«Дякую за службу! Готові допомогти!»: Черкащина готується до повернення захисників і захисниць, – Ігор Табурець (ПРЯМА МОВА)
Нещодавно Міністерство у справах ветеранів затвердило нову державну стратегію у сфері ветеранської політики. Було визначено три стратегічні цілі: національна безпека й оборона, економічна стійкість і людський капітал; консолідація суспільства довкола образу ветерана і формування сучасної політики памʼяті. Це надзвичайно правильне і головне – ефективне визначення. Треба розуміти, що наш ворог не зникне з наших кордонів ніколи. Навіть завтра, після Перемоги, існуватиме постійна екзистенційна загроза зі Сходу. Саме тому необхідно правильно розставляти пріоритети, визначати цілі та завдання, реалізовувати чіткий план дій.
У 2023 році, коли ми організовували перший Черкаський регіональний ветеранський форум «Громади – Захисникам», ми фіксували цілі ветеранської політики і ставили собі цілком конкретні завдання.
Зокрема, це – розбудова мережі спеціалізованих ветеранських просторів, які стануть одним із базових і ефективних інструментів реінтеграції ветеранів. Це спільнота, побудована за принципом «рівний – рівному», яка посилена професіоналізмом, ефективними послугами та емпатією з боку надавачів послуг.
Сьогодні на Черкащині діють 50 ветеранських просторів. На днях ми запускаємо найпотужніший в області проект – «Ветеран Про». Це ветеранський простір, створений як комунальна установа обласного рівня, його робота цілком побудована, відповідно до рекомендацій Міністерства у справах ветеранів, викладених у наказі № 168 від 05.06.2024. І головне – на створення цього ветеранського простору не витрачено жодної копійки державних коштів. За що окрема моя подяка соціально відповідальному бізнесу та нашим міжнародним партнерам. У мене великі сподівання на роботу простору. Особливо в найближчому майбутньому, коли у громади почнуть масово повертатися захисники та захисниці. Фахівці простору мають бути готовими вислухати та почути наших ветеранів, коректно визначити потреби та надати якісний супровід.
Водночас звертаю увагу всіх лідерів громад, що ветеранський простір – не стіни, це, насамперед, люди, навчені, готові до роботи, здатні надавати ефективні послуги, відповідно до затверджених стандартів. А ще – будемо планувати запускати мобільні бригади у цьому та інших ветеранських просторах. Треба наближати якісні послуги та супровід для ветеранів, як би далеко вони не знаходились та в яких би складних ситуаціях не перебували.
Одним із пунктів Плану внутрішньої стійкості країни, який нещодавно представив Президент Володимир Зеленський, є «Політика героїв». І цей напрям є одним із найбільш пріоритетних.
Тому, на виконання завдання Президента та Уряду з урахування рекомендацій Міністерства у справах ветеранів, у Черкаській обласній адміністрації утворено окремий структурний підрозділ – управління ветеранської політики.
Свого часу, на минулорічному форумі, ми говорили про надзвичайну важливість підготовки всіх фахівців, які працюють на місцях із ветеранами. Це і соціальні працівники, і карʼєрні радники, і адміністратори ЦНАПів, і сімейні лікарі, і лідери місцевого самоврядування та старости. Ми знайшли можливості та партнерів, які забезпечили нам таке навчання для фахівців із Черкащини. За що окрема подяка всім, хто допомагав на цьому шляху. Ця практика, без сумніву, триватиме і надалі. Наше завдання – навчити всіх фахівців, які працюватимуть із ветеранами. І я закликаю лідерів громад активно включатися в цю роботу, в делегування фахівців. Це – у ваших інтересах, готувати всі структурні підрозділи до роботи з ветеранами та членами родин.
Від початку Черкащина включилась дуже активно в обговорення проєкту про фахівця із супроводу ветеранів і демобілізованих осіб. Ми покладаємо велику надію на його ефективну роботу на рівні громади. Сьогодні наша область – серед лідерів за кількістю відкритих вакансій і працевлаштованих фахівців – 32. Зараз ми чекаємо на їхнє навчання і будемо активно включати в єдині алгоритми взаємодії з ветеранами.
Ми сподіваємось, що обрана Мінветом модель роботи у громадах дасть свої результати вже найближчим часом. Ідеально ця модель працює так. У громадах відбувається зміна управлінської структури з виокремлення окремого ветеранського напряму. У новостворених, відповідно до стандартів, комунальних установах ветеранських просторах працевлаштовують фахівців із супроводу ветеранів, чия робота оплачується через інструмент субвенції з державного бюджету. Наш фахівець визначає справжні потреби ветерана, консультує його щодо прав і можливостей, перенаправляє до інших фахівців і здійснює контроль за якістю наданих послуг. Результати такої роботи у вигляді аналітики надходить до Мінвету, який, зі свого боку, формує нові або корегує чинні ветеранські політики.
Дуже важливим завданням для нас було питання в забезпеченні житлом ветеранів і військовослужбовців. Це дуже ресурсний і складний напрям роботи. І тут ми теж увійшли у співпрацю із соціально відповідальним бізнесом. Ми реалізували класичний приклад державно-приватного партнерства, результат якого – вручені ключі від 10 квартир для українських захисників у Золотоноші. Крім того, нещодавно, в рамках реалізації різних державних програм, вручили 35 сертифікатів на придбання квартир окремим категоріям ветеранів. Цьогоріч Черкащина отримала кошти на поліпшення житлових умов для 200 родин ветеранів. Це – безпрецедентне фінансування.
Ветеранське підприємництво є одним із ключових пріоритетів держави в контексті соціально-економічної реінтеграції. Навіть зараз, під час активного вторгнення, в Україні діють чимало програм підтримки ветеранського бізнесу. Це і програми, започатковані Міністерством економіки України, які адмініструються через Державний центр зайнятості. Також дуже активним є Український ветеранський фонд, який упродовж року підтримав 163 ветеранські бізнеси на загальну суму більше 440 млн грн.
Є такі позитивні приклади розвитку ветеранського бізнесу і на Черкащині. Зокрема, всім буду рекомендувати кондитерську Олени Стебліної – переселенки з Маріуполя, ветеранки і дружини полоненого військовослужбовця. У підтримці ветеранського бізнесу ми також маємо своє бачення розвитку ситуації. І знову ми розраховуємо на соціальну відповідальність черкаських підприємців. Тому я закликав і буду закликати ставати менторами для ветеранів, які тільки починають свій шлях у цій сфері.
І насамкінець, головне. Ми маємо навчитись дякувати чинним військовослужбовцям і ветеранам за службу. Що може бути простіше – сказати «дякую за службу» людині у військовій формі. Але для нас, представників держави та громад, найкраще «дякую» – це якісно надана послуга. Памʼятаймо про це і реалізовуймо відповідні проекти.
Про все це ми говорили на минулорічному форумі. Не просто говорили, а ставили собі завдання до реалізації. І нам є, чим звітувати.
Хочу, щоби кожен захисник і захисниця чітко розуміли: їх чекають у родині, у громаді, у трудовому колективі. Їм дякують за службу та готові допомогти в реалізації їхнього потенціалу.
-
13:4044,8 мільярдів гривень отримали 8,5 тисяч агрогосподарств цьогоріч за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
З початку року 12 729 агрогосподарств отримали майже 100 млрд гривень банківських кредитів на розвиток. З них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» – 8…
13:40 -
13:01Березнева відлига: на Черкащині потеплішає
На синоптичну ситуацію нашого регіону починає впливати виступ антициклону з південного заходу, тому суттєвих опадів не прогнозується. Про це повідомляється у Черкаському обласному центрі з…
13:01 -
11:41Національний кешбек тепер доступний в Укрпошті
Укрпошта приєдналася до державної програми підтримки громадян «Національний кешбек». Окрім надання поштових послуг, компанія одночасно є торговим майданчиком, де українці можуть купувати товари місцевого виробництва…
11:41 -
10:50Мінсоцполітики приймає пропозиції для використання коштів гуманітарного рахунку
Мінсоцполітики приймає пропозиції для використання коштів з гуманітарного рахунку. В пріоритеті — житло для дитячих будинків сімейного типу. Пропозиції можуть подавати сільські, селищні, міські ради,…
10:50 -
10:45«Дякую за службу! Готові допомогти!»: Черкащина готується до повернення захисників і захисниць, – Ігор Табурець (ПРЯМА МОВА)
Нещодавно Міністерство у справах ветеранів затвердило нову державну стратегію у сфері ветеранської політики. Було визначено три стратегічні цілі: національна безпека й оборона, економічна стійкість і…
10:45 -
10:28В Україні запрацювала онлайн-платформа «Вільний степ» для допомоги постраждалим від війни
17 грудня 2024 року в Україні презентовано онлайн-платформу «Вільний степ», створену для підтримки людей, які пережили полон, тортури та сексуальне насильство, пов’язані з війною. Про…
10:28 -
09:51Пліч-о-пліч: до проєкту доєдналися понад 100 громад
До проєкту «Пліч-о-пліч» доєдналися понад 100 громад, — повідомив віце-прем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба на Конгресі місцевих…
09:51 -
09:4015 млрд грн спрямує Уряд на компенсацію за знищене житло для ВПО
15 млрд грн перерозподілять на державну програму «єВідновлення» для внутрішньо переміщених осіб. Про це Президент України Володимир Зеленський повідомив під час засідання Конгресу місцевих та регіональних…
09:40 -
09:27Результати зустрічі Президента України та Прем’єр-міністра Польщі
У Львові Президент України Володимир Зеленський провів переговори з Прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском, під час яких ішлося про координацію роботи з…
09:27 -
09:07Загальні бойові втрати ворога станом на 18 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 18.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 766690 (+1580) осіб,танків ‒ 9571 (+4) од,бойових броньованих машин ‒ 19772 (+21)…
09:07 -
08:55Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 18 грудня
У небі над Черкащиною під час останніх повітряних тривог знищено 13 ворожих "шахедів". Про це повідомляє начальник ОВА Ігор Табурець. - З минулого вечора в…
08:55 -
18:00Очільник Черкащини з делегатами взяли участь у Конгресі місцевих і регіональних влад
Делегація з області взяла участь у Конгресі місцевих і регіональних влад під головуванням Президента України. Зокрема, це начальник ОВА Ігор Табурець, а також очільники громад.…
18:00