Доступні кредити 5-7-9%: від початку року підприємці отримали 7 325 пільгових кредитів на суму 23,8 млрд грн
Із початку 2025 року бізнес отримав 7 325 пільгових кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 23,8 млрд грн. Майже чверть цієї суми — 5,6 млрд грн — залучили регіони, що належать до зон високого воєнного ризику. Загалом від старту програми у лютому 2020 року український бізнес отримав близько 112 тис. кредитів на суму 390 млрд грн.
– Цьогоріч програма «Доступні кредити 5-7-9%» суттєво наростила темпи: середньомісячний обсяг кредитування зріс більш ніж на чверть порівняно з показниками попередніх років, а в регіонах із високим воєнним ризиком — вдвічі, — зазначив заступник міністра економіки Андрій Телюпа. — Показово, що серед лідерів за обсягами отриманих кредитів половина — саме ці регіони. Бізнес інвестує у виробництво й відновлення, створює робочі місця та посилює економічну стійкість країни навіть у найскладніших умовах.
Найбільші обсяги кредитування за програмою припадають на м. Київ. До першої десятки також увійшли п’ять із дев’яти регіонів, що належать до зон високого воєнного ризику, — Дніпропетровська, Київська, Одеська, Харківська та Чернігівська області.
Топ-10 регіонів за обсягом кредитування від старту програми «Доступні кредити 5-7-9%»:
- м. Київ — 39,4 млрд грн;
- Львівська область — 31,7 млрд грн;
- Дніпропетровська область — 29,3 млрд грн;
- Київська область — 25,7 млрд грн;
- Одеська область — 25,4 млрд грн;
- Харківська область — 25,2 млрд грн;
- Вінницька область — 21,6 млрд грн;
- Полтавська область — 18 млрд грн;
- Черкаська область — 16 млрд грн;
- Чернігівська область — 16 млрд грн.
Найчастіше кредитуються підприємства, що працюють у переробній промисловості, у сільському господарстві, у сфері гуртової та роздрібної торгівлі.
На сьогодні участь у програмі беруть 46 банків. Найбільшу кількість кредитів від початку дії програми видали: «Приватбанк» — 51,6 тис., «Ощадбанк» — 17,2 тис., «Укргазбанк» — 6,1 тис.
Довідково
Програма «Доступні кредити 5-7-9 %» є складовою політики розвитку українських виробників «Зроблено в Україні» і спрямована на стимулювання мікро-, малого та середнього бізнесу через здешевлення кредитних ресурсів за рахунок державних компенсацій або державних гарантій.
Програма реалізується через Фонд розвитку підприємництва та уповноважені банки. Деталі та умови участі – на сайті.
За інформацією Міністерства економіки України
-
17:28Політика Героїв: на Золотоніщині провели розширену нараду
Зрозумілі маршрути отримання послуг у сфері ветеранських політик повинні бути розроблені у громадах. На цьому наголосила перша заступниця начальника Черкаської ОВА Наталія Кравченко на розширеній…
17:28 -
16:45Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Представників регіонального бізнесу запрошують на онлайн-зустріч. Цього разу йтиметься про екологічні аспекти ведення бізнесу. Зокрема говоритимуть про особливості оцінки впливу на довкілля, дозволи на викиди…
16:45 -
16:26Родини загиблих добровольців отримають повну грошову допомогу та офіційний статус
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні закон, який прирівнює виплати родинам загиблих добровольців до рівня виплат сім’ям полеглих військовослужбовців. Відтепер родини цивільних осіб, які загинули,…
16:26 -
16:1515 років тюрми отримав агент фсб, який готував ракетну атаку рф по Черкащині
Завдяки доказовій базі Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав ще один агент фсб, який шпигував на Черкащині. Як встановило розслідування, зловмисник готував…
16:15 -
14:38Компенсації за знищене житло: як реалізувати житловий сертифікат через єВідновлення
У межах державної програми єВідновлення, якщо ваше житло було повністю зруйноване, ви маєте змогу отримати компенсацію у вигляді житлового сертифіката для придбання нової оселі. Якщо…
14:38 -
13:47Працездатні батьки полонених або зниклих безвісти Захисників і Захисниць зможуть отримати відомості з ЄДРВВ
Продовжуємо розширювати можливості для отримання соціальних гарантій родинами Захисників і Захисниць України. Відтепер працездатні батьки полонених та зниклих безвісти ветеранів війни зможуть отримати відомості з Єдиного…
13:47 -
10:45Юні спортсмени Черкащини – з медалями Всесвітніх учнівських ігор
Черкаські школярі показали свою майстерність на Всесвітній учнівській гімназіаді. Зі змагань вони повернулися з нагородами різного гатунку. Про це інформують у Черкаському обласному відділенні Комітету…
10:45 -
10:28Ігри Ветеранів-2025: стартувала реєстрація на регіональні відбіркові змагання
Ігри Ветеранів-2025 стартують. Триває реєстрація на перший етап регіональних відбіркових змагань. Про це інформують у Мінветеранів України. Цього року змагання будуть ще більш драйвовими, а…
10:28 -
10:12«Варто діяти»: стартує конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу
Український ветеранський фонд Мінветеранів розпочинає прийом заявок на конкурс «Варто діяти». За умовами конкурсу ветерани, члени їхніх сімей та рідні загиблих захисників і захисниць України…
10:12 -
10:06Фаховий супровід ветеранів: для черкаських фахівців провели тренінг
У Черкасах провели черговий інтенсив для фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Загалом навчання пройшов 21 фахівець із територіальних громад області. Про це…
10:06 -
09:3219 успішних аукціонів на понад 220 млн гривень — сума переможних ставок на приватизаційних аукціонах
Минулого тижня команда Фонду державного майна України провела 19 успішних онлайн-аукціонів з приватизації у системі «Прозорро.Продажі». Загальна сума переможних ставок становить 220,83 млн гривень. Середнє…
09:32 -
09:18Зроблено в Україні: рік підтримки бізнесу
У 2024 році понад 50 тисяч підприємств та підприємців отримали державну підтримку. У межах політики "Зроблено в Україні" працюють доступні кредити, гранти, компенсація вартості техніки,…
09:18