“Дитина не сама”: понад 1 000 українців пройшли навчання та готові прийняти у свою сім’ю дитину під час війни
Понад 1 000 українців пройшли спеціальне навчання та готові прийняти у свою сім’ю дитину, яка з різних причин під час війни залишилась без піклування дорослих. Це родини, які пройшли усі етапи відбору в рамках програми “Дитина не сама”, та успішно завершили підготовку. Загалом від старту проєкту у березні й до кінця червня, про готовність надати прихисток дітям через Telegram-бот @dytyna_ne_sama_bot заявили понад 21 000 людей.
Загальнонаціональна програма “Дитина не сама” – ініціатива Радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, створена і запущена Офісом Президента України, спільно з Дитячим фондом ООН UNICEF Ukraine та Міністерством соціальної політики України.
Нові сесії для навчання відібраних сімей заплановані на початок липня. Під час онлайн-навчання психологи, педагоги, методисти та фахівці з соціальної роботи розповідають як сім’ї підготуватись до прийому дитини, діляться інструментами адаптації, особливостями догляду та виховання тимчасово влаштованих дітей.
За підсумками першого етапу навчання й у співпраці із місцевими службами, уже є 6 успішних історій тимчасового прихистку дітей. Наприклад, родина сімейного лікаря Тетяни із Черкащини прихистила 7-річного хлопчика із аутизмом. Його забрали із медзакладу, де той перебував.
– Коли я побачила по телевізору сюжет про дитину, яку евакуювали за кордон, то усвідомила, що під час війни буде багато таких малят, котрі потребуватимуть прихистку. Дізналася про чат-бот “Дитина не сама”, зареєструвалася. А потім мені зателефонували, – розповідає Тетяна.
Хлопчик був у Тетяни та її чоловіка кілька днів, а потім знайшлися його рідні та забрали додому. Фахівці наголошують: така практика дає можливість влаштувати дитину у найприродніше для її розвитку середовище – сім’ю. А значить – запобігти потраплянню до інтернатного закладу і ще більшому травмуванню.
За умовами тимчасового влаштування, дитина у родині може залишатися до завершення воєнного стану або до моменту, коли знайдуться її родичі чи батьки. Якщо ж так сталося, що рідних у хлопчика чи дівчинки немає – саме та сім’я, де дитина жила тимчасово, отримує першочергове право на усиновлення чи опіку.
За кожною дитиною, яку тимчасово влаштували у родину, буде закріплено соціального працівника. Його задача – переконатися, що дотримуються найкращі інтереси дитини, а також надавати необхідну підтримку та консультації родині.
У межах програми “Дитина не сама” партнери також запустили сайт, присвячений захисту прав дітей під час війни. Тут можна дізнатись, як допомогти дитині, яка втратила батьків, потребує прихистку або зазнала психологічних травм.
-
19:42В області діятимуть графіки погодинних відключень електроенергії
У понеділок, 18 листопада, на Черкащині будуть застосовані графіки погодинних відключень електроенергії. Про це інформують в ПАТ "Черкасиобленерго". Ліміти області доведено від НЕК “Укренерго”. 06:00-07:00…
19:42 -
11:24Пункти незламності на Черкащині
Зважаючи на ситуацію з ворожими обстрілами, черкащанам нагадують про пункти незламності. - На сьогодні маємо мережу із 200 пунктів незламності на Черкащині, - поінформував начальник…
11:24 -
10:41Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 17 листопада
На Черкащині під час останніх тривог оборонці знищували ворожі БпЛА та ракети. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. З ночі в області були затяжні…
10:41 -
09:43Звернення Президента України
Бажаю здоровʼя, шановні українці, українки! Щойно зустрівся з міністром закордонних справ Японії: він з візитом в Україні. І важливо, що це перший його візит в…
09:43 -
09:37Загальні бойові втрати ворога станом на 17 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 17.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 720880 (+1640) осіб, танків ‒ 9350 (+12) од, бойових броньованих машин…
09:37 -
09:51Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 16 листопада
З ночі область була на тривозі, яка тривала пʼять годин поспіль. У цей час в межах нашої території знищено 11 "шахедів". Про це інформує начальник…
09:51 -
19:04Очільник області зустрівся з агровиробниками
Пряма комунікація, прозора взаємодія. Начальник ОВА Ігор Табурець зустрівся із аграріями та виробниками агропродукції Черкащини. Спільно обговорили ситуацію в галузі, завершення господарського року та його…
19:04 -
16:17В ОВА обговорили перспективні напрями співпраці з УВКБ ООН
Допомога внутрішньо переміщеним особам, надання засобів першої необхідності, ремонт приміщень і виплата допомоги. Черкащина плідно співпрацює з Агентством Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.…
16:17 -
16:16«Діалог влади та бізнесу»: на щотижневій зустрічі обговорили питання держнагляду та контролю
У межах комунікаційної платформи «Діалог влади та бізнесу» представили платформу «ПУЛЬС», розроблену для збору зворотного зв’язку від бізнесу про взаємодію з державою для підвищення якості…
16:16 -
15:46Черкаський театр підкорює Полтаву: гастролі з національною класикою
Актори Черкаського академічного театру ім. Т. Шевченка виступили з гастролями в Полтаві. Презентувавши українську класичну драму в Полтавському театрі ім. М. Гоголя. Про це повідомляють…
15:46 -
15:19Уряд прийняв постанову про заміну МСЕК новою системою оцінювання
Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», яка визначає новий порядок проведення оцінювання і замінює процес медико-соціальної експертизи (МСЕК).…
15:19