До програми «Доступні ліки» включено 231 препарат для профілактики інфарктів та інсультів

Для лікування серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, у тому числі для профілактики інфарктів та інсультів, до програми «Доступні ліки» включено 231 препарат. Про це інформують в МОЗ України.

Нагадуємо, для того, щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою, необхідно:
  • Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги.
На час воєнного стану можна звертатися до будь-якого сімейного лікаря, терапевта або педіатра в лікарнях, що мають договір з НСЗУ, декларація для цього не обов’язкова.
Лікар випише електронний або паперовий рецепт на підставі обстежень та діагнозу. У рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату (МНН).
  • З рецептом можна звернутися у будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою «Доступні ліки».
Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.
  • Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину, та поінформує, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити.
Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.
Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:
  • через дашборд на сайті НСЗ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. (В меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрям програми реімбурсації.)
  • через чат-бот «Спитай Гриця»: https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.
  • зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Стрічка новин