Долучайтеся до нових конкурсів програми «Цифрова Європа» на 2025 рік
Українські компанії, освітні заклади та державні установи можуть податися на нові конкурси програми ЄС «Цифрова Європа». Загальний бюджет ініціатив становить 3,2 млрд євро.
Україна приєдналася до програми ЄС «Цифрова Європа» у вересні 2022 року. Відтоді національні організації можуть отримати фінансування для реалізації проєктів у напрямах:
- високопродуктивних обчислень (HPC);
- штучного інтелекту, даних та хмарних технологій;
- цифрових навичок;
- упровадження цифрових технологій в економіку та суспільство.
Актуальні конкурси у 2025 році
- Грант для створення Академії навичок зі штучного інтелекту — створення освітнього центру з фокусом на генеративний ШІ, квантові технології та практичну підготовку. Бюджет до 10 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
- Грант для створення Академії навичок для віртуальних світів — створення навчальних програм з Web 4.0, метавсесвітів, 3D-моделювання та симуляцій. Бюджет до 10 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
- Грант для створення Академії квантових технологій — розроблення курсів, літніх шкіл і практики для здобуття квантових навичок. Бюджет до 7 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
- Грант для створення оперативної системи реагування на загрози дезінформації — створення Європейської мережі фактчекерів і розроблення інструментів протидії дезінформації. Бюджет до 5 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
- Грант для підтримки національних ініціатив безпеки дітей в онлайн-середовищі — підтримка мережі центрів безпечного інтернету в Європі. Бюджет до 42 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
- Грант для підтримки інновацій у виробництві мікросхем і напівпровідникових технологій — підтримка діяльності секретаріату Альянсу з процесорів і напівпровідникових технологій (Alliance on Processors and Semiconductor Technologies) для зміцнення європейської екосистеми у сфері розробки та виробництва мікропроцесорів і напівпровідників. Бюджет до 1 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
- Грант для цифровізації обміну даними у сільському господарстві — створення інструментів на основі ШІ для агросектору в межах Європейського зеленого курсу. Бюджет до 15 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
- Грант для розвитку та координації загальноєвропейських просторів даних — розроблення інструментів для обміну та безпечного використання даних. Бюджет до 10 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
- Грант для розвитку передових рішень для захисту та управління даними в реальному часі — розроблення та впровадження інноваційних цифрових рішень у сферах сільського господарства, охорони здоров’я, енергетики, екології та виробництва. Бюджет до 8 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
- Грант для створення та розвитку Європейських цифрових інноваційних хабів — розширення мережі ЄЦІХ, послуг, зокрема у сфері ШІ, для підтримки цифрової трансформації малих і середніх підприємств (МСП), державних організацій тощо. Бюджет до 48 млн євро. Дедлайн — 14 травня.
- Грант для реалізації освітніх ініціатив у високопродуктивних обчисленнях — розроблення та впровадження загальноєвропейської магістерської програми (MSc) з високопродуктивних обчислень (HPC), базуючись на досвіді пілотного проєкту EUMaster4HPC. Бюджет до 10 млн євро. Дедлайн — 14 травня.
- Грант для розвитку ШІ мережі європейських цифрових інноваційних хабів — зміцнення мережі хабів у країнах-учасниках із фокусом на ШІ. Бюджет до 9 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
Переглядайте актуальні конкурси на сервісі Маркетплейс фінансових можливостей для бізнесу на порталі Дія.Бізнес.
Для участі в конкурсі необхідно:
- Сформувати консорціум (за наявності такої вимоги в грантовому конкурсі). Детальніше, як знайти партнерів у межах Програми, — за посиланням.
- Обрати конкурс і підготувати заявку з описом проєкту, бюджетом, планом реалізації та очікуваними результатами.
За необхідності організації можуть звернутися до національного контактного пункту програми «Цифрова Європа» в Україні — Офісу з розвитку підприємництва та експорту. Надсилайте запит на електронну адресу ncp@eepo.gov.ua або записуйтеся на безоплатну онлайн-консультацію через портал Дія.Бізнес за посиланням.
Програма «Цифрова Європа» спрямована на підтримку впровадження цифрових технологій та інновацій, забезпечення доступу до цифрової інфраструктури й послуг, підвищення конкурентоспроможності МСП на цифровому ринку, сприяння розвитку цифрового бізнесу та цифрових стратегій, а також покращення кібербезпеки для малих і середніх підприємств. Офіс з розвитку підприємництва та експорту у вересні 2023 року визначено національним контактним пунктом (НКП) у межах Програми «Цифрова Європа». Установа інформує про цифрову політику Європейського Союзу, а також доступні можливості в межах Програми.
За інформацією Міністерства цифрової трансформації України
-
17:58ITFUSION BUSINESS FORUM-2025 відбувся на Черкащині
Як працювати в умовах турбулентності, які мають бути стратегії розвитку, тенденції ринку праці, економічна стійкість. Керівники ІТ-компаній, інших бізнесів, освітніх закладів спільно працювали на ITFUSION…
17:58 -
16:35280 молодих підприємців отримають 40 млн на власну справу
Ще 20 українців віком до 25 років стали переможцями молодіжної складової грантової програми «Власна Справа» за результатами восьмої хвилі 2025 року. Вони отримають 3…
16:35 -
15:31Дощі з грозами прогнозують синоптики Черкащини
В області завтра 29 травня прогнозують періодичні дощі, місцями з грозами. Також стане дещо прохолодніше. Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. На погоду…
15:31 -
14:10Infomatrix-2025: Черкаські школярі – переможці міжнародного конкурсу
Учні з Черкащини - серед переможців світового фіналу міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів Infomatrix-2025. Він відбувся днями у Бухаресті, Румунія. Про це інформують в управлінні освіти…
14:10 -
13:34Уже 300 жінок опановують професії, які вважалися чоловічими
Український бізнес усе активніше долучається до експериментального проєкту Державної служби зайнятості, спрямованого на розширення переліку професій для жінок у сферах, де традиційно працюють переважно чоловіки. Мета…
13:34 -
12:25Прозорро.Продажі: З початку 2025 року земельні торги принесли організаторам понад 1 млрд грн
Електронна система "Прозорро.Продажі" продовжує демонструвати ефективність, зокрема земельні торги принесли організаторам понад 1 млрд грн від початку 2025 року. Ці надходження складають: 577,3 млн грн…
12:25 -
11:43Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Актуальні питання, чіткі відповіді. Представників бізнесу області запрошують на нову онлайн-зустріч. Вона традиційно відбудеться у межах комунікаційної платформи “Діалог влади та бізнесу”, що діє при…
11:43 -
11:03Як працює електронна черга в ЦНАПах
Електронна черга - це зручний інструмент, який дає змогу українцям спланувати візит до ЦНАПу заздалегідь — обравши послугу, дату й час у декілька кліків на…
11:03 -
10:25Доступні кредити 5–7–9%: Бізнес у зонах високого воєнного ризику отримає довший період пільгового кредитування — 5 років
Уряд ухвалив рішення продовжити пільгову ставку 1% річних на інвестиційні кредити для бізнесу, що працює у зонах високого воєнного ризику. Вона діятиме протягом перших п’яти…
10:25 -
09:52Психічне здоров’я: яку допомогу можна отримати у свого сімейного лікаря
Сімейні лікарі в Україні можуть надати першу допомогу у сфері психічного здоров’я. Це частина безоплатного пакета первинної медичної допомоги. За потреби лікар скерує до фахівця…
09:52 -
09:28Як працює програма протезування і кому вже надали допомогу
За даними Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, у квітні 2025 року понад 9 тис. українців отримали майже 30 тис. допоміжних засобів реабілітації. Держава виділила…
09:28 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Кілька речей за цей день. Провів тривалу нараду з військовими: Головком Сирський, керівник Генерального штабу Гнатов, міністр оборони також був,…
09:20