До Дня енергетика: ядерна енергетика – опора енергетичної стійкості України
22 грудня – День енергетика, професійне свято, що під час війни набуло для кожного українця особливого значення. І третій рік поспіль ми вшановуємо не просто професію, а справжніх героїв, які щоденно докладають максимум зусиль для того, аби в українських домівках було світло і тепло, а промисловість – працювала.
Атомники, розуміючи відповідальність, що лежить на їхніх плечах, запровадили новий підхід до ремонтів. Це дає можливість працювати усіма дев’ятьма енергоблоками, що знаходяться на підконтрольній Україні території, на повну потужність.
Щоб зменшити витрати українців на тарифи за електроенергію, Енергоатом за період з 2021 по 2024 рік сплатив 386 млрд грн за послугою із забезпечення доступності електричної енергії (ПСО) для побутових споживачів. Також цьогоріч компанія планує сплатити 28,8 млрд грн податків до бюджету.
І поки наші захисники дають гідну відсіч російським загарбникам на фронті, українські атомники знищують російську монополію у ядерній галузі. Енергоатом став першою в світі компанією, яка відмовилася від російського палива в атомних реакторах ВВЕР-1000 і ВВЕР-440 та замінила його на американське. Також створюється власна лінія з виробництва тепловидільних збірок (ТВЗ) за технологією Westinghouse. Продовжується процес ліцензування виготовлення окремих елементів ТВЗ.
Ще одним вагомим здобутком у вітчизняній атомній галузі став запуск Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Завдяки йому Україна економить 200 млн доларів США щорічно.
Триває активна розбудова українського атомного парку. Енергоатом продовжує реалізацію проєктів з будівництва нової ядерної генерації: реакторів АР1000 від Westinghouse та розгортання малих модульних реакторів, співпрацюючи з Holtec, Westinghouse, Rolls-Royce, NuScale та EDF.
Пріоритетною для атомників залишається і підтримка наших захисників. З початку війни росії проти України Енергоатом вже спрямував на потреби військовослужбовців понад 10 млрд грн. Близько тисячі працівників Енергоатома, не вагаючись, взяли до рук зброю, щоб захищати свободу України на передовій. Водночас багатотисячний колектив атомників, залишаючись на робочих місцях, забезпечує енергетичну безпеку держави!
За інформацією Енергоатом
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15