Для українських держслужбовців запрацювала «Школа протидії дезінформації»
Тримати «інформаційний фронт» та розбудовувати інформаційну стійкість України навчали українських державних службовців на тренінгу з використання ключових повідомлень та наративів у комунікаціях.
Це перший такий захід у межах «Школи протидії дезінформації», яку створив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. Фінансову допомогу надало посольство Королівства Швеції в Україні. Співорганізатором заходу став Центр демократії та верховенства права.
У першому тренінгу взяли участь понад 100 державних службовців.
«Сьогоднішній захід є як ніколи на часі, оскільки тема інформаційної безпеки у нинішній ситуації є однією з пріоритетних. Окрім того, такі навчання роблять нас ще більш успішними у боротьбі з ворогом. Важливо, що надалі освітній напрямок буде лише вдосконалюватися, і це лише один з наших проектів, присвячених медіаграмотності. Ми маємо тримати першу лінію оборони від інформаційних атак, відтак робота державних службовців має величезне значення для побудови інформаційної стійкості держави в цілому», – сказав заступник Міністра культури на інформаційної політики Тарас Шевченко.
Загалом діяльність школи спрямована на підтримку українських держслужбовців і працівників комунікаційних відділів державних установ та підвищення рівня їхньої компетентності у сферах стратегічних комунікацій та протидії дезінформації.
«Ця школа є результатом тісної співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики та Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. В умовах війни, коли зброєю є навіть інформація, – така школа є максимально адаптованою та корисною для державних службовців», – зазначила Олеся Холопик, директорка Центру демократії та верховенства права.
Під час навчання шведським досвідом у боротьбі з дезінформацією поділилася Марія Ліндгрен-Салтанова, повірена у Справах посольства Королівства Швеція в Україні.
«У Швеції ми теж мали проблему у боротьбі з фейками і дезінформацією. Тому була навіть окремо створена урядова установа «Агенція психологічного захисту», яка займалася боротьбою з фейками з боку іноземних урядів. Головна мета установи – охорона населення та збереження відкритого демократичного суспільства. І ми маємо багато прикладів, коли така робота була дуже ефективною, – сказала Марія Ліндгрен-Салтанова. – Ми віримо, що треба посилювати стійкість України до дезінформації і просто зараз, і у майбутньому. Тому ми сподіваємося на довгострокову співпрацю».
-
14:04Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Представників регіонального бізнесу запрошують на чергову онлайн-зустріч у межах комунікаційної платформи “Діалог влади та бізнесу”, що діє при Черкаській ОВА. Цього разу обговорюватимуть тему ліцензування,…
14:04 -
11:56Доступні кредити 5-7-9%: За тиждень підприємці отримали 833 пільгові кредити
За минулий тиждень у межах державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали від уповноважених банків 833 пільгові кредити. Загальна сума становить 2,2 млрд грн, зокрема…
11:56 -
11:01єВідновлення: Більше 115 тис. родин скористалися програмою
За час дії урядової програми єВідновлення нею скористалися більше 115 тис. українських родин, отримавши кошти на відновлення пошкоджених домівок або придбання нового житла за…
11:01 -
10:20Пакунок школяра: Держава надаватиме гроші на підготовку “першачків” до школи
Уряд розробляє нову програму "Пакунок школяра" для підтримки родин з дітьми. Мета – створити умови, за яких родини з дітьми мають державну підтримку. Особливо в…
10:20 -
09:50Сильна спека: синоптики про погоду в області
На Черкащині 8 липня синоптики прогнозують суху та спекотну погоду. Температура повітря прогріється до +37 градусів. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Провів сьогодні Ставку. Доповіді щодо фронту, і це передусім Покровський та Новопавлівський напрямки, також Оріхівський напрямок, Сумщина та окремо – наші…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 8 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 08.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 028 610 (+1 070) осіб; танків ‒ 10 995 (+0);…
08:45 -
17:38Ігор Табурець про засідання Ради оборони області (ПРЯМА МОВА)
Рада оборони області. Зібрались звичним складом. На порядку денному – важливі безпекові питання. Більшість не про публічність, але про обороноздатність і завдання, які має виконувати…
17:38 -
16:36Ветеран Pro: Державні послуги для ветеранів у Дії
7 липня у Києві презентували Ветеран Pro — окремий розділ у застосунку Дія, створений Мінветеранів спільно з Мінцифрою спеціально для ветеранів та ветеранок. Ветеран Pro…
16:36 -
14:38Зроблено в Україні: Переробні підприємства отримають до 16 млн грн на відновлення
Кабінет Міністрів України затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей…
14:38 -
13:55Як отримати 50 тис. грн для дитини після депортації
Держава запровадила підйомну допомогу – 50 тис. грн дітям, які повертаються з тимчасово окупованої території або після депортації. Кошти надаються для підтримки дитини після повернення.…
13:55 -
12:02На Черкащині формують перелік об’єктів нерухомості для ВПО
Перелік об’єктів нерухомості, які можуть бути використані для проживання внутрішньо переміщених осіб, формують в області. Ідеться про нерухоме майно державної чи комунальної форми власності. Про…
12:02