лікарський засіб може будь-який лікар, який відповідає за лікування пацієнта та працює в електронній системі охорони здоровʼя;
- на перехідному періоді пацієнт може сам обрати, який тип рецепта для нього є більш зручним – електронний чи паперовий (за винятком наркотичних ліків – їх відпуск здійснюється лише за е-рецептом);
- е-рецепт на ліки за власні кошти пацієнта можна погасити протягом 90 днів (а на наркотичні та психотропні ліки – 10 днів);
- отримати е-рецепт можна і дистанційно в узгоджений із лікарем час та спосіб;
- за е-рецептом можна придбати ліки частково – тобто розділити покупку на кілька разів.
І головне – електронний рецепт це цифровий інструмент, який допомагає пацієнтам купувати ліки у безпечний та зручний спосіб згідно з призначенням лікаря, а державі – відстежувати потребу в лікарських засобах, планувати державні закупівлі, створювати більш ефективні політики та розширювати програму реімбурсації, враховуючи географію, епідеміологічну ситуацію, статистику захворювань та ін.
Нагадуємо, що для отримання ліків за електронним рецептом вам обов’язково потрібно мати з собою телефон (якщо ви обрали метод аутентифікації за телефоном).
-
15:02Уряд виділив додаткову грошову допомогу вразливим категоріям громадян
Кабінет Міністрів України підтримав проєкт постанови «Деякі питання підтримки окремих категорій осіб для проходження зимового періоду 2024–2025 року «Тепла зима». Згідно з актом діти із…
15:02 -
14:39Оформлення прав власності на земельні ділянки продовжено до 2028 року
Набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у…
14:39 -
14:10Бюджет-2025: збільшення витрат на розвиток соціальних послуг
Верховна Рада ухвалила проект Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік». В умовах обмежених ресурсів цей бюджет чітко визначає пріоритети Уряду. Першочергово держава спрямовує…
14:10 -
13:43По Україні розгорнуто пункти незламності
Понад 700 пунктів незламності розгорнуто підрозділами ДСНС по всій території України. Про це повідомляється в Міністерстві внутрішніх справ України. Ще близько 400 перебувають у резерві.…
13:43 -
11:27В Україні почався перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин
Міністерство аграрної політики разом із Держпродспоживслужбою та Міністерством цифрової трансформації запускає — Єдиний державний реєстр домашніх тварин. Його мета — допомогти власникам краще дбати про…
11:27 -
11:14Держбюджет-2025: підтримка ветеранів війни
Наступного року продовжуємо забезпечувати ветеранів необхідними послугами та допомагати в повоєнній інтеграції до цивільного життя. Пріоритетами у підтримці ветеранів у 2025 році є ментальна та…
11:14 -
10:56Понад 8 тисяч українців скористались програмою доступного кредиту єОселя
Із початку 2024 року в межах програми єОселя українці оформили 8 032 доступних кредити для придбання житла на суму 13,7 млрд грн. Про це повідомив…
10:56 -
10:28З початку року майже 100 тисяч внутрішніх переселенців скористалися послугами Державної служби зайнятості
Послуги спрямовані на підтримку ВПО в їхній адаптації та працевлаштуванні. Наразі до уваги внутрішньо переміщених осіб пропонуються такі послуги: 1. Пошук роботи Служба зайнятості підбирає…
10:28 -
09:10Загальні бойові втрати ворога станом на 26 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 733830 (+1480) осіб, танків ‒ 9435 (+6) од, бойових броньованих машин…
09:10 -
08:55Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Зараз уже завершилися рятувальні роботи в місцях влучання російських ракет. Харків – 25 людей постраждали. Удар попередньо – С-400. Одеса…
08:55 -
08:17Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 26 листопада
Понад сім годин поспіль Черкащина була на тривозі. За цей час захисники неба знищили вісім ворожих БпЛА. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. -…
08:17 -
17:18Адаптаційний простір відкрили на Чигиринщині
Адаптаційний простір «Ми – поруч» запрацював у Чигиринській громаді. Тут ветерани, військові та їхні близькі можуть отримати необхідну підтримку та супровід. Про це повідомляють у…
17:18