Для українських держслужбовців запрацювала «Школа протидії дезінформації»
Тримати «інформаційний фронт» та розбудовувати інформаційну стійкість України навчали українських державних службовців на тренінгу з використання ключових повідомлень та наративів у комунікаціях.
Це перший такий захід у межах «Школи протидії дезінформації», яку створив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. Фінансову допомогу надало посольство Королівства Швеції в Україні. Співорганізатором заходу став Центр демократії та верховенства права.
У першому тренінгу взяли участь понад 100 державних службовців.
«Сьогоднішній захід є як ніколи на часі, оскільки тема інформаційної безпеки у нинішній ситуації є однією з пріоритетних. Окрім того, такі навчання роблять нас ще більш успішними у боротьбі з ворогом. Важливо, що надалі освітній напрямок буде лише вдосконалюватися, і це лише один з наших проектів, присвячених медіаграмотності. Ми маємо тримати першу лінію оборони від інформаційних атак, відтак робота державних службовців має величезне значення для побудови інформаційної стійкості держави в цілому», – сказав заступник Міністра культури на інформаційної політики Тарас Шевченко.
Загалом діяльність школи спрямована на підтримку українських держслужбовців і працівників комунікаційних відділів державних установ та підвищення рівня їхньої компетентності у сферах стратегічних комунікацій та протидії дезінформації.
«Ця школа є результатом тісної співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики та Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. В умовах війни, коли зброєю є навіть інформація, – така школа є максимально адаптованою та корисною для державних службовців», – зазначила Олеся Холопик, директорка Центру демократії та верховенства права.
Під час навчання шведським досвідом у боротьбі з дезінформацією поділилася Марія Ліндгрен-Салтанова, повірена у Справах посольства Королівства Швеція в Україні.
«У Швеції ми теж мали проблему у боротьбі з фейками і дезінформацією. Тому була навіть окремо створена урядова установа «Агенція психологічного захисту», яка займалася боротьбою з фейками з боку іноземних урядів. Головна мета установи – охорона населення та збереження відкритого демократичного суспільства. І ми маємо багато прикладів, коли така робота була дуже ефективною, – сказала Марія Ліндгрен-Салтанова. – Ми віримо, що треба посилювати стійкість України до дезінформації і просто зараз, і у майбутньому. Тому ми сподіваємося на довгострокову співпрацю».
-
15:07В Україні аграрії зібрали 17,5 млн тонн зерна
Жнива 2022 тривають. Сільгосптоваровиробники 11 областей України повністю закінчили обмолот гороху, а аграрії Одещини і Миколаївщина на 99 % закінчили збирання пшениці. В Одеській області…
15:07 -
14:23Черкащина вже активно готується до опалювального сезону, – Ігор Табурець
До прийдешнього опалювального сезону активно готується Черкащина. Він має стати найважчим для всієї країни за всі роки незалежності. Стан підготовки міст та регіону до опалювального…
14:23 -
13:56Маємо ще понад 6 тис. вільних місць для поселення ВПО, – Ігор Табурець
Черкащина, як й інші центральні області України, готується до прийому жителів Донеччини, де оголошена масова евакуація. Натепер, за оперативними даними з районів, маємо ще понад…
13:56 -
13:50Міфи про поствакцинальні реакції
Одна з найбільш міфологізованих тем щодо вакцинації — реакції після щеплень. Дуже часто батьки помилково вважають їх небезпечними для здоров’я дитини та навіть відмовляються від…
13:50 -
13:37Кирило Тимошенко провів зустрічі з послами Німеччини, Чехії та Японії щодо участі їхніх держав у відбудові України
Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко провів зустрічі з послами Німеччини, Чехії та Японії щодо участі їхніх держав у відбудові України та реалізації плану швидкого…
13:37 -
11:45Розпочався відбір проектів, що фінансуватимуться за рахунок «Програми з відновлення України»
Міністерстві розвитку громад та територій України стартував відбір проектів у межах «Програми з відновлення України» відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком…
11:45 -
11:05Перший мільйон тонн збіжжя намолотили на Черкащині, – Ігор Табурець
Нова перемога на сільськогосподарчому фронті. Аграрії області намолотили перший мільйон тонн збіжжя. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Наші герої полів, -…
11:05 -
11:00На Черкащині дбають про оздоровлення дітей
Літо у розпалі. В умовах війни та зважаючи на безпекову ситуацію, в області організували та проводять кампанію з оздоровлення та відпочинку дітей. Натепер послугами відпочинку…
11:00 -
10:17Вступ-2022: основні новації
ДП «Інфоресурс» продовжує надавати відеороз’яснення щодо вступної кампанії 2022. Сьогодні про основні новації. Зокрема, у відео знайдете відповіді на питання: На що звернути увагу, якщо ви вступаєте за…
10:17 -
10:09Wi-Fi в укриттях закладів освіти: МОН і Мінцифри закликають відповідальний бізнес долучитися до проєкту
Українські дитсадки, школи, профтехи, коледжі та університети безоплатно отримають роутери та необхідну техніку для підключення до швидкісного інтернету в укриттях від телеком-компаній. Представники закладів освіти…
10:09 -
10:05Триває реєстрація вчителів для участі у сертифікації 2022 року
Сертифікації вчителів у 2022 році бути. Загалом цього року взяти участь у сертифікації зможуть 2500 вчителів початкових класів, зокрема, на Черкащині пройти таку процедуру мають…
10:05 -
09:43З портів Великої Одеси вийшов перший караван з українським збіжжям
У межах реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з портів «Одеса» та «Чорноморськ» вийшов перший караван з українським продовольством. На борту трьох…
09:43