Джерела надходжень, пріоритети спрямування та контроль, – Ігор Табурець про бюджетування в області

Оборонні цілі, облаштування укриттів, соцзахист,  поліпшення бази медзакладів – пріоритетні напрями спрямування бюджетних коштів. Про це під час брифінгу в медіацентрі ОВА повідомив очільник Черкащини Ігор Табурець.

Також він докладно розповів про виконання бюджетів усіх рівнів. Так, за січень-вересень 2023 року до них мобілізовано 21 млрд грн. Це на 34% більше, ніж торік.

Зокрема, до державного бюджету України зібрано майже 9,5 млрд грн. А  до місцевих бюджетів області – понад 11,5 млрд грн. 

–  Переважно джерела надходжень – це ПДФО, плата за землю, акцизний податок, – додав Ігор Табурець. – Затверджені показники доходів загального фонду місцевих бюджетів області виконані на 103%, обласного – на 109%. Під час війни всі громади мають особливо ретельно працювати з інструментами наповнення бюджетів.  

Щодо витрат, то понад 70% коштів місцевих бюджетів спрямовуються на забезпечення діяльності установ і закладів бюджетної сфери та житлово-комунального господарства.

– Це – своєчасна виплата зарплати працівникам бюджетної сфери, розрахунки за енергоносії та комунальні послуги та інші витрати, пов’язані з функціонуванням закладів, – пояснив Ігор Табурець.

Водночас у місцевих бюджетах області передбачені кошти на низку пріоритетних напрямів:

–  оборонні цілі – понад 783 млн грн;

–  облаштування укриттів – 430 млн грн;

– соцзахист військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей – 185 млн грн;

–  потреби внутрішньо переміщених осіб – 119 млн грн;

–  відбудову та підтримку деокупованих громад – 34 млн грн;

– поліпшення матеріально-технічної бази медзакладів області для надання якісних медичних послуг: на це в місцевих бюджетах передбачено 862 млн грн, у тому числі в обласному –  291 млн грн.

– Бюджетні кошти – це завжди відповідальність, – наголосив Ігор Табурець. – Про це мають пам’ятати абсолютно всі розпорядники. Бюджетна політика кожної громади має формуватися за такими принципами, як виважене та відповідальне використання бюджетних коштів, жодних подвійних стандартів і нульова толерантність до зловживань ресурсами платників податків. Цього завжди вимагало суспільство. Надто під час війни. Ми маємо систему правоохоронних і контролюючих органів, чиє завдання – виявляти порушення і сприяти тому, щоб винні відповідали за скоєне.

Водночас для підсилення цього напряму та ефективної комунікації при ОВА створюють робочу групу «Прозорість і підзвітність». До її складу ввійдуть, зокрема, представники правоохоронних органів.

– Моніторинг тендерів, розгляд звернень про можливі порушення, реагування в межах повноважень – це коротко про порядок денний робочої групи, – пояснив Ігор Табурець. – Це буде системна робота на всіх рівнях: жителі мають чітко знати, куди йде ресурс громад. А відповідальні управлінці – бути під постійним публічним контролем.

Детальніше у відео:

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Стрічка новин