Додаткові заходи безпеки під час паломництва хасидів в Умані озвучили на засіданні регіональної комісії з ТЕБ та НС
Сьогодні на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій озвучили додаткові заходи щодо недопущення поширення COVID-19 під час масового паломництва брацлавських хасидів до м. Умані для святкування Рош га-Шана. Йдеться про період із 15 до 21 вересня цього року. Головував на засіданні очільник області Сергій Сергійчук за участі представників структурних підрозділів ОДА та всіх профільних служб області.
На засіданні присутніх поінформували про підсумки позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося вчора, 3 вересня. Там, нагадаємо, розглянули питання щодо недопущення поширення захворювань, спричинених коронавірусом COVID-19 під час масового паломництва брацлавських хасидів до м. Умані Черкаської області для святкування Рош га-Шана та визначили додаткові заходи.
Так, комісія вирішила:
на період з 15 до 21 вересня 2020 року в районі проведення паломництва заборонити:
– проведення масових культурних заходів, у т.ч. релігійних та культурних, за участі більше однієї особи на 10 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід;
– діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) та роботу після 24-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
– проведення концертів, дискотек, роботу розважальних закладів (нічних клубів);
– стихійну торгівлю, торгівлю непродовольчими товарами безпосередньо в залах магазинів, окрім торгівлі через вікно;
– відвідування здобувачами освіти закладів освіти, які розташовані в районі проведення паломництва.
Окрім іншого, члени комісії вирішили рекомендувати міжнародному благодійному фонду імені Рабі Нахмана з Бреславу організувати проведення ПЛР-тестування паломників, які прибули на святкування Рош га-Шана та забезпечити звітування про результати досліджень ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України». Також Черкаському обласному лабораторному центру МОЗ України, Управлінню охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації – забезпечити проведення ІФА-дослідження та ПЛР-тестування працівників, задіяних до проведення заходів, Головного управління Національної поліції в Черкаській області, управління патрульної поліції в Черкаській області, в/ч А-3061 Національної гвардії України, Управління ДСНС України у Черкаській області та Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.
Рекомендували Управлінню Державної міграційної служби в Черкаській області та міжнародному благодійному фонду імені Рабі Нахмана з Бреславу – надати ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» списки осіб, які прибули в м. Умань для святкування Рош га-Шана.
Зауважимо також, голова ОДА Сергій Сергійчук, за результатми проведення комісії, у своєму Telegram-каналі поінформував про освітній аспект в межах святкування: “Аби убезпечити учасників навчального процесу, рекомендуємо закладам освіти на період відзначення свята із 15 до 21 вересня організувати дистанційне навчання. У районі паломництва функціонують два дошкільні навчальні заклади, дві школи – №1 та №4, корпус Уманського педагогічного університету ім. Павла Тичини, Уманський гуманітарно-педагогічний коледж. Школярів і студентів пропонуємо перевести на дистанційну форму, дітей у садочках розподілити тимчасово до інших дошкільних закладів. Тому просимо із розумінням поставитися керівників установ!”
Додамо, 9 вересня в Умані проведуть нараду, аби перевірити запровадження норм та дотримання рекомендацій. А 10 вересня – наступне засідання обласної комісії ТЕБ та НС.
Детальніше в протоколі
-
08:54Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 13 липня
Ніч на Черкащині минула без повітряних тривог. Водночас тут тривають відновлювальні роботи після негоди декількома днями раніше. Тоді град і шквальний вітер з дощем спричинили…
08:54 -
08:14Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 12 липня
На Черкащині з вечора і до ранку захисники неба відбивали численні ворожі атаки. Як інформує начальник ОВА Ігор Табурець, у межах області знищили російську ракету,…
08:14 -
17:06Бойові «пташки» для оборонців: від Черкащини передали нову допомогу
FPV-дрони та квадрокоптери. Потужне бойове підсилення передали військовим, які тримають оборону на гарячих напрямках, від Черкащини. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Допомогу розподілили…
17:06 -
15:49Понад 275 000 кваліфікованих працівників підготовлено для відновлення України завдяки Skills Alliance
Понад 275 000 українців, серед яких 134 000 жінок, вже пройшли якісне професійне навчання та підвищення кваліфікації в межах Skills Alliance. Про це оголосили на…
15:49 -
15:07Компенсація за зруйноване житло: Уряд спростив умови
Уряд ухвалив важливі рішення, які роблять компенсацію за знищене або пошкоджене житло більш зручною і реалістичною. Відтепер з урахуванням воєнної ситуації та складнощів, з якими…
15:07 -
13:33Все більше жінок опановують «чоловічі» професії завдяки Службі зайнятості
Жінки за кермом навантажувачів чи за пультом на виробництві — тепер це не виняток, а нова реальність. Все більше українських компаній приєднуються до експериментальної ініціативи…
13:33 -
12:05Земельний податок на Черкащині: майже 712 млн грн надійшло до місцевих бюджетів
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та ефективність. За 6 місяців 2025 року до місцевих бюджетів надійшло 711,7 млн грн за земельний податок. Такі дані…
12:05 -
11:28На Черкащині працюють над реабілітаційними потужностями
Реабілітаційну інфраструктуру продовжують розбудовувати на Черкащині. З акцентом на безбар’єрність. Про це йшлось на зустрічі заступника начальника ОВА Антона Царюка із представницею Урядового уповноваженого з…
11:28 -
11:24Ukraine Recovery Conference: проєкти Черкащини представляють у Римі
Представники від Черкащини беруть участь у міжнародній конференції з питань відновлення України – URC2025, що проходить у Римі. На заході зібралися учасники з понад ста…
11:24 -
10:58Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 4 по 10 липня…
10:58 -
10:10Робочий тиждень завершується під впливом антициклону
В області п’ятниця пройде під впливом антициклону, що забезпечить суху та сонячну погоду. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. На 08:00 ранку…
10:10 -
09:40Діалог влади та бізнесу: зміни на ринку підакцизних товарів
Ліцензування, ідентифікація та нові вимоги до суб’єктів господарювання на ринку підакцизних товарів. Таку тему обговорювали на черговій онлайн-зустріч у межах діяльності регіональної платформи “Діалог влади…
09:40